Istota materiału tapicerki w fotelach masujących

Inwestując w takie wyposażenie, jak coraz popularniejsze fotele do masażu, należy poważnie zastanowić się nad wyglądem, dostępnymi funkcjonalnościami i wielkością zamawianego produktu. Użytkownicy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, jak ogromną rolę odgrywa materiał, z którego została wykonana tapicerka. Odpowiedzmy sobie na pytanie, jaki wpływ ma jej jakość, kolor i rodzaj.

Można powiedzieć, że jest to sytuacja porównywalna z wyborem obicia foteli do auta – nie każdemu będzie odpowiadać ten sam kształt, identyczna twardość i dotyk. Planując zakup foteli masujących do swojego biura lub mieszkania, warto zwrócić uwagę na takie detale, gdyż to one tworzą całość i są odpowiedzialne za zadowolenie podczas użytkowania.

Skóra na każdą okazję, jednak nie dla każdego?

Fotele masujące zazwyczaj obite są materiałem skórzanym, ponieważ jest to niezwykle trwały, elegancki i luksusowy surowiec, odpowiadający oczekiwaniom większości klientów.

A co jeśli dbamy o ekologię i zależy nam na tym, by podczas produkcji wybranego wyposażenia, nie ucierpiało żadne zwierzę? Niemal wszyscy najwięksi producenci foteli masujących, dysponują w swojej ofercie modelami, do których produkcji wykorzystano skórę ekologiczną, czyli popularne imitację. Czy różnica jest zauważalna? Jedynie specjaliści i rzeczoznawcy, są w stanie odróżnić syntetyczne zamienniki od naturalnych wyrobów skórzanych. Użytkownicy mogą być jednak spokojni, ponieważ taki wybór nie wpłynie na satysfakcję, wygodę i komfort.

Wielu klientów obawia się, że skóra nie gwarantuje im oddychalności, a długie użytkowanie produktu, może prowadzić do dyskomfortu. Modele oferowane przez naszą firmę, zostały zaprojektowane przez najlepszych specjalistów, którzy wzięli pod uwagę wszystkie czynniki wpływające na Państwa wygodę, więc nie należy przejmować się kwestiami związanymi z wentylacją i oddychalnością materiału.

Fotele do masażu wykorzystujące Carabu

Niezależnie, czy tapicerka została wyprodukowana ze skóry naturalnej, czy ekologicznej, ponieważ obydwa produkty są bardzo specyficzne w dotyku, co nie wszystkim klientom może odpowiadać. Dla takich osób, przygotowaliśmy ofertę foteli masujących, które zostały wykonane z Carabu, czyli tkaniny powstałej dzięki nanotechnologii.

Czym charakteryzuje się Carabu? Każde włókno zostało pokryte teflonem, dzięki czemu odkurzenie fotela wymaga jedynie przetarcia wilgotną szmatką. Tkanina jest w 100% plamoodporna i gwarantuje nie przedostawanie się roztoczy, kurzu i groźnych mikroorganizmów w głąb materiału – alergicy powinni być zachwyceni takim rozwiązaniem. Tkanina jest w pełni ekologiczna i gwarantuje bardzo wysoką klasę ścieralności, dzięki czemu regularnie czyszczona i pielęgnowana, będzie w stanie służyć wiernie przez wiele lat. Carabu gwarantuje również oddychalność na niezwykle satysfakcjonującym poziomie, dzięki czemu nawet kilkudziesięcio minutowy relaks na swoim ulubionym fotelu masującym, nie będzie powodować dyskomfortu.

Jednym z nielicznych producentów wykorzystujących Carabu, jest europejska firma Keyton.

Pielęgnacja skórzanych foteli masujących

Wytrzymałość to cecha, której nie możemy odmówić produktom skórzanym. Użytkownicy jednak muszą regularnie pielęgnować ten materiał, by charakteryzował się on wspaniałym wyglądem przez długie lata.

Skórzana tapicerka w fotelach masujących, posiada specjalną warstwę ochronną, której zadaniem jest zabezpieczenie materiału przed bakteriami, promieniowaniem UV, wilgocią i zmianami temperatury. Niestety, ulega ona szybkiemu starciu, gdy produkt eksploatowany jest regularnie, więc przy użyciu odpowiednich preparatów, należy oczyścić tapicerkę z powstałych zabrudzeń i odbudować ten istotny element. Skórzana tapicerka pozbawiona warstwy ochronnej, ulega szybkiej utracie kolorów, przebarwieniom, pęknięciom i przetarciom.

Produkty służące do pielęgnacji wyrobów skórzanych, są dostępne w większości sklepów specjalistycznych, więc nie należy obawiać się, że po zakupie fotela, zostaniemy sami ze swoimi problemami.

Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem “Który fotel masujący wybrać?”: https://restlords.com/pl/baza-wiedzy/ktory-fotel-wybrac

Istota materiału tapicerki w fotelach masujących
Oceń artykuł!
Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.