Jak skutecznie pozbyć się worków pod oczami?

Każdy z nas marzy o zdrowym i pięknym blasku cery. Nieskazitelnie wyglądająca cera jest przede wszystkim marzeniem kobiet, choć również męska część naszego społeczeństwa przywiązuje coraz większą uwagę do swojego wizerunku. Istnieje wiele czynników, które mogą negatywnie wpłynąć na stan naszej cery – począwszy od nieprawidłowego dbania o nią, poprzez słabo zbilansowaną, bogatą w cukry i tłuszcze diety, a kończąc na aspektach zdrowotnych, które mogą objawiać się zaczerwieniem policzków, czy chociażby – wystąpieniem nieestetycznych worków pod oczami.

Ciemne worki pod oczami są problemem, który dotyczy każdego z nas. Wiele osób mylnie kojarzy występowanie tego nieestetycznego symptomu z niewyspaniem, czy niską jakością snu. Faktem natomiast jest, że zasinienia pod oczami mogą występować wskutek wielu czynników – począwszy od niedoboru niektórych witamin i minerałów, alergii, kończąc na licznych chorób występujących w obrębie nerek. Dziś przyjrzymy się bliżej problemowi nieestetycznych worków pod oczami oraz podpowiemy jak w prosty sposób się ich pozbyć.

Worki pod oczami – symptom złej jakości snu?

Wielu z nas uważa, że utrzymujące się w okolicy naszych oczu zasinienie jest objawem tylko i wyłącznie niewyspania czy złej jakości naszego snu. Fakt – worki pod oczami mogą pojawiać się wskutek problemów na tle snu, chociaż najczęściej ich przyczyną są znacznie poważniejsze czynniki i choroby. Worki pod oczami pojawiające się wskutek niewyspania są najczęściej nie tak wyraźnie widoczne i rzucające się w oczy jak te powstające wskutek chorób nerek i niedoboru witaminy K. Powinniśmy pamiętać, że utrzymujące się od dłuższego czasu zasinienie okolicy naszych oczu może być pierwszym objawem poważnego schorzenia i skonsultować to z lekarzem pierwszego kontaktu.

Przyczyny worków pod oczami

Przyczyn nieestetycznego zasinienia okolicy naszych oczu i pojawienie się uciążliwych „worków” może być naprawdę wiele. Najczęstszą z nich jest niedobór podstawowych składników pokarmowych i witamin. Workami pod oczami objawia się najczęściej znaczny niedobór witaminy K i żelaza. Jeśli podłożem zasinień są braki witaminowe, zaleca się ich intensywną suplementację – czy to przy pomocy suplementów diety dostępnych w aptekach, czy spożywaniu potraw bogatych w wymienione substancje.

Drugą, równie często występującą przyczyną pojawiania się worków pod oczami być mogą liczne alergie skórne. Zasinienia w obrębie wrażliwej okolicy naszych oczu pojawić mogą się między innymi przy alergiach na kurz i sierść zwierząt. Będąc alergikami powinniśmy usilnie wystrzegać się kontaktu z tymi alergenami, a w przypadkach nasilonych objawów skonsultować je z lekarzem pierwszego kontaktu i alergologiem.

Z zasinieniem i workami pojawiającymi się pod oczami borykają się również osoby, które chorują na uciążliwą chorobę przewlekłą, jaką jest cukrzyca. Warto wspomnieć również o tym, że przy tej chorobie występuje wiele objawów współtowarzyszących do nieestetycznego zasinienia okolic naszych oczu, miedzy innymi wzmożona ilość oddawania moczu, czy ciągle pragnienie. Wystąpić może również radykalny spadek masy ciała.

Rzadziej przyczyną worków pod oczami może być anemia, zwanej inaczej niedokrwistością. Zasinienia występujące w okolicy oczu są zazwyczaj jednym z pierwszych objawów niedokrwistości, a przy dostrzeżeniu i siebie dodatkowych objawów, takich jak brak apetytu, bladość skóry, czy liczne omdlenia powinniśmy skonsultować to natychmiast z naszym lekarzem pierwszego kontaktu i rozpocząć leczenie, które pomoże nam przezwyciężyć anemię.

Krem z witaminą K – dobry na zasinienia wokół oczu
Kliknij i sprawdź ceny! 

Jak ukryć i pozbyć się worków pod oczami?

Tak naprawdę nie ma indywidualnej recepty i antidotum na pozbycie się pod oczami, a jedynym sposobem na ich likwidację jest podjęcie leczenia skupionego na konkretnym typie i rodzaju choroby. Worki pod oczami są bowiem najczęściej objawem współtowarzyszącym w wielu, groźnych i uciążliwych chorobach.

Istnieje jednak kilka prostych sposobów, które pomogą nam ukryć rzucające się w oczy zasinienie. Wiadomym jest, że żeńska część z nas ma znacznie łatwiej, gdyż do zakrycia nieestetycznych worków pod oczami podsużyć może chociażby odpowiedni podkład kryjący, który w połączeniu z pudrem do twarzy pomoże nam w prosty sposób ukryć nieestetyczne zasinienia. Panom zaś zaleca się przede wszystkim urozmaicenie diety w różnego rodzaju witaminy – a szczególnie wspomnianą już witaminę K i żelazo. Warto również dodać, że worki pod oczami zlikwidować lub w znacznym stopniu możemy ukryć przy pomocy stosowaniu odpowiednich kremów – szczególnie tych o naturalnej, lekkiej formule bogatej w witaminy.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.