Jak przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek?

Upływający czas to także coraz więcej zmarszczek na skórze. To nieunikniony skutek starzenia się. Jednak możemy zapobiegać powstawaniu zmarszczek, a nawet odwracaćczas przez ich redukcję.

Według znanego powiedzenia, że lepiej zapobiegać niż leczyć, powinniśmy przede wszystkim skupić się na przeciwdziałaniu zmarszczkom. O wiele łatwiej jest opóźnić ich pojawienie się niż następnie próbować je wyeliminować.

Skąd biorą się zmarszczki?

Zmarszczki pojawiają się na skórze głównie jako skutek destrukcji kolagenu oraz elastyny, a także zmniejszenia ilości kwasu hialuronowego. To te związki stanowią wewnętrzny budulec skóry. Dla skóry szkodliwe są też wolne rodniki, które powstają wskutek promieniowania słonecznego – opalania się, przy przebywaniu w zanieczyszczonym środowisku, paleniu papierosów. Oczywiście, do szybszego tworzenia się zmarszczek prowadzi też ekspresyjna mimika twarzy.

Jakie kosmetyki na zmarszczki?

Najważniejsze to właściwa pielęgnacja cery – regularna i z użyciem dobrze dopasowanych kosmetyków zawierających składniki o działaniu przeciwzmarszczkowym. Przykładowo krem na zmarszczki powinien zawierać składniki takie jak witamina E, koenzym Q10, retinol, kwas hialuronowy, kolagen czy peptydy. Ponadto dobrze sprawdzają kosmetyki naturalne, które zawierają takie składniki jak olej arganowy, masło shea, olej z opuncji figowej, olej z dzikiej róży. Oczywiście, oprócz kremu ważne jest też regularne oczyszczanie skóry oraz peelingi w celu złuszczenia warstwy obumarłego naskórka.

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać?

Jednak sam krem na zmarszczki to za mało, aby mówić o sukcesie w zapobieganiu zmarszczek. Nawet wyjątkowo dobry specyfik nie pomoże przy prowadzeniu niezdrowego trybu życia. Gdy chcemy zapobiegać zmarszczkom, powinniśmy pamiętać o tym, by nie opalać się i stosować środki z filtrem UV, prowadzić zbilansowaną, zróżnicowaną dietę, pić dużo wody, wysypiać się, nie pić alkoholu i nie palić papierosów. Przy zachowaniu tych właśnie zasad będziemy nie tylko mogli cieszyć się piękną skórą bez zmarszczek, ale też lepszym samopoczuciem!

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.