Jak poradzić sobie z problemem wypadających włosów?

Włosy są atrybutem piękna i szczególnie każda z nas, kobiet stara się, aby byłe one pełne blasku i świeżości. Istnieje jednak wiele czynników sprawiających, że nasze włosy są znacznie bardziej podatne na wypadanie, a codzienne czesanie jest wyjątkowo uciążliwe, gdy na szczotce widzimy wiele włosów. Problem wypadających włosów dotyczy osób w każdym wieku, a przyczyn tego nieprzyjemnego zjawiska jest naprawdę wiele.

Na wypadające włosy równie  często co kobiety skarżą się  mężczyźni, którzy poprzez wypadające włosy borykają się często z problemem łysiny czy nieestetycznymi plamami bez włosów, które są wyraźnie widoczne.

Problem ten dotyczy szczególnie osób w średnim wieku i często spędza sen z powiek. Istnieje  bowiem kilka sposobów, które pomagają uporać się z problemem wypadających włosów ale czy na pewno każdy z nich jest skuteczny? Dziś  podpowiemy co najefektywniej pomoże nam uporać się z problemem wypadających włosów!

Przyczyny wypadania włosów

Wypadające włosy są bez wątpienia bardzo uciążliwe. Nikt z nas bowiem nie lubi codziennie zbierać swoich włosów z odzieży, czy szczotki. Istnieje kilka podstawowych przyczyn wypadania naszych kosmyków. Najczęstszą z nich jest stres.

Jak wiadomo sytuacje stresowe dotyczą każdego z nas, a silne emocje w pracy, czy życiu osobistym wpływają nie tylko na gorsze samopoczucie ale również znaczne osłabienie naszych włosów.

Kolejna istotną przyczyna, która predysponuje do wypadania włosów jest nieodpowiednia dieta. Brak minerałów i witamin wpływa nie tylko na kondycję naszej skóry ale również widocznie osłabia nasze włosy i sprawia, że są one znacznie bardziej podatne na wypadanie i łamliwość.

Równie częstą przyczyną wypadania włosów, na którą wpływ mam nie kto inny niż my sami jest niedostateczna pielęgnacja naszych kosmków oraz narażanie ich na wyjątkowo wysoką temperaturę, z którą nasze włosy mają styczność chociażby poprzez stosowanie lokówek, prostownic czy suszarek.

Wiadomym jest, że każda kobieta potrzebuje zmian i często chcąc ich dokonać decydujemy się na częste prostowanie lub kręcenie naszych kosmków, co niestety jest opłakane w rezultatach i sprawia, że są one widocznie bardziej wysuszone i wypadają w zawrotnym tempie.

SOS dla naszych włosów

Wypadające włosy są nie lada problemem, który bez wątpienia spędza sen z powiek niejednej i niejednemu z nas. Istnieje  jednak kilka prostych sposobów, które pomogą nam walczyć z wypadającymi kosmykami i widocznie je wzmocnią! Oto kilka z nich:

Peeling z wcierką

Jednym z lepszych patentów, które pozwolą na zahamowanie  procesu wypadania naszych włosów, oraz zasymulują wzrost nowych jest wcieranie w skórę naszej głowy preparatów keratynowych czy witaminowych poprzedzane peelingiem. Peelingi takie możemy stworzyć sami w domowych warunkach i wykorzystać do nich chociażby gruboziarnistą sól czy cukier.

jantae-300x300 Jak poradzić sobie z problemem wypadających włosów?

Wcierka do włosów Jantar
Kliknij i sprawdź ceny! 

Naturalne płukanki

Znakomitym patentem, który pomoże nam w prosty i skuteczny sposób uporać się z problemem wypadających włosów są naturalne płukanki na bazie ziół. Płukanki chociażby na bazie rumianku wpłyną nie tylko na ograniczenie wypadania naszych kosmków ale również znacznie je wzmocnią i przedłużą ich świeżość.

Takie naturalne płukanki poleca się szczególnie tym z nas, którzy są posiadaczami szczególnie  łamliwych i szybko przetłuszczających się włosów.

Odżywki do włosów

Jedną z prostszych alternatyw walki z nadmiernie wypadającymi włosami jest używanie różnego rodzaju odżywek. Pamiętać należy jednak, że nie każda odżywka pomoże  nam uporać się z tym problemem – stawiać  powinniśmy przede wszystkim na wysokiej jakości produkty znanych marek, których działanie jest potwierdzane przez szerokie grono klientów.

To, czy odżywka taka będzie w formie ze spłukiwania czy wymagać będzie spłukania letnią wodą zależy  tylko i wyłącznie od naszych indywidualnych upodobań.

bior-188x300 Jak poradzić sobie z problemem wypadających włosów?

Odżywka przeciw wypadaniu włosów Biotebal
Kliknij i sprawdź ceny! 

Suplementacja witamin

Jak już wspominaliśmy, jedną z częstszych przyczyn wypadania włosów jest nieodpowiednia dieta, która jest przede wszystkim uboga w różnego rodzaju witaminy i minerały.

Istnieje jednak rozwiązanie, jakim jest suplementacja farmaceutyków zapewniających prawidłową kondycję  naszych włosów i przeciwdziałających ich wypadaniu. Najczęściej są to naturalne kompleksy różnego rodzaju witamin, minerałów i ziół, które dzięki idealnemu połączeniu pozytywnie wpływają na nasze kosmki.

Naturalne maseczki

Niezaprzeczalnym faktem jest, że zazwyczaj najlepiej sprawdzają się  domowe i naturalne sposoby na maseczki do pielęgnacji naszego ciała i włosów.

Doskonała maseczka, która pozytywnie wpłynie na ograniczenie procesu wypadania naszych włosów jest ciekawa i aromatyczna maska na bazie miodu. Do jej użycia potrzebować będziemy jedynie łyżeczki miodu naturalnego, parę listków  świeżej mięty, odrobinę soku z cytryny i oliwy z oliwek.

Tak powstałą maseczkę  powinno się dokładnie wmasowywać w skórę naszej głowy przez przynajmniej 5 minut. Regularne stosowanie tej ciekawej, domowej alternatywy pozwoli nam na zachowanie bujnej czupryny, a listki mięty wpłyną dodatkowo orzeźwiająco i nadadzą naszym włosom piękny zapach!

Jak poradzić sobie z problemem wypadających włosów?
5 (100%) 2 votes
Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.