Keratynowe prostowanie włosów – opis zabiegu, cena i opinie

Odwieczny problem: kobiety z prostymi włosami marzą o lokach, a właścicielki pięknych włosów kręconych chcą sprawić, żeby ich włosy się wyprostowały. Zabiegi trwałej ondulacji to żadna nowość, a keratynowe prostowanie włosów pojawiło się wśród zabiegów kosmetycznych stosunkowo niedawno. Wszystkie kobiety, które marzą o gładkich i lśniących włosach, powinny zainteresować się tym zabiegiem. Warto bliżej przyjrzeć się jego specyfice, właściwościom i poznać opinie osób, które już skorzystały z tego sposobu regeneracji włosów.

Jak przeprowadzany jest zabieg?

Zabieg keratynowego prostowania włosów można przeprowadzić praktycznie w każdym salonie, niezależnie od wielkości miejscowości. Dzięki jednoczesnemu możliwości wyprostowania włosów i ich regeneracji, zabieg cieszy się coraz większą popularnością. Opiera się on przede wszystkim na odbudowaniu struktury włosów przy pomocy płynnej keratyny i innych preparatów, które prostują włosy i pozytywnie wpływają na ich jakość oraz wygląd.

Zabieg keratynowego prostowania włosów utrzymuje się przez pewien czas, nie jest to zabieg permanentny, przez co struktura włosów się nie zmienia (po upływie tego czasu włosy kręcone znów stają się kręcone). Płynna keratyna obejmuje całą powierzchnię włosa, przenika do jego najgłębszych uszkodzonych części i uzupełnia ubytki. Cały ten proces odbywa się poprzez oddziaływanie wysokiej temperatury, która sprawia, że keratyna tworzy warstwę ochronną i zabezpiecza włos przed szkodliwym działaniem otoczenia. Po zabiegu włosy są zauważalnie bardziej lśniące i gładkie, nie plączą się po umyciu głowy, o wiele łatwiej się je rozczesuje i po prostu – wyglądają na bardziej zadbane. Na co dzień sprawiają wrażenie, jakby dopiero co wyszły spod ręki profesjonalnego fryzjera.

Efekty przed i po zabiegu keratynowego prostowania są bardzo zauważalne i utrzymują się nawet do 12 tygodni. Wszystko zależy od stanu włosów przed zabiegiem, od ich rodzaju, pielęgnacji oraz innych indywidualnych czynników.

Zabieg keratynowego prostowania zalecany jest dla włosów zniszczonych, słabych i łamliwych, a także w przypadku osób, które usilnie walczą z puszącymi się włosami, które nie chcą się układać.

Keratynowe prostowanie włosów można zrobić także w domowych warunkach – w internecie jest na ten temat całe mnóstwo filmików. Jest to jednak dosyć ryzykowny krok i lepiej przeprowadzać zabieg tylko w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Keratynowe prostowanie wymaga odpowiedniego przygotowania włosów, jest to także dosyć czasochłonna procedura (przeciętnie zajmuje to około 3 godzin, w zależności od długości włosów).

Cena zabiegu

Ceny zabiegu wahają się w zależności od miasta, zwykle w przedziałach od 250 do nawet 800 złotych. Duże znaczenie ma także długość włosów – im krótsze włosy, tym niższa cena.

Etapy zabiegu

Zabieg keratynowego prostowania włosów przeprowadza się w kilku krokach.

  1. Peeling skóry głowy i włosów. Mycie włosów specjalnym szamponem oczyszczającym, który otwiera łuski włosa i dokładnie zmywa wszystkie zanieczyszczenia z jego powierzchni.
  2. Dokładne rozczesywanie włosów. Po umyciu głowy, włosy należy odsączyć z nadmiaru wody i rozczesać w taki sposób, by były maksymalnie proste.
  3. Na całą długość włosów nanoszona jest keratyna. Jest to też powód, dla którego lepiej unikać przeprowadzenia zabiegu samodzielnie w domu – jeśli któryś włos nie zostanie pokryty preparatem, zamiast efektu wygładzenia, włosy będą po prostu zniszczone i spalone zbyt wysoką temperaturą.
  4. Suszenie włosów suszarką. Ten krok ma na celu przygotowanie włosów do zastosowania na nich prostownicy nagrzanej do 230 stopni. Wysoka temperatura pomaga keratynie przeniknąć wgłąb włosa.
  5. Oczyszczenie resztek. Keratyna, która nie pozostała na włosach, zostaje wymyta z powierzchni włosów przy pomocy specjalnego szamponu, następnie znów suszy się włosy suszarką.

Zestaw do keratynowego prostowania włosów
Kliknij i sprawdź ceny!

Efekty keratynowego prostowania

Po zabiegu włosy wyglądają idealnie jak fryzury gwiazd z czerwonego dywanu. Są proste, lśniące, elastyczne odbijają światło. Nie są już tak porowate jak wcześniej, nie puszą się na całej długości,  a końcówki nie są już rozdwojone. Keratynowe prostowanie włosów jest bezpieczne, ponieważ w ramach tego zabiegu nie używa się żadnych chemicznych środków. Najważniejsze to powierzenie przeprowadzenia zabiegu zaufanemu fryzjerowi, pracującemu w salonie, który używa tylko wysokiej jakości produktów.

Keratynowe prostowanie włosów zaleca się przeprowadzać na włosach co 2-3 miesiące, dzięki czemu efekt będzie stale widoczny. Po tym czasie włosy wracają do swojego poprzedniego stanu i jeśli zabieg był przeprowadzony prawidłowo, żadne negatywne skutki się nie pojawią. Włosy będą wyglądały tak samo, jak przed zabiegiem.

Nie ma żadnego zamiennika dla keratynowego prostowania włosów, który byłby w stanie przynieść tyle dobrych efektów i to w tak krótkim czasie. Oprócz tego, z zabiegu mogą korzystać osoby w każdym wieku, niezależnie od koloru włosów, rodzaju i struktury. Nie ma też znaczenia czy włosy były wcześniej farbowane czy nie.

Jedynym przeciwwskazaniem do skorzystania z keratynowego prostowania jest ciąża. W czasie zabiegu dochodzi do wydzielania się w powietrzu substancji, które mogą zaszkodzić przyszłej mamie i dziecku – to wszystko ma związek z reakcją, jaka zachodzi między keratyną a wysoką temperaturą prostownicy.

Pielęgnacja po zabiegu

W dobrych salonach fryzjerskich, fryzjer powinien wytłumaczyć, w jaki sposób należy pielęgnować włosy po zabiegu. Najlepiej myć włosy szamponami, które nie będą mieć w składzie siarczanów, ponieważ może to doprowadzić do wymycia się keratyny z włosów i efekt od razu zniknie. Delikatne szampony pomogą utrzymać lśniące i gładkie włosy jak najdłużej.

Opinie o zabiegu keratynowego prostowania włosów

Rzadko zdarza się, żeby ktoś był niezadowolony z przeprowadzonego zabiegu. Jeśli już pojawiają się głowy przeciwko wykonywaniu keratynowego prostowania, są to głosy osób, które zabieg przeprowadzały na własną rękę w domu (w rezultacie spaliły sobie włosy, ponieważ nie były w stanie skontrolować, czy keratyna była na całej ich długości) lub skorzystały z usług nieprofesjonalnych salonów fryzjerskich.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.