Jak opóźnić okres?

Wiele kobiet staje przed tym pytaniem, co najmniej kilka razy w roku. Powodów może być mnóstwo: zaplanowany od dawna wyjazd, rocznica, ślub koleżanki, egzamin na prawo jazdy, wspólny wypad nad wodę czy stresująca rozmowa o pracę. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na chwile słabości, dlatego nie ma co piętnować kobiet, które chcą delikatnie wpłynąć na naturę, a przede wszystkim sobie ulżyć. Nie zawsze się to udaje, nie zawsze jest możliwe, ale warto poznać parę sposobów, aby uniknąć dyskomfortu, jaki wiąże się z kilkudniowym bólem w podbrzuszu, ogólnym rozbiciem, rozdrażnieniem i krwawieniem.  Pomimo zachwalanych w reklamach zdolnościach absorpcyjnych tamponów i nieprzesuwalności podpasek wszystkie z nas wiemy, że to można między bajki włożyć, tak samo jak mit o komforcie w „te dni”.

Co lepiej wybrać?

Kiedy już zadecydujemy, że chcemy nieco przesunąć datę spodziewanego krwawienia, pozostaje wybór metody. Najbardziej pewnym jest udanie się do swojego ginekologa i wyjaśnienie sprawy. Jeżeli tylko to nie będzie zagrażało naszemu zdrowiu, przeważnie ginekolog pomoże nam w wyborze najlepszego dla nas rozwiązania, biorąc wszystkie istotne czynniki pod uwagę. Wiele jednak kobiet po pierwsze boi się takiej wizyty, znakomita część ciągle odkłada pierwszą wizytę, a wśród nich są także młode dziewczęta, które muszą się zmierzyć z problemem samodzielnie, gdyż albo wstydzą się poprosić o pomoc dorosłych, albo przeczuwają, że może się to spotkać z niezrozumieniem i odmową. Między innymi dlatego tak popularne są domowe sposoby na opóźnienie okresu. Ich zaletą jest między innymi to, że wszelkie składniki, potrzebne do przesunięcia spodziewanej daty miesiączki, przeważnie są w każdym gospodarstwie domowym, więc odpada czynnik finansowy, a także czas potrzebny na odbycie najpierw wizyty lekarskiej, a potem zakupu odpowiedniego środka.

Po drugie, domowe sposoby są nieporównywalnie tańsze niż ich farmaceutyczne zamienniki. Po trzecie, mają małe ryzyko wystąpienia powikłań w porównaniu z przyjmowanymi lekami hormonalnymi. W dodatku nie powodują skutków ubocznych, a każda kobieta mająca w swoim życiu epizod z lekami hormonalnymi doskonale je poznała na własnej skórze. No i jako ostatni plus, zawsze warto spróbować i mieć nadzieję, że się uda, gdyż sposoby naszych babć, chociaż często zaskakujące, o tyle pomagają wielu kobietom i są naprawdę skuteczne.

Kiedy ginekolog przepisze tabletki antykoncepcyjne

Właściwie jest to najbardziej pewna z metod i o najwyższej skuteczności, choć należy pamiętać, że chociaż okres uda nam się przesunąć, może wystąpić niewielkie plamienie. Na forach internetowych kobiety również zachwalają sobie stosowanie pigułek antykoncepcyjnych. Metoda polega na tym, aby nie robić siedmiodniowej przerwy w ich stosowaniu, tylko od razu zacząć te z kolejnego opakowania. Warto w tym momencie przypomnieć, aby takich decyzji nie podejmować samodzielnie, ale przedtem przedyskutować je z lekarzem ginekologiem. Jeżeli stosuje się leki z dwudziestoma ośmioma tabletkami, część z nich powinno się pominąć, gdyż kilka z nich nie zawierają hormonów.

Naturalny sposób na przesunięcie okresu: jedz dużo wapna i witaminy C!

Dla osób, którym nie uśmiecha się wędrować do ginekologa i mieszać sobie w ustroju tabletkami antykoncepcyjnymi, poleca się bardzo skuteczną metodę w postaci spożywania w bardzo dużej ilości witaminy C, i tej syntetycznej, i tej, którą znajdziemy w pokarmie, takim jak:

Aby uzyskać kompletny efekt, należy przyjmować też dodatkowo wapno. Nie na wszystkich to działa, ale według osób propagujących tę metodę witamina C uszczelnia naczynia krwionośne. Pewnym jest, że w ten sposób będziemy miały wpływ na obfitość okresu: będzie bardziej skąpy niż zwykle. Zanim jednak zaczniemy nałogowo spożywać witaminę C trzeba pamiętać, że jej nadmiar jest szkodliwy dla organizmu.

Wysiłek fizyczny odpędza okres

Istnieją opinie, że aby przesunąć datę okresu, należy porządnie przeforsować organizm. Jako dowód podaje się zawodowe kobiety zajmujące się sportem. Nie powinno się jednak przesadzać, gdyż można z łatwością przeholować. Sposób czasami nie jest wart zachodu, gdyż data przesunięcia rozbija się od dwóch do trzech dni, a i to jest niepewne. Tutaj duże znaczenie ma stres, jaki nam towarzyszy. Dziewczyny niejednokrotnie opowiadają sobie, że szczególnie przed sesją mają nieregularne okresy, przeważnie spóźniające się: przyczyną jest właśnie zmęczenie organizmu i stres, który nie może sobie pozwolić w takiej chwili na dodatkową utratę cennej krwi.

Okres zanika przy nadmiernym odchudzaniu

O tym przekonały się dziewczęta, które za bardzo przesadziły w chęci posiadania szczupłego, pięknego ciała i zeszły na BMI mieszczący się w okolicach 16 punktów. Wówczas organizm jest zbyt wyniszczony, aby miesiączkować i cykle ulegają wstrzymaniu. Nie jest to jednak metoda godna polecenia a raczej fakt, o którym warto wiedzieć.

Dobre, babcine sposoby

Wiele kobiet zwraca się do herbatek ziołowych i naparów, które mają pomóc w przesunięciu dni miesiączkowania. Szczególnie polecanym są wywar z kasztanowca oraz z liści pietruszki. O ich skuteczności nie można mówić tak, jak w przypadku tabletek antykoncepcyjnych, ale cześć pań twierdzi, że faktycznie działa. Według ginekologów, te sposoby, podobnie jak witamina C, raczek wpływają na obfitość, a nie na datę przesunięcia okresu. Innym polecanym środkiem jest imbir. Należy zalać pokrojony korzeń wrzącą wodą i odstawić na parę minut, aby napar nabrał mocy. Imbir jest znany również z właściwości przeciw mdłościom.

Leki na receptę

Co bardziej odważne panie proszą lekarzy o konkretne specyfiki, których skutkiem ubocznym spożywania jest zanik miesiączkowania. Nie musimy chyba wspominać, że jest to igranie z własnym zdrowiem. Wiadomo, chęć udanego wyjazdu jest ważna, ale nie za wszelką cenę. Odpowiedzialny lekarz nie przepisze ich na prośbę, gdyż nie są one obojętne na stan zdrowia kobiety. Leki, które można kupić bez recepty to Norethisterone, które mogą opóźnić okres nawet do dwóch tygodni, ale ich cena w Internecie jest bardzo wysoka, bo rzędu stu siedemdziesięciu złotych.

Jak opóźnić okres?
5 (100%) 1 vote
Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.