Jak zagęścić brwi?

Jak zagęścić brwi?
2 (40%) 214 votes

Gęste, wyraziste brwi są dzisiaj w modzie. Szczególnie, że rozpropagowało je wiele gwiazd. Naturalne brwi dodają uroku i odmładzają, ale długoletnie wyrywanie ich sprawia, że nie chcą odrastać. Na szczęście istnieje kilka sposobów, które pozwolą cieszyć się gęstszymi brwiami.

Tak właściwie nie do końca wiadomo po co są, a raczej do czego służyły brwi. Prawdopodobnie miały ochraniać oczy, bo zatrzymywały pył spadający na nas od góry. Ale dzisiaj takiej pomocy już nie potrzebujemy, szczególnie gdy zapewniają je rzęsy, notabene także chętnie zagęszczane. Zanim spytamy siebie jak zagęścić brwi, powinnyśmy spróbować sposobów na stymulację ich naturalnego wzrostu. Zapominamy bowiem, że brwi, to także włosy i nie powinnyśmy się poddawać, gdy są mało gęste lub wyraziste. Pamiętajmy także o ich prawidłowej regulacji, bo brwi potrafią diametralnie wpłynąć na wyraz twarzy – zbyt uniesione będą okazywały ciągłe zdziwienie, a proste – złość.

Artykuły dla Ciebie

Zapuszczanie brwi

Brwi to włosy ułożone w łuk biegnące od linii nosa za zewnętrzne kąciki oka. Możemy wpływać na ich kształt i wzrost. Przydatne będą techniki, jakie znamy w walce o zdrowe, piękne i gęste włosy. Olejek rycynowy, np. Phyto-Pharm, Ol-Vita to sprawdzony sposób na zdrowie włosów. Olejek rycynowy jest oleistą cieczą, którą uzyskuje się z silnie trujących nasion drzewa rycynowego. Po ich odpowiedniej obróbce pozostają z nich tylko cenne glicerydy kwasowe. Są one chętnie wykorzystywane w odżywkach do brwi, bo zapobiegają wypadaniu włosków, nabłyszczają je, wzmacniają, nawilżają i nadają gęstości. Korzystne działanie olejku rycynowego można zauważyć już po pierwszym użyciu. Dla spektakularnych efektów kurację należy przedłużyć do miesiąca i zrobić przerwę. Ponieważ olejek jest lejący i treściwy, musimy uważać kiedy mamy go na sobie. Jeżeli położymy się spać z olejkiem na twarzy, to obudzimy się w tłustej pościeli. Dlatego najlepiej jest aplikować go, gdy będziemy zajęte pracami domowymi. Olejek rycynowy jest tani i łatwo z niego wykonać maseczki czy inne wartościowe mikstury, wystarczy dodać kilka składników wedle uznania. Podobnie na brwi podziała keratyna czy olejek kokosowy.

Odżywki do brwi

Odżywki do brwi to prawdziwa nowość na rynku. Dotychczas mogłyśmy korzystać z odżywek do rzęs, a teraz przyszła pora także na brwi. Skład tych dwóch nie będzie się szczególnie różnił, ponieważ wszystkie włosy będą zadowolone z dodatkowego odżywienia, ale warto zainwestować w specjalną odzywkę do brwi. Wynika to z faktu, że produkty do rzęs nie mogą zawierać pewnych składników aktywnych, które są bardzo efektywne, ale mogłyby podrażnić oczy. Delikatne i rzadkie brwi można odżywić preparatami, które nie sprawdziły się na rzęsach, bo były zbyt silne, np. Revitalash lub Rapidlash. Można także spróbować produktów dedykowanych. Domowe odżywki to brwi można wykonać z pokrzywy, wystarczy przetrzeć je wywarem i pozostawić na cały dzień do uzyskania pożądanego efektu.

f-revitalash-advanced-odzywka-do-rzes-3-5-ml Jak zagęścić brwi?Odżywka do brwi i rzęs
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Malowanie brwi

Duży problem stanowią brwi niemal niewidoczne, czyli blond. Może ich być dużo, ale nic z tego, jeżeli będą wtapiały się w skórę. W takim wypadku warto zastanowić się nad henną do brwi. Do wyboru mamy odcienie blond, brązowe lub czarne, ale co ważne, trzeba wybrać taki odcień, by współgrał z naszą cerą i typem urody. Hennę można stosować bez obaw, bo jest kosmetykiem naturalnego pochodzenia i małe są szanse, że nas podrażni. Dostępne są henny w proszku lub w kremie. Do zestawu dołączona jest woda utleniona, ale jeśli taka się tam nie znajdzie, to możemy śmiało zastąpić ją apteczną 3%. Prawdziwa henna ma konsystencję proszku, choć jej każdorazowe rozdrabnianie jest męczące. Obie opcje nadają się na wiele użyć. Ich efekty nie są na tyle trwałe, aby nie móc ich usunąć w razie pomyłki, choć liczmy się z tym, że henna dość dobrze i długo trzyma się na włosach. Jeżeli boimy się zafarbowania skóry, to granice posmarujmy wazeliną – zabezpieczy nas przed plamami i zaciekami. Ewentualne poprawki możemy wykonać kredką lub cieniem. Efekt będzie zależał od naszej wprawy, gdyż szczególnie na początku można popaść w zbyt mocne podkreślanie brwi.

Permanentny makijaż brwi

Jeżeli wszystkie inne metody zawiodły, a nam zależy na trwałym makijażu brwi (co jest bardzo wygodne, bo nie musimy się codziennie malować) i mamy do dyspozycji pieniądze, możemy zdecydować się na makijaż permanentny. Taka metoda będzie wykonywana w gabinecie kosmetycznym z użyciem barwników roślinnych, które przenikają do głębi kolejnych warstw skóry i utrzymują się minimum 2 lata. To także świetna metoda dla osób, które zniszczyły sobie brwi ich ciągłym regulowaniem i muszą czekać aż proces wzrostu zacznie się na nowo. Skóra po takim zabiegu jest podrażniona, więc nie poleca się go wykonywać przed ważnymi wydarzeniami czy imprezami. Brwi domalowuje się z pomocy igły, co przypomina wykonywanie tatuażu. Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego specjalisty, który nie zapewni nam przerysowanych brwi i powodu do wstydu.