Jak pielęgnować skórę pod oczami?

Kremów pod oczy powinno się używać właściwie już po 20. roku życia, ponieważ skóra w tych okolicach jest niezwykle delikatna i słabo nawilżona. A do tego w ciągłym ruchu, co owocuje dość szybkim pojawianiem się zmarszczek. Odpowiednio wcześnie rozpoczęta pielęgnacja z pewnością zaprocentuje z biegiem lat.

Skóra pod oczami

Najcieńsza i najdelikatniejsza na całej twarzy jest skóra wokół oczu. Pozbawiona jest praktycznie gruczołów łojowych, natomiast obfituje w mastocyty, czyli komórki tuczne odpowiedzialne za powstawanie reakcji alergicznych. Charakteryzuje ją słabsze krążenie krwi oraz limfy, a także słaby system podporowy. Często w jej obszarze pojawiają się zastoje limfatyczne, co skutkuje obrzękami, zwanymi potocznie workami pod oczami. Związane jest to między innymi ze zbyt małą ilością snu, a także predyspozycjami genetycznymi. Szybko się przesusza i jest bardzo podatna na wszelkie podrażnienia. Palenie papierosów, przemęczenie i zła dieta dość szybko owocują pojawianiem się cieni pod oczami.

Zmarszczki

Okolice oczu to obszar twarzy, na którym najszybciej pojawiają się zmarszczki mimiczne. Przyczyna ich powstawania leży w warunkach zewnętrznych, na które są narażone, a także w samej specyfice oka. Oko bowiem jest jednym z najintensywniej pracującym organem – na minutę wykonujemy około 20 mrugnięć. W związku z tym szybko się przemęcza, tak jak i skóra wokół niego. Zmarszczki są zatem procesem naturalnym, ponieważ skóra wraz z wiekiem traci elastyczność. Problem pojawia się wtedy, gdy powstają przedwcześnie na skutek niewłaściwej pielęgnacji lub nadmiernego narażania cery na szkodliwe czynniki zewnętrzne.

Pielęgnacja skóry pod oczami

Na pierwszym miejscu codziennych zbiegów pielęgnacyjnych wymienić należy dokładny demakijaż, wykonywany za pomocą dedykowanych, niewysuszających preparatów. Jest to bardzo istotne, ponieważ niezmyty, uniemożliwia skórze oddychanie, co w efekcie prowadzi do szybszej utraty elastyczności. Czynność należy wykonywać delikatnie, bez rozciągania i pocierania. Kolejnym krokiem jest aplikacja dobrej jakości kremu pod oczy. Na szczególną uwagę zasługuje Idealia od Vichy, która nawilża, koi, regeneruje i wzmacnia strukturę skóry. Warto pamiętać też, że właściwa pielęgnacja powinna obejmować również nawilżanie organizmu od środka, ponieważ sucha, wiotka skóra pod oczami często jest efektem odwodnienia organizmu. W tym celu należy wypijać ok. 30 ml wody i herbat ziołowych na 1 kg ciała.

Jak nakładać krem pod oczy?

W przypadku nakładania kremu pod oczy ważne są dwa aspekty – sposób oraz miejsce aplikacji. Produkt należy wklepać punktowo na dolną i górną powiekę ruchem kolistym, rozpoczynając od zewnętrznego, dolnego kącika oka. Nie należy nakładać go bezpośrednio pod dolną linią rzęs i zbyt blisko kącików, gdyż wywoła to pieczenie i łzawienie. Prawidłowo powinien być zaaplikowany na górną część kości policzkowej, ponieważ delikatna skóra wokół oczu doskonale poradzi sobie z wchłonięciem kosmetyku.

Idealia krem pod oczy Vichy

Krem Idealia został stworzony z myślą o natychmiastowym i długotrwałym działaniu. Redukuje cienie pod oczami, wygładza i rozświetla powierzchnię skóry. Wykorzystuje połączenie silnych składników aktywnych [kompleksu DRM-Bright™ + witaminy B3 + kofeiny + kwasu LHA + składników korygujących + składników rozświetlających], wpływając na 3 parametry idealnego spojrzenia – koloryt, strukturę i blask. Działa nie tylko na powierzchni skóry, ale także w jej głębszych warstwach. Zawiera Wodę Termalną z Vichy o właściwościach kojących, wzmacniających i regenerujących. Dzięki unikalnej, hipoalergicznej formule przeznaczony jest dla wszystkich rodzajów skóry, niezależnie od ich wieku. Po 4 tygodniach stosowania, widoczność cieni pod oczami wygląda na zmniejszoną, a linie, drobne zmarszczki i oznaki zmęczenia w okolicy oczu na zredukowane. Idealia krem pod oczy Vichy nie zawiera parabenów, testowany był na skórze wrażliwej pod kontrolą dermatologiczną i oftalmologiczną.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.