Idealne perfumy – znajdź zapach stworzony dla Ciebie

Idealne perfumy – znajdź zapach stworzony dla Ciebie
4 (80%) 2 votes

Znalezienie idealnych perfum to nie taka prosta sprawa. Kiedy już myślisz, że to właśnie ten jedyny zapach, okazuje się, że jego trwałość zawodzi? Kupiłaś perfumy, które w drogerii pachniały cudownie, ale po aplikacji na skórę już nie są takie powalające? Masz jeden ulubiony zapach, ale zupełnie nie nadaje się na upalne dni? Jeśli masz takie problemy, przeczytaj tekst i spróbuj znaleźć swój ideał.

Rozpocznij testy

Wiele poradników mówi, że na poszukiwanie perfum warto wybrać się rano – umysł jest wtedy jeszcze świeży, ciało niezmęczone a węch najbardziej wyczulony. Jest w tym trochę racji, więc jeśli tylko masz taką możliwość wybierz się do drogerii o poranku i przetestuj kilka zapachów. Pamiętaj żeby przed wyjściem nie użyć żadnych pachnideł bo zapach Twojego ciała może wtedy zaburzyć testy. Nie przesadź z ilością perfum naraz – najlepiej jest przy jednym podejściu sprawdzić tylko kilka zapachów, zapisać sobie ich nazwy i spędzić z nimi parę godzin, co jakiś czas sprawdzając jak rozwija się ich zapach. Najlepiej jeśli zaaplikujesz perfumy na skórę, ponieważ papierowe paski z drogerii nie oddają prawdziwego zapachu, który ujawnia się dopiero na ludzkiej skórze.

Artykuły dla Ciebie

kc-wp-tagomago-idealne-perfumy-–-znajdz-zapach-stworzony-dla-ciebie-2 Idealne perfumy - znajdź zapach stworzony dla Ciebie

Odkryj swoje ulubione grupy zapachowe

Jeśli zupełnie nie wiesz za jakie flakony złapać się w drogerii i od czego rozpocząć testy, poproś ekspedientkę o pomoc i zaprezentowanie kilku totalnie różnych zapachów z różnych grup zapachowych. Dzięki takiemu prostemu podejściu, w łatwy sposób będziesz mogła stwierdzić, czy bardziej pasują Ci zapachy owocowe, kwiatowe, czy może bardziej orientalne i drzewne. Następnego dnia bogatsza w wiedzę poproś o kilka zapachów z danej grupy zapachowej. Stopniowo poruszając się w obrębie zapachów sprawiających Ci przyjemność zwiększysz szanse na znalezienie tego doskonałego.

kc-wp-tagomago-idealne-perfumy-–-znajdz-zapach-stworzony-dla-ciebie-1 Idealne perfumy - znajdź zapach stworzony dla Ciebie

Zwróć uwagę na trwałość i nuty zapachowe

Jedną z najważniejszych cech perfum jest ich trwałość i to jak rozwija się ich zapach na skórze. Wyróżniamy trzy nuty zapachowe: nuta głowy, serca i bazowa. Testując coraz większą ilość perfum, orientując się jakie składniki wchodzą w poszczególne nuty, zaczniesz rozpoznawać i doceniać to jak zapachy zachowują się na Twoim ciele. Ze względu na właśnie te dwie cechy nie warto pochopnie kupować produktu, który spodoba nam się w drogerii. Zawsze pochodź przynajmniej kilka godzin z zapachem, oceniając co jakiś czas jak rozwijają się kolejne nuty i jak wypada pod kątem trwałości. Szkoda byłoby kupić coś, co po jakimś czasie brzydko pachnie, albo jego zapach ulatnia się na tyle szybko, że po chwili od użycia nic nie czuć.

Pamiętaj o detalach

Wiedząc już jak podejść do kwestii zapachu i jego trwałości możesz zwrócić uwagę na pozostałe aspekty. Jeśli poza zapachem zwracasz uwagę również na estetyczne walory to tutaj znajdziesz odpowiedź jak wybrać perfumy, które nie tylko zachwycą zapachem, ale również ozdobią półkę swoimi nietypowymi flakonami. Warto zwrócić też uwagę na okoliczności w jakich będziesz “nosić” perfumy i pory roku. Latem i na co dzień bardziej odpowiednie będą lżejsze perfumy, natomiast zimą czy na wieczorne wyjścia można sięgnąć po te cięższe i intensywniejsze zapachy. Mając tych kilka prostych rad na uwadze, na pewno wkrótce znajdziesz swoje idealne perfumy.