Jakie perfumy na prezent dla mężczyzny?

Jednym z chętnie wybieranych prezentów świątecznych, urodzinowych czy imieninowych dla mężczyzn są kosmetyki. Najczęściej są to produkty do golenia albo perfumy. Pytanie tylko, jak wybierać perfumy męskie, aby taki prezent rzeczywiście przypadł do gustu obdarowanemu mężczyźnie?

Krótka historia męskich perfum

Ciekawostką jest, że w czasach starożytnych pachnidła nie były klasyfikowane jako zapachy męskie i damskie. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni stosowali dokładnie te same produkty zapachowe, a podział nastąpił stosunkowo późno, bo dopiero w XVIII wieku. Wówczas przemysł perfumeryjny został na dobre uruchomiony, a perfumy zaczęto produkować na szeroką skalę. Podział na perfumy męskie i perfumy damskie nie został zniesiony, choć dostępnych jest wiele przykładów zapachów typu „unisex”, czyli przeznaczonych w równej mierze dla pań i panów.

Skupiając się na perfumach dla panów, trzeba powiedzieć, że najczęściej łączą one nuty zapachowe z akordami cytrusowymi, drzewnymi, korzennymi, orientalnymi, szyprowymi oraz skórzanymi i paprociowymi. Jak zatem spośród tylu różnych propozycji wybrać perfumy odpowiednie dla ważnego dla nas mężczyzny?

Perfumy dla eleganckiego mężczyzny

Panom ceniącym klasykę, którzy wykonują poważane zawody – adwokat, prokurator, czy biznesmen, przypaść powinny do gustu perfumy męskie z dominującą drzewną nutą zapachową. Zawarte są w nich olejki z drzewa sandałowego, olejki z wetiweru czy olejki sosnowe. Takie perfumy są ciepłe, intensywne i dodają kompozycji zapachowej głębokiego wyrazu. Można je łączyć także z perfumami z akordami skórzanymi, w których wyczuwalna jest nutka żywicy benzoesowej, cywety, piżma, drewna cedrowego i wanilii. To kompozycje klasycznych zapachów męskich.

Panom ceniącym skromność i dobry styl, którzy lubią luksus i wybierają najwyższej jakości przedmioty, kupmy zaś perfumy z akordami korzennymi – aromatem gałki muszkatołowej, różowego pieprzu, cynamonu czy kardamonu. Będą one niezwykle męskie, a łagodności mogą im dodać nuty cytrusowe lub aromat lawendy.

Zapachy dla aktywnych mężczyzn

Kupując perfumy męskie dla sportowca, osoby aktywnej fizycznie, która lubi być w ciągłym ruchu, warto zdecydować się na zapachy owocowe, zwłaszcza pachnące cytrusowo – mandarynką, limonką czy cytryną. W tej grupie zapachowej wymienić należy również kompozycje z ananasem oraz jałowcem.

Dla zmysłowego mężczyzny

Swojemu mężczyźnie kobieta może zaś podarować perfumy z akordami orientalnymi – są zmysłowe i tajemnicze. Intrygują połączeniem słodkich i gorzkich nut – wanilii, kadzidła i piżma.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.