Jak stosować rozjaśniacz do włosów? O czym trzeba pamiętać?

Na sklepowych półkach znajdziemy wiele produktów rozjaśniających włosy, które przynoszą optymalny efekt w postaci jasnych blond pasm. Rozjaśniacz przygotowuje włosy na zabieg farbowania, ściąga kolor i pozwala nałożyć jaśniejszą barwę niż nasza naturalna. Używanie tego kosmetyku nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Różnorodność marek oraz rodzajów przytłacza nas i nie wiemy jak stosować rozjaśniacz do włosów. Przede wszystkim, przed rozpoczęciem rozjaśniania, należy zastosować wszystkie niezbędne zasady bezpieczeństwa.

Próba uczuleniowa – sprawdź specyfik, zanim zastosujesz!

Przed rozpoczęciem procesu rozjaśniania włosów, niezbędna wydaje się tak zwana próba uczuleniowa. Podczas farbowania, rozjaśniania oraz tym podobnym zabiegów kosmetycznych może pojawić się alergia, nie warto więc ryzykować różnymi przykrymi dolegliwościami.

Alergia na rozjaśniacz – Jak ją rozpoznać?

Alergię na rozjaśniacz lub farbę można bardzo szybko zaobserwować. Do najczęściej występujących objawów należą:

  • podrażniona skóra głowy,
  • wysypka,
  • nadmierne wypadanie włosów,
  • opuchlizna twarzy oraz oczu,
  • problemy z oddychaniem,
  • w skrajnych przypadkach może nastąpić nawet wstrząs anafilaktyczny, groźny w skutkach.

W przypadku wystąpienia tych objawów specyfik należy niezwłocznie zmyć z włosów!

Przeprowadzanie próby uczuleniowej

Próbę uczuleniową przed farbowaniem lub użyciem rozjaśniacza powinno się przeprowadzać na 48 godzin przed zabiegiem. Najlepsze miejsca do próby to obszar za uchem, poniżej linii włosów, w zgięciu łokcia lub na szyi. Musimy ostrożnie otworzyć tubkę z farbą i wycisnąć niewielką ilość specyfiku oraz aktywatora, po czym dokładnie wymieszać tak jak w przypadku standardowego rozjaśniania. Za pomocą pędzelka lub ewentualnie ręką w rękawiczce ochronnej, nakładamy miksturę na wybrany odcinek ciała i czekamy 10 minut. Reakcja uczuleniowa zwykle występuje natychmiast po nałożeniu specyfiku dlatego, jeśli odczujemy jakieś niepokojące objawy, należy niezwłocznie zmyć farbę. Jeśli nie odczuwamy symptomów alergicznych, możemy przystąpić do rozjaśniania.

Rozjaśnianie – to nie takie trudne

Aby proces rozjaśniania odbył się szybko i bez problemów, niezbędne jest stosowanie się do wszystkich wytycznych instrukcji, która zazwyczaj jest dołączona do opakowania. Mamy wtedy większą szansę na uzyskanie pożądanego odcienia i rozjaśnianie w pełni bezpieczne, bez jakichkolwiek niespodzianek.

Zabezpiecz swoje otoczenie!

Przed koloryzacją warto zabezpieczyć ubranie ręcznikiem lub fartuszkiem. Wystarczy okryć ramiona, aby poczuć się pewniej. Zawsze pamiętajmy także o specjalnych rękawiczkach ochronnych! Nie możemy narażać delikatnej skóry dłoni na częsty kontakt z substancjami chemicznymi zawartymi w rozjaśniaczu lub naszej farbie.

Rozjaśnianie krok po kroku

Po zabezpieczeniu ubrania oraz dłoni czas na przygotowanie specyfiku. W pudełku z rozjaśniaczem znajdziemy najczęściej kilka komponentów, które należy ze sobą dokładnie wymieszać. Komponenty miesza się w odpowiednich proporcjach, w zależności od pożądanego odcienia. Wszystko zależy od tego, o ile tonów zamierzamy rozjaśnić nasze kosmyki.

Po przygotowaniu mieszanki czas na rozpoczęcie rozjaśniania. W tym celu nakładamy dokładnie wymieszaną miksturę natychmiast po przygotowaniu na nieumyte, suche pasma. Rozjaśnianie zaczynamy od odrostów, rozprowadzamy preparat w tym miejscu, po czy musimy go dokładnie rozmasować. Aby ułatwić sobie pracę, można użyć specjalnego cienkiego grzebienia, który idealnie rozdzieli nam włosy i umożliwi dokładne pokrycie wszystkich włosów. Następnie należy rozprowadzić rozjaśniacz na całej długości włosów i bardzo dokładnie wsmarować, aby preparat pokrył wszystkie pasma. Tylko w taki sposób uda nam się uzyskać jednolity, pożądany kolor.

f-sally-hansen-rozjasniacz-do-wlosow-na-twarzy-2000-zestaw Jak stosować rozjaśniacz do włosów? O czym trzeba pamiętać?

Szeroki wybór rozjaśniaczy do włosów
Kliknij TUTAJ!

Jak długo trzymać rozjaśniacz na włosach?

Pamiętaj, aby zawsze czytać instrukcje dołączone do pudełka! Ostrożność oraz brak pośpiechu to Twój przepis na piękną fryzurę. Nigdy nie przedłużaj czasu rozjaśniania, możesz w ten sposób uszkodzić pasma, lub, w najlepszym wypadku otrzymać żółtawy, mało atrakcyjny kolor (sprawdź jak zniwelować żółty odcień włosów). Rozjaśnianie to bardzo radykalna ingerencja w strukturę włosa, dlatego najlepiej jest kontrolować jego efekty. Po 30 minutach warto zmyć substancję z jednego pasma i ocenić rezultat. Jeśli jest dla nas zadowalający, farbę można zmyć i cieszyć się promiennym blaskiem pięknego blondu. Jeśli uważamy, że chcemy jeszcze jaśniejsze pasma, nakładamy odrobinę pozostałego rozjaśniacza na pasmo i czekamy kolejne 10 minut. Bardzo ważną regułą jest maksymalny czas trzymania rozjaśniacza na włosach. Nie powinien on tam pozostawać dłużej niż 45 minut. Po upływie tego czasu rozjaśniacz należy niezwłocznie zmyć.

Pielęgnacja włosów rozjaśnianych

Znamy już odpowiedź na pytanie: jak stosować rozjaśniacz do włosów? Należy jednak pamiętać, że rozjaśniane włosy są osłabione i potrzebują dogłębnego odżywienia. Producenci bardzo często dodają do rozjaśniacza odpowiednią odżywkę, którą należy zastosować po użyciu specyfiku. Poleca się także odżywcze oleje naturalne, maski kompresy oraz domowe sposoby, które utrzymają włosy w odpowiedniej kondycji na długi czas.

Włosy blond to marzenie niejednej kobiety, warto więc spełniać swoje marzenia i korzystać z rozwiązań oferowanych przed konkurencyjny rynek kosmetyków. Nowoczesne rozjaśniacze pozwolą nam uzyskać zadowalający efekt i cieszyć się blond fryzurą.

Jak stosować rozjaśniacz do włosów? O czym trzeba pamiętać?
5 (100%) 2 votes
Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.