Ile można schudnąć w miesiąc?

W ostatnim czasie szczupła sylwetka jest szczególnie pożądana. Wiadomo, że nie każdy ją posiada i nie każdy ma na tyle energii by samodzielnie właśnie wystartować po lepszą sylwetkę. Jednocześnie pojawia się coraz więcej różnego rodzaju diet czy tez trenerek, które zachęcają do ćwiczeń, że ciężko jest odmówić, skoro już koleżanki spróbowały. Tak naprawdę sam proces odchudzania może przebiegać w różnym tempie. Wiele zależy zarówno od wagi początkowej jak i tego czy ktoś przestrzega zaleceń specjalistów. Oczywiście metabolizm również bywa różny. Dlatego nawet jeśli zacznie się całą grupą to i tak można będzie zauważyć, że nie każdy chudnie w równym tempie.

Proces odchudzania o czym należy pamiętać?

Wiadomo, że każdy specjalista ma jakieś swoje metody, które poleca innym. Jednocześnie należy mieć na uwadze, że nie zawsze i nie wszyscy będą musieli się do nich stosować. Są ogólne zasady, których stosowanie również będzie mogło przynieść bardzo dobre rezultaty. Tym samym można będzie samodzielnie zacząć dbać o swoje ciało. Nawet jeśli ktoś na samym początku nie zdecyduje się na aktywność fizyczną, to i tak będzie mógł zauważyć, że ciało jest w o wiele lepszym stanie, a i samopoczucie znacznie się polepszyło. Bardzo wiele osób zastanawia się nad tym: ile można schudnąć w miesiąc? Tak naprawdę nie ma jednej właściwej odpowiedzi, ponieważ każdy organizm jest inny. Dlatego podstawą wydaje się stosowanie zdrowych zasad odchudzania i sprawdzenie, w jaki sposób działają na dany organizm. Najważniejsze zasady jeśli chodzi o proces odchudzania to:

  1. Regularne posiłki- jest to wręcz podstawa w zdrowym odżywianiu się. Wiadomo, że bardzo wiele osób z braku czasu zwykle nie jada śniadań, później w pracy nie ma możliwości zjedzenia obiadu, a gdy wraca nadgania kolacją właściwie cały dzień. Tym samym ciało tworzy zapasy w postaci tłuszczu. Niestety ale w ten właśnie sposób można w krótkim czasie zauważyć, że ciało mimo wszystko nabiera kształtów. Dlatego jeśli komuś zależy na tym, by schudnąć, koniecznie powinien od samego początku wprowadzić zasadę o regularnych posiłkach. Powinno ich być minimum 3 a optymalnie 6 w ciągu dnia. Dzięki temu już po tygodniu stosowania tej zasady można będzie zauważyć pewne zmiany w wyglądzie naszego ciała.
  2. Nie jemy po 18- jest to zasada którą bardzo wiele osób powtarza. Jednak nie ma ona zbyt dużej wartości. Wiadomo, że ludzie mają różny tryb życia, pracują i funkcjonują w różnych porach dnia i nocy. Dlatego nie można ograniczyć sobie jedzenia po godzinie osiemnastej. Znacznie korzystniejsza zasada będzie ta mówiąca o tym, że nie należy spożywać posiłków na trzy godziny przed pójściem spać. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że właśnie w takim czasie trawiony jest nasz posiłek. Oznacza to, że aby móc sobie spokojnie zasnąć i nie obciążać organizmu dodatkową pracą układu trawiennego, koniecznie należy ostatni posiłek spożyć na trzy godziny przed pójściem spać.
  3. Patrz co jesz- istnieje przekonanie, że makaron i ziemniaki są tuczące. Jednak prawda jest taka, że właściwie przygotowane będą mogły stać się zdrowym elementem diety. Dlaczego? Mamy tendencje do tworzenia bardzo kalorycznych sosów. Oznacza to, że nawet jeśli jest sporo warzyw i owoców na talerzu to i tak sos jest w stanie zniszczyć wszystko. Koniecznie więc należy zwrócić uwagę na to co jemy, oraz jakiego typu dodatki mogą znajdować się a talerzu. Nawet jeśli ktoś do tej pory jadał w restauracjach to koniecznie należy zmienić swoje przyzwyczajenia, jak i również zacząć przygotowywać swoje jedzenie w domu. Zobaczymy, że nie będzie musiało ociekać tłuszczem. Wiadomo, że nawet jeśli nie mamy możliwości zjedzenia czegoś na ciepło, można będzie z powodzeniem zastosować sałatkę przyrządzoną w domu, która również będzie mogła stać się posiłkiem. Śmiało można już dziś zacząć analizować to, co mamy na talerzu, a zobaczymy w jaki sposób można będzie odchudzić poszczególne dania.
  4. Motywacja– warto jest ją mieć. Należy zmotywować również innych członków rodziny. Dość ciekawą motywacja okazuje się robienie zdrowych zakupów. Jeśli ktoś zgłodnieje to automatycznie sięga on do lodówki. Wiadomo, że jeśli będzie miał do swojej dyspozycji zdrowe produkty to weźmie któryś z nich. Dlatego jeśli chcemy by inni członkowie naszej rodziny również zmienili swój tryb życia, i zaczęli zdrowiej się odżywiać, koniecznie należy o to zadbać już na pozycji zakupów. Warto jest rozpocząć cały proces odchudzania z kimś, ponieważ w ten właśnie sposób można będzie się wzajemnie motywować. Dzięki temu, nawet jeśli u jednej osoby motywacja zostanie osłabiona, to jednak ta druga osoba będzie w stanie ją wzmocnić. Koniecznie należy już dziś wziąć to pod uwagę, by można było zaprowadzić zmiany w swoim życiu.
  5. Aktywność fizyczna- pomimo tego, że na samym początku wiele osób jej unika, to jednak z czasem warto jest zmienić swoje podejście do niej. Dzięki temu zauważymy, że kilogramy szybciej ociekają. Co najważniejsze, dzięki aktywności fizycznej można będzie zauważyć, że skóra staje się o wiele bardziej elastyczna, jak i również znacznie lepiej znosi cały proces odchudzania. Bardzo wiele osób które odchudzają się i ćwiczą zauważa, że skóra nie wisi a jest elastyczna. Dlatego nawet jeśli ktoś na samym początku nie do końca jest do tego przekonany, to warto jest by w późniejszym czasie tego spróbował.

Odchudzanie- ile kilogramów można schudnąć w miesiąc?

Odchudzanie to bardzo zróżnicowany proces, dla którego ciężko jest przestawić właściwe dane. Każdy organizm jest inny, dlatego warto jest sprawdzić jak działa metabolizm, jakiego typu aktywności fizyczne są stosowane, oraz jak wygląda cały proces odchudzania. Tak naprawdę stawianie pytania : ile można schudnąć w miesiąc? Wydaje się trudne. Jednak właściwą odpowiedzią jest 1-2 kilogramy w ciągu tygodnia. Taka właśnie wartość bardzo często podawana jest przez specjalistów. Wiadomo, że na samym początku kilogramy zaczną znacznie szybciej uciekać, tym bardziej jeśli ktoś ma spora nadwagę. Jednak w późniejszym czasie można będzie zauważyć, że wszystko wróci do pewnej stabilizacji.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.