Jak testować perfumy?

Szukasz nowego zapachu perfum? Chcesz wzbogacić swoją kolekcję o kolejną kompozycję zapachową? Przekonaj się zatem, jak prawidłowo testować perfumy – kilka sprawdzonych trików pozwoli Ci na dobranie zapachu, który będzie cieszył twoje zmysły przez bardzo długi czas. W rezultacie zakupy w perfumerii z pewnością będą udane.

Wybór perfum nie jest sprawą łatwą – wszak wszystkie zapachy kuszą aromatycznymi kompozycjami i większość z nich po prostu pachnie znakomicie. Poszukując idealnego zapachu dla siebie nie możesz zdać się na działanie pod wpływem impulsu. Wybór perfum powinien być poprzedzony testami. Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci przekonać się, czy wybrane perfumy spełnią twoje oczekiwania.

Nie daj się zwieść bloterom

Niewielkie papierowe patyczki, które znajdują się w perfumeriach to właśnie blotery. Służą one do sprawdzania zapachu – wystarczy nanieść na nie perfumy i odczekać chwilę, aby móc wyraźnie poczuć ich zapach. Blotery jednak stanowią pewnego rodzaju pułapkę. Po pierwsze, jeśli z jednej strony są zadrukowane, perfumy mogą wchodzić w reakcję z farbą i w ten sposób wypaczać zapach. Dlatego należy aplikować perfumy w części, która jest niezadrukowana.

jak-testowac-perfumy-1 Jak testować perfumy?

Po drogie, bloter może cię zwieść. Wąchając zapach na sekundy czy nawet minuty po jego zaaplikowaniu wyczuwasz jedynie najbardziej intensywną, ale też ulotną nutę głowy. Po około godzinie nuta głowy przechodzi w nutę serca, która determinuje charakter perfum. Więcej ciekawych informacji na temat nut zapachowych przeczytasz na https://blog.tagomago.pl/nuty-akordy-i-kompozycje-zapachowe-perfum-wszystko-co-musisz-wiedziec-czesc-i/

Dlatego właśnie nie należy kupować perfum pod wpływem impulsu i testu na bloterze. Patyczek ten może być pomocny, jeśli chcesz wyselekcjonować kilka typów perfum, aby później porównać je ponownie.

Przekonaj się na własnej skórze

Perfumy mogą pachnieć inaczej na różnych osobach, dlatego najlepszym sposobem na przetestowanie zapachu jest sprawdzenie go na własnej skórze. O tym, jak będą one pachnieć na tobie, decyduje to czy np. masz suchą czy tłustą cerę. Ponadto to właśnie na skórę aplikuje się perfumy i można dokładnie prześledzić zmieniające się nuty zapachowe. W ten sposób także przekonasz się, czy zawarte w kompozycji substancje nie uczulają cię.

jak-testowac-perfumy-3 Jak testować perfumy?

Testuj w domu

O ile to możliwe postaraj się zdobyć próbki perfum, które najbardziej ci się podobają i przetestuj je w domu. W ten sposób unikniesz zwodniczej mieszaniny zapachów, jaka zazwyczaj unosi się w perfumeriach, w których wielu klientów testuje różne zapachy.

Co jeszcze może pomóc w testowaniu perfum? Na pewno najlepiej wybrać się do drogerii w godzinach porannych, kiedy to twój zmysł powonienia nie jest jeszcze zmęczony po całodziennym odczuwaniu różnych zapachów. Dodatkowo jeśli wiesz, że będziesz sprawdzała różne nowe zapachy, nie używaj swoich perfum – zapach unoszący się z twojej skóry może przekłamać wrażenie, jakie odniesiesz po powąchaniu blotera. Warto także wybrać na testy perfum dzień o umiarkowanej temperaturze, najlepiej aby było to około 18 stopni Celsjusza. W upalne dni niektóre zapachy mogą wydawać się zbyt intensywne, inne z kolei mogą się nie rozwinąć w pełni, jeśli temperatura będzie zbyt niska.

Jak testować perfumy?
5 (100%) 2 votes
Może ci się spodobać również