Jak dopasować fryzurę do sukni ślubnej?

Jak dopasować fryzurę do sukni ślubnej?
4 (80%) 4 votes

Panna Młoda w dniu swojego ślubu powinna olśniewać i czarować swoim wyglądem. Dlatego tak wiele uwagi przykłada się do wyboru sukni ślubnej. Trzeba jednak pamiętać o tym, że równie ważne są inne elementy, które pozwolą na stworzenie kompletnej stylizacji ślubnej. Jako jeden z najważniejszych wymienia się fryzurę – powinna ona być dobrana do sukni ślubnej – jej kroju, dekoltu, a nawet materiału, z jakiego została zrobiona. Jak zatem dobrać fryzurę do sukni ślubnej? Przeczytasz o tym w poniższym artykule.

Zdobienia na sukni ślubnej

Jednym z podstawowych kryteriów doboru fryzury do sukni ślubnej jest kwestia tego, jak bardzo strojna jest suknia – przy skromnej sukni można pozwolić sobie na fantazyjne, bogato zdobione upięcie, które będzie przyciągało uwagę wszystkich. Z drugiej strony, jeżeli suknia jest bogato zdobiona lepiej postawić na prostą fryzurę ozdobioną jedynie welonem lub delikatnymi kwiatami. Jeśli jednak przy wyraźnych zdobieniach na sukni (np. koronka, kamienie, perły czy cekiny) Panna Młoda zdecyduje się na ekstrawagancką fryzurę, efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Zamiast wywrzeć pozytywne wrażenie, uzyskuje się kiczowaty wygląd.

Jak dobrać fryzurę do dekoltu sukni?

Przy dobieraniu fryzury warto też zwrócić uwagę na to, jaki dekolt ma suknia. W przypadku zabudowanego dekoltu np. koronkową wstawką, ciekawą propozycją będzie podpięcie włosów do góry, tak aby misterne zdobienie sukni było całkowicie widoczne.

Kiedy suknia jest bez ramiączek i ma prosto wykończony dekolt np. w tak zwaną łódkę lub ma bardzo cienkie ramiączka, fryzura może być nieco luźniejsza. Pięknie opadające, luźne pasemka będą uroczo podkreślały kształt ramion i dekoltu. Przy bardzo dużych dekoltach, szczególnie tych z tyłu sukni można wybrać fryzury, gdzie włosy będą opadały luźno wzdłuż pleców. Takie rozwiązanie poleca się szczególnie dla pań, które mają bardzo długie włosy, które można delikatnie podpiąć, by układały się w kaskady loków. Luźne podpięcie włosów sprawdzi się również w sytuacji, gdy suknia ma z tyłu ozdobne wykończenie dekoltu.

Dodatkowe inspiracje na fryzury ślubne można znaleźć na stronie Wedding.pl