Jak dobrać odpowiednie kolczyki na ślub?

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w życiu kobiety. Każda Panna Młoda w dniu zaślubin chce wyglądać jak najlepiej. Przez długi czas wybiera wymarzoną suknie ślubną, dobiera odpowiednie buty i poszukuje wyśnionej biżuterii.

Świat błyskotek oferuje przeróżne wzory i zdobienia naszyjników, kolczyków, bransoletek i pierścionków. Większość kobiet stających na ślubnym kobiercu decyduje się na kolczyki, jako jedyny akcent biżuterii. Kolczyki ślubne stanowią nieodzowny akcent wizerunku i dopełnienie stroju Panny Młodej.

Jak właściwie wybrać kolczyki ślubne?

Biżuteria nie może być zbyt ozdobna, ponieważ podczas ślubu najważniejsza jest Panna Młoda i jej naturalne wdzięki. Dodatkowo ważne, aby wybrane kolczyki były dodatkiem i dopełnieniem całej reszty głównie – sukni ślubnej.

Suknia ślubna

Zanim wybierzemy się na poszukiwanie upragnionych kolczyków warto przyjrzeć się sukni ślubnej. Główną uwagę należy zwrócić na dekolt, zdobienia oraz kolor sukni. Można wykonać kilka zdjęć swojej kreacji i mieć je przy sobie podczas zakupów.

Czytaj także

W przypadku mocno zdobionej sukni kolczyki ślubne powinny być jedynie ładnym drobiazgiem. Muszą pasować do całej kreacji stylem, barwą, a nawet materiałem. Jeżeli suknia ma dodatki kamieni, cyrkonii lub innych błyskotek ważne, aby wybrane kolczyki miały ten sam odcień, co zdobienia. Wykwintna suknia często nie wymaga jakiejkolwiek biżuterii, jeżeli jednak zdecydujemy się na kolczyki ślubne warto sięgnąć po małe kolczyki wkrętki. Wytworna kreacja wspaniale skomponuje się z kolczykami od Kate&Kate. 

W przeciwieństwie do strojnych sukni, skromna kreacja sama się prosi o dodatki biżuterii. Tutaj Panny Młode mogą zaszaleć oraz wybrać długie i mocno zdobione kolczyki ślubne. Kolczyki powinny rozświetlać twarz kobiety i jednocześnie wyostrzać walory sukni. Doskonale sprawdzą się kolczyki ślubne z kamieniami, cyrkoniami i koronkami. Trudność może sprawić jedynie wybór koloru kolczyków, do sukni w odcieniach beżu i pudrowego różu mistrzowsko będą pasowały kolczyki jasne, które uwydatnią rysy twarzy Panny Młodej.

Fryzura ślubna

Kolczyki ślubne są zobowiązane nie tylko wobec sukni, kolejną barierą jest fryzura ślubna. Do włosów rozpuszczonych genialnie pasują duże i widoczne kolczyki. Wybrać można wiszące kolczyki ślubne z różnymi zdobieniami. Spięte włosy odsłaniają ucho, więc biżuteria nie musi być tak mocno rzucająca się w oczy.

Biżuteria i suknia ślubna

Wybór biżuterii ślubnej uzależniony jest od rodzaju sukni, fryzury oraz typu urody Panny Młodej. Szczególną uwagę warto poświęcić sukni i przyjrzeć się materiałowi oraz zdobieniom, aby zbyt nie przesadzić z biżuterią. Duże dekolty i mało wyrafinowane suknie można ozdobić bogatymi kolczykami ślubnymi. Inną opcją rozświetlenia sukni są błyskotki typu naszyjniki lub bransoletki. Często też Panny Młode decydują się na ozdoby takie jak spinki lub kwiaty wpięte we włosy, do tego nietuzinkowa fryzura znacząco wzbogaci skromną suknie.

Podczas planowania ślubu ważne, aby biżuteria, suknia i dodatki ze sobą współgrały oraz dobrze się komponowały. Należy również zwrócić uwagę na wygodę, Panna Młoda podczas ślubu i wesela nie może odczuwać dyskomfortu, wówczas będzie bawić się dobrze i zapamięta tę noc do końca życia.

 

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.