Jakie są zalety liftingu twarzy?

Nasze ciało zmienia się przez cały kurs naszego życia, jednak im jesteśmy starsi, tym te zmiany są bardziej widoczne gołym okiem. I tak dzieje się na przykład ze skórą na naszej twarzy, która traci jędrność, sprężystość i zaczyna się marszczyć. Nie musimy jednak godzić się z tymi zmianami i poddawać się naszym kompleksom – zamiast tego możemy zdecydować się na lifting twarzy.

Na czym polega lifting twarzy?

W gabinetach medycyny estetycznej możemy wykonać kilka różnych liftingów twarzy, w zależności od naszych potrzeb i efektów, jakie chcemy osiągnąć. Główną zasadą tego zabiegu jest uzyskanie jędrniejszej i naprężonej skóry, wygładzenie zmarszczek, korektę owalu twarzy i kształtu ust i łuku brwiowego. Oprócz najbardziej znanego liftingu operacyjnego, który wykorzystuje skalpel, możemy także poddać się liftingowi z użyciem lasera, liftingowi wolumetrycznemu czy liftingowi, który wykorzystuje nici liftingujące. Wszystkie te zabiegi są mniej inwazyjne od liftingu operacyjnego, jednak przynoszą mniej trwałe efekty. Rekonwalescencja po nich jest jednak zdecydowanie krótsza i mniej bolesna.

Jakie są zalety takiego zabiegu?

Lifting wykonuje się w celu polepszenia wyglądu naszej skóry twarzy. Dzięki niemu możemy odmłodzić się o kilka czy kilkanaście lat. Dużą zaletą tego typu zabiegów jest fakt, że ingerencja lekarza jest praktycznie niewidoczna. Otrzymujemy efekt młodej, pięknej i gładkiej skóry na twarzy, bez niechcianej sztuczności. Lifting jest polecany tym osobom, które pragną czuć się młodo i wyglądać na tyle lat, na ile się czują. Dzięki małej inwazyjności tych zabiegów, są one dostępne dla prawie każdego, kto marzy o jędrnej skórze, poprawionym owalu twarzy, podniesieniu policzków, podbródka czy brwi.

Lifting operacyjny – na czym polega?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, to właśnie lifting operacyjny gwarantuje nam trwałe rezultaty. Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, a polega on na tym, że lekarz usuwa nadmiar tkanki znajdujący się w dolnych partiach naszej twarzy i szyi, a wykonując serię niewielkich nacięć, naciąga skórę w miejscach, gdzie utraciła ona jędrność. W taki oto sposób uzyskujemy twarz młodszą nawet o kilkanaście lat. Lifting operacyjny wiąże się z jednodniowym pobytem w klinice i z racji na znieczulenie, jest najbardziej obciążającym z wymienionych rodzajów liftingów, dla naszego organizmu. Jest to jednak zabieg, którego nie trzeba powtarzać, a efekty utrzymują się przez bardzo długi czas.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź https://drmarcinnowak.pl/oferta/lifting-twarzy-bez-skalpela/

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.