Henna włosów – skuteczna forma koloryzacji?

My, kobiety uwielbiamy eksperymentować z nowymi kolorami kosmyków. Jak wiadomo – kobieta zmienna jest i częste zmiany koloru włosów są często przypadłością u dużej części z nas. Najczęściej decydujemy się na trwałe koloryzacje w salonach fryzjerskich, do których wykorzystuje się farby do włosów, które dają długotrwały efekt ale również – obciążają i niszczą nasze włosy.

Coraz modniejszą metodą koloryzacji włosów staje się henna. Pojęcie te znane jest nam dobrze ze sfery kosmetycznej – każda z nas przynajmniej raz w życiu poddała się zabiegowi henny brwi, który miał na celu poprawę koloru i podkreślenie tego ważnego elementu naszej twarzy.

Henna włosów jest zabiegiem, który jest znacznie bezpieczniejszy, niżeli pospolite koloryzacje, gdyż jego skład w głównej mierze opiera się na mieszankach ziołowych. Dziś przyjrzymy się bliżej zabiegowi henny włosów, oraz zastanowimy się czy warto poddać się takiej koloryzacji.

Czym jest henna włosów?

Henna włosów jest zabiegiem, który dzięki znacznie łagodniejszej formule, niżeli klasyczne koloryzacje chemiczne ma na celu zmianę koloru naszych włosów. Skład henny do włosów oparty jest w głównej mierze na mieszankach ziołowych, dlatego też metoda ta z czasem zyskuje coraz większe grono zwolenniczek.

Można powiedzieć, że henna jest barwnikiem do włosów, pochodzącym wprost z natury. Fakt – zawiera ona spore ilości barwników, które mają za zadanie zmianę koloru naszych włosów ale nie są to na tyle niebezpieczne substancje, że powinniśmy ich unikać. Faktem jest, że koloryzacja przy użyciu ziołowej henny jest znacznie bezpieczniejsza niżeli ta z wykorzystaniem klasycznych farb.

Komu poleca się zabieg henny włosów?

Farbowanie włosów przy użyciu henny ziołowej polecane jest szczególnie tym z nas, które w wyniku częstego farbowania włosów narzekają na ich ogromną łamliwość, wysuszenie czy brak objętości. Ta naturalna alternatywa klasycznej farby do włosów sprawdzi się również u tych z nas, które marzą o radykalnej zmianie koloru włosów i marzą o długotrwałym efekcie ale nie chcą borykać się z problemem późniejszych odrostów i gigantycznymi zniszczeniami włosów.

Ziołowa henna może być również pierwszą koloryzacją wśród nastolatek. Jak powszechnie wiadomo, dorastające dziewczęta często marzą o zmianie koloru włosów, decydując się często na koloryzacje przy użyciu farb. Zdarza się, że efekty nie spełniają oczekiwań – no i co wtedy? Koloryzacja przy użyciu henny jest znacznie bezpieczniejsza – zioła zawarte w jej składzie cudownie odżywią i nawilża skórę, a efekt koloryzacji nie zostanie na naszych włosach na stałe.

Henna włosów – pozytywy

Henna włosów jest bez wątpienia zabiegiem, który powinna wypróbować każda z nas decydując się na zmianę koloru swoich kosmków. Ziołowy skład sprawi, że nasze włosy poza pięknym kolorem zyskają również zdrowy blask i nawilżenie. Jak już wspomnieliśmy – henna do włosów jest zabiegiem bezpiecznym i wykonywać możemy go bez obawy o skórę głowy, czy nasze włosy. Henna do włosów jest więc znakomitym rozwiązaniem dla kobiet, które lubią eksperymentować z nowymi kolorami kosmyków ale nie chcą, aby to wiązało się z niszczeniem ich struktury.

Warto wspomnieć o tym, że ta naturalna forma koloryzacji jest strasznie wydajna. Kupienie jeden tubki henny do włosów w efekcie pozwoli na dwukrotne farbowanie długich włosów! Jest to więc nie dość, że opcja innowacyjna, to ponadto oszczędna i tania.

Faktem jest, że malowanie włosów henną pozwala na dość spory wybór kolorystyczny. Niestety, w dalszym ciągu opcje kolorystyczne są znacznie mniej różnorodne, niżeli te dostępne w klasycznych farbach ale według nas – nie jest to przeszkodą do stworzenia pięknego efektu na swojej głowie!

Henna włosów – efekty

Wiele z nas zastanawiało się pewnie nie raz jak długo utrzymuje się efekt tego naturalnego zabiegu. Faktem jest, że umiejętne nakładanie henny pozwala na utrzymaniu się jej efektu nawet przez kilka miesięcy! Jest to również o tyle innowacyjne, że klasyczne farby do włosów zazwyczaj bardzo szybko blakną, pozostawiając nasze włosy wyraźnie matowe i pozbawione naturalnego, zdrowego blasku.

Zastosowanie henny pozwala na cieszenie się z naprawdę spektakularnego i długotrwałego efektu. Poza pięknymi, błyszczącymi włosami będą one wyraźnie bardziej nawilżone i odżywione. Ekstrakty ziołowe wpłyną pozytywnie na strukturę naszego włosa sprawiając, że nasze niesforne kosmyki będą widocznie mocniejsze i zdrowsze.

Warto wspomnieć przede wszystkim o tym, że efekt uzyskany przy pomocy farbowania z wykorzystaniem henny niczym nie różni się od efektu klasycznej koloryzacji. Faktem jest natomiast, że koloryzacja ta jest bezpieczna dla każdej z nas, nie zależne od struktury, rodzaju czy pomijając zniszczenia naszych włosów. Na tą alternatywną metodę zmiany koloru naszych włosów powinny pozwolić sobie więc te z nas, które na pierwszym miejscu stawiają zdrowy, witalny wygląd naszych włosów – nie tylko od zewnątrz!

Henna włosów – skuteczna forma koloryzacji?
5 (100%) 1 vote
Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.