Jak wybielić żółte paznokcie

Żółte przebarwienia na paznokciach potrafią zrujnować nawet najlepiej dopracowany wygląd. Jedną z najczęstszych pułapek w jakie wpadamy malując często paznokcie, jest przykrywanie zażółceń kolejną warstwą lakieru, najlepiej intensywnego, przez który nie będzie prześwitywał naturalny kolor płytki. To właśnie kolory takie jak czerwony i czarny wnikają do macierzy paznokcia i pozostawiają na nim trwałe ślady. Odrastanie paznokcia to żmudny proces, który trwa tygodniami, dlatego jeśli zależy ci na przywróceniu zdrowego koloru naturalnym paznokciom powinnaś wypróbować poniższych rad.

Baza pod lakier

Lakier bazowy to najprostszy sposób ustrzeżenia się przed przebarwieniami i zapobiegania pogłębienia tych wcześniej nabytych. Zdecydowana większość kobiet zapomina o roli bazy pod lakier i nie wie, że malowanie paznokci na intensywne kolory wiąże się z pewnym ryzykiem. Niektóre z nas preferują nakładanie bezbarwnej odżywki pod lakier, by nawet nosząc kolor odżywiać płytkę. Problem w tym, że nie każda odżywka czy bezbarwny lakier do paznokci dobrze współpracuje z kolorowymi lakierami. Najbezpieczniej jest wybrać bazę z tej samej firmy co lakier. Baza wysycha szybko, więc malowanie paznokci nie zajmie nam dużo więcej czasu niż zwykle, a dodatkowo wyrównuje powierzchnię płytki. Jeśli masz problem z nierównościami na paznokciach, bruzdami i lakier nie rozprowadza się na nich tak jak powinien, rozwiązaniem jest baza pod lakier. Jej koszt to kilkanaście złotych.

Zmywacz do paznokci

Proste sposoby są najlepsze, szczególnie jeśli tuż po zmyciu lakieru zorientowałaś się, że twoje paznokcie mają żółtą barwę. Po zmyciu lakieru znów przemyj je zmywaczem do paznokci, najlepiej z silniejszym w działaniu acetonem. Być może okaże się, że na waciku zostanie dodatkowa warstwa lakieru, który nie zdążył całkowicie dostać się pod paznokieć. Wacik przetrzymuj nawet pół minuty na każdym paznokciu.

Polerka do paznokci

Nie mamy tu na myśli tylko nabłyszczacza, ale cały zestaw do polerowania składający się z kilku powierzchni, każda o innym zadaniu. Regularne ścieranie i wyrównywanie powierzchni paznokcia pomaga pozbyć się zanieczyszczeń, wygładzić płytkę i nabłyszczyć ją, by nawet bez lakieru wyglądała na zdrową. Pamiętaj, by robić to ostrożnie, najczęściej raz w tygodniu. Nie używaj do tego zwykłego pilniczka,który może uszkodzić macierz i skórę.

Pasta do zębów

Szczotkowanie paznokci przynosi tak dobre rezultaty jak na zębach. Zawarte w paście środki wybielające pomagają usunąć przebarwienia zarówno te świeże jak i starsze i utrwalone przez wiele lakierów do paznokci. Pamiętaj, że najlepiej sprawdzi się tradycyjna biała pasta a nie żelowa w kolorze niebieskim lub zielonym. Wystarczy że będziesz czyściła paznokcie przez około minutę a natychmiast zobaczysz pierwsze rezultaty.

f-sally-hansen-insta-grip-szybkoschnaca-baza-pod-lakier-13-3ml

Szybkoschnąca baza pod lakier zapobiegająca żółceniu paznokci
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Sok z cytryny

Sok z cytryny posiada silne właściwości rozjaśniające dzięki zawartości witaminy C. Kwas askorbinowy potrafi zmniejszyć widoczność plamek i przebarwień na skórze, ale równie dobrze poradzi sobie z zażółconą płytką paznokcia. Mocz paznokcie w miseczce ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny. Aby zwiększyć działanie kwasu możesz dodać odrobinę proszku do pieczenia, by uzyskać konsystencję pasty. Pamiętaj, by wykonywać to tylko na nieuszkodzonych paznokciach i skórze, w przeciwnym razie poczujesz przejmujące pieczenie i szczypanie w miejscu zranienia.

Kredka do paznokci

Niewiele kobiet wie, że jest do kupienia produkt rozjaśniający paznokcie w sposób szybki i skuteczny jak żaden inny 0 biała kredka. Nakładaj ją pod paznokieć w miejscu białych końcówek. Efekt będzie podobny do francuskiego manicure, tylko jeszcze naturalniejszy. Na koniec pomaluj paznokcie bezbarwnym lakierem wchodząc pod płytkę, by utrwalić białą kredkę. Paznokcie bardzo szybko wyglądają na zdrowe i zadbane.

Lakier w delikatnym kolorze

Jeśli nie tylko biała końcówka, ale cały paznokieć jest odbarwiony możesz wypróbować kolejnego sprytnego kamuflażu. Wybierz lakier do paznokci w kolorze zbliżonym do płytki, ale z perłowym błyskiem. Dzięki temu przykryjesz paznokieć warstwą lakieru przypominającą twój naturalny kolor paznokcia, a mieniące się drobinki będą odbijały światło dodatkowo ją rozjaśniając. W ten sposób nikt nie zorientuje się, że twoje paznokcie mają brzydkie przebarwienia. Istnieją także specjalne lakiery rozjaśniające, które wyglądają jak odżywka, np. Sally Hansen.

Sposobów na to jak wybielić żółte paznokcie jest naprawdę wiele. Wybierając ten najnieskuteczniejszy warto kierować się przede wszystkim ich bezpieczeństwem. Najlepiej sprawdzą się rozwiązania rekomendowane przez manicurzystki. One znają kilka patentów na to jak szybko pozbyć się szpecących przebarwień. Pamiętaj, że nawet najmocniej utrwalone plamy kiedyś znikną, ale będziesz musiała na to poczekać aż do całkowitego odrośnięcia paznokcia. W zależności od osoby może to potrwać nawet 2 miesiące.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.