Jak przyśpieszyć okres?

Przeważnie w Internecie kobiety poszukują odpowiedzi na pytanie, jak mogłyby przyśpieszyć okres o kilka dni, bądź wpłynąć da termin jego pojawienia się. Nie każdy chce się zmagać z bólem, dyskomfortem i stanem ogólnego rozbicia. Niektóre kobiety szczególnie ciężko przechodzą „te dni”, a na myśl, że mają się z nimi męczyć na dawno zaplanowanej podróży, własnym ślubie czy trudnym egzaminie, po prostu pozbawia z sił. Nie ma co ukrywać, że te dni działają na nas zarówno od strony fizycznej, jak i psychicznej. Dlatego czasami przesunięcie jej w czasie wcale nie wydaje się takim złym pomysłem. Jest kilka patentów, jedne bardziej skuteczne, inne mniej, ale wszystkie łączy jedna chęć ulżenia sobie chociaż odrobinę, jeżeli tylko to jest możliwe. Warto też na wstępie zaznaczyć, że nie na wszystkie kobiety zadziała każdy sposób, a i wiele babcinych sposobów wcale nie jest udowodnionych, że naprawdę działają. W wielu przypadkach to mógł być zbieg okoliczności albo jeszcze jakiś powód, dlaczego miesiączka przyszła wcześniej, niż się jej spodziewaliśmy.

Najpewniejszy sposób

Szukając odpowiedzi, co jest najpewniejszą metodą, aby okres przesunąć w czasie i spowodować, aby pojawił się szybciej, niż to wynika z naszego naturalnego, kobiecego cyklu, jest użycie środków hormonalnych. Naturalnie, musi się to odbywać pod ścisła kontrolą i zgodnie z zaleceniami lekarza ginekologa. Najprostszym wariantem jest ich odstawienie, jeżeli do tej pory stosowałaś je regularnie, a okres powinien pojawić się jeszcze wieczorem lub następnego dnia. Jeżeli planujesz dopiero to zrobić, spokojnie można dodawać lub odstawiać ilość tabletek, a wówczas można go wywołać niezwykle precyzyjnie.

Gorąca kąpiel pomoże przyśpieszyć okres

Niezwykle często powtarzającą się rada jest zażycie gorącej kąpieli celem rozluźnienia całego ciała, zrelaksowania się i usprawnienia krążenia krwi obwodowej. Kąpiel taka powinna okrywać w gorącej wodzie całe ciało. Od upodobań personalnych zależy, czy zechcecie dodać coś do kąpieli. Bardzo popularnym środkiem są olejki zapachowe. Ich niezwykle intensywny aromat nie tylko poprawia nastrój, ale pomaga również ukoić nerwy, zrelaksować się, a także wpływa na stan skóry, pomagając w jej pielęgnacji. Szczególnie polecany jest olejek rozmarynowy, lawendowy lub cytrusowy. Taka kąpiel powinna trwać nieco dłużej niż zazwyczaj, aby przyniosła spodziewane efekty.

Babcine sposoby

Jednym ze skuteczniejszych porad jest moczenie nóg kilka dni przed datą planowanego okresu w gorącej wodzie. Zabieg ten, podobnie jak kąpiel usprawnia krążenie krwi, rozszerza naczynia krwionośne i pomaga się rozprężyć. No i jest oszczędniejszą wersją, a wiadomo, że nie zawsze jest możliwość i czas, aby relaksować się długą kąpielą. Bardziej zabawnym sposobem jest założenie czerwonej bielizny, w myśl przyciągania do siebie kolorów.

Masaż brzucha może pomóc

Jeszcze innym sposobem jest masowanie podbrzusza delikatnymi, kolistymi ruchami, najlepiej z użyciem ciepłej wody, w celu rozluźnienia tkanek. Najlepiej połączyć to w miarę możliwości z gorącą kąpielą. Taki zabieg można powtarzać kilkukrotnie.

Wysiłek fizyczny

Dość kontrowersyjne w tej poradzie jest to, że podaje się go i w przypadku przyśpieszenia, i w przypadku opóźnienia, dlatego nie jest to najpewniejsza metoda, szczególnie że i czas regulacji waha się tutaj do maksymalnie trzech dni. Chodzi o to, aby poprzez ciężki wysiłek pobudzić do skurczy nasze podbrzusze. Zalecane ćwiczenia to jogging, brzuszki lub skłony.

Pomoc z apteki natury

Wielbicielki ziół znajdą ich dobroczynne zastosowania na niemal każdą dolegliwość. Nie inaczej jest i w przypadku, gdy kobieta chce nieco przyśpieszyć termin zbliżającego się okresu. Radzi się, aby na kilka dni przed spodziewaną datą, kilka razy dziennie, pić wywar z kwiatu nagietka albo czarnej malwy. Taki wywar jest do kupienia w każdej aptece i jego cena jest niezwykle przystępna, bo rzędu około kilku, kilkunastu złotych. Ponadto, nie jest obarczone żadnymi skutkami ubocznymi, jak w przypadku leków i nie powodują aż taką ingerencję w nasz organizm, jak tabletki hormonalne czy antykoncepcyjne.

Wino, kobiety i… okres

Dla wielu pań wypicie kieliszeczka czerwonego wina pomaga się rozluźnić, a skutkiem ubocznym jest przyśpieszone pojawienie się spodziewanego okresu. Nie trzeba wypijać napoju mocno procentowego ani w dużych ilościach, już niewielka ilość pomaga przy tego typu dolegliwościach.

Namów partnera na igraszki w sypialni

Istnieje pewna grupa szczęściar, na które stosunek z partnerem działa zbawiennie. Wystarczy przedstawić, jak poważne będzie miał dla nas zasługi, a na pewno, jako mężczyzna, nie odmówi kobiecie w potrzebie. Zresztą podczas takiego zbliżenia spala się również bardzo dużo kalorii, więc jeżeli ktoś chce dbać o zdrową i szczupła sylwetkę, powinien zadbać o wszelkie aspekty swojego życia.

Relaks i odpoczynek

Nie trzeba nie wiadomo jakich naukowych badań, aby wiedzieć, że stres wpływa hamująco na pojawienie się okresu. Szczególnie mogą to zaobserwować na sobie studentki przed sesją, kiedy niemal co drugiej cykl ulega rozregulowaniu a czas, dopóki nie przejdzie najtrudniejszy egzamin bądź zaliczenie, którego najbardziej się obawia. Dlatego w takich wypadkach, jeżeli liczy się na przyśpieszenie okresu, należy wrzucić na luz i przestać się zamartwiać na zapas. Kiedy pozwolimy naszemu ciału się zrelaksować, ono samo będzie wiedziało, co ma robić. Do tego samego zmierzają też metody z relaksującą, gorącą kąpielą, moczeniem nóg, czerwonym winem i igraszkami w sypialni. Wszystko sprowadza się do tego, abyśmy odetchnęły pełną piersią i zdjęły z siebie ograniczenia, jakie zakładamy na co dzień.

Jeżeli chcesz wywołać krwawienie

Ostatnią naszą metodą będzie wykorzystanie aspiryny, aby przyśpieszyć datę krwawienia. Można wykorzystać ten sposób, kiedy dzieli nas zaledwie kilka dni. Jeżeli jedna tabletka nie zadziała, nie można próbować z kolejną, gdyż aspiryna bardzo rozrzedza krew i może dojść do krwotoku.

Jak przyśpieszyć okres?
Oceń artykuł!
Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.