Skuteczna dieta bez efektu jojo – Gaca System – zasady, efekty, jadłospis

Pacjenci Konrada Gacy określają go mianem cudotwórcy oraz  bojownika o zdrowe sylwetki czy guru-mentora od odchudzania. Jeżeli wybierzemy odchudzanie metodą gaca system, możemy być pewni, że dostaniemy specjalnie opracowany dla nas jadłospis i plan ćwiczeń.  Dobrze zbilansowana i dobrana dieta w połączeniu z odpowiednim treningiem pozwolą nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale także nastawić się na zdrowy tryb życia po zakończeniu kuracji.

System Gaca – zasady

Odchudzanie metodą Konrada Gacy jest trójetapowym planem, który ma pomóc w przyspieszeniu przemiany materii.. Poleca się ją w szczególności osobom, które zmagają się z nadwagą oraz otyłością. Dieta obejmuje trzy etapy:

 • Okres motywacyjny,
 • Pracę właściwą,
 • wyprowadzanie z diety.

Dietę Konrada Gacy, można spotkać także pod inną nazwą, jaką jest Gaca System. Autor w przygotowaniu diety skupił się nie tylko na samym odchudzaniu, ale również na uniknięciu tak zwanego efektu jo-jo, kiedy już zakończymy dietę.

Pierwszy etap Systemu Gaca – czyli okres motywacyjny trwa około jednego miesiąca. Jest to okres, kiedy osoba walczącą z nadwagą buduje swoją wewnętrzną motywację. To również czas, gdy tracimy pierwsze zbędne kilogramy zazwyczaj od 7 do 12, a przy nadwadze nawet od 30 do 40 kg.

Okres pracy właściwej, dzieli się na cykle, które trwają po 14 dni. To czas ścisłej diety i wykonywania zaplanowanych ćwiczeń.  Każdy dwutygodniowy cykl kończy się specjalistyczną kontrolą, podsumowaniem naszej pracy i ułożeniem planu żywieniowego na kolejne 14 dni.

Etap wyprowadzania z diety powinien trwać mniej więcej 3 miesiące, tak by po zakończeniu kuracji zachować wymarzoną wagę bez efektu jo-jo.  To okres, w którym uczymy się odpowiednio odżywiać oraz dbać o zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości ruchu. Na tym etapie staramy się przygotować organizm do przyjmowania większej ilości jedzenia niż przy okresie pracy właściwej, kiedy głównie redukujemy wagę. Etap charakteryzuje się utratą wagi od 2 do 3 kg.

Dieta cieszy się dużą popularnością, ponieważ charakteryzuje się indywidualnym podejściem do każdego pacjenta.

Konrad Gaca zauważa, że każdy organizm funkcjonuje nieco inaczej, poza tym każdy człowiek ma inne potrzeby i chce osiągnąć różne cele, dlatego indywidualne podejście jest tak istotne. Zdarzają się przypadki, kiedy oprócz odchudzania potrzebne jest także odbudowanie odporności. Z kolei w innym przypadku wystąpi konieczność usprawnienia układu krążenia. Takie różnice powodują, że w swojej diecie potrzebujemy różnych składników odżywczych. W związku z tym dobranie składników diety wymaga czasu i precyzji. Możemy potrzebować różnych składników, a czasem różnicą będzie tylko ich gramatura.

Poznaj efekty diety Gaca System

Warto wiedzieć, że w Systemie Gaca drugą kluczową rolę odgrywają systematyczne ćwiczenia, bez których nie możemy liczyć na uzyskanie upragnionych efektów. Zdaniem autora dopiero dobrze dobrany plan treningowy w połączeniu z adekwatną do niego dietą jest kluczem do sukcesu. Dobre połączenie tych dwóch elementów podkręca nasz metabolizm i utrata zbędnych kilogramów przestaje być męczarnią. Konrad Gaca ustala program diety tak, byśmy mogli osiągnąć wyznaczony na początku drogi cel.

Przeczytaj również: Idealne zioło dla osób, które chcą schudnąć – poznaj właściwości czystka!

Dieta Gacy – jadłospis

Jak już zostało wcześniej powiedziane, nie istnieje jeden ściśle określony jadłospis przy stosowaniu tej metody odchudzania. Podejście do pacjenta jest indywidualne, jednak można wyróżnić kilka podstawowych programów żywieniowych, takich jak:

 • “Utrzymaj zdrowie”,
 • “Zapanuj nad stresem”,
 • “Zadbaj o serce”,
 • “Utrzymaj zdrowie”,
 • “Witaminowy raj”,
 • “Dla wegetarian”,
 • “Unormuj swoje ph”.

Ponadto dieta Konrada Gacy dla każdej osoby może mieć jedną z trzech postaci. Należą do nich:

 • wysokowęglowodanowa i niskobiałkowa,
 • średniowęglowodanowa i średniobiałkowa,
 • wysokobiałkowa i niskowęglowodanowa.

 Jadłospis opiera się na rodzaju diety i odpowiednim programie. Przy programie metabolicznym posiłki gotujemy jedynie na parze, ewentualnie spożywamy surowe produkty, zazwyczaj owoce i warzywa. Kluczowym elementem jest dobranie odpowiednich ilości spożywanych węglowodanów, białek i tłuszczy, tak by podkręcić metabolizm. Program ten charakteryzuje się redukcją wagi od 1,5 kg do 3,5 kg w ciągu dwóch tygodni.

Przeczytaj również: Jedząc owoce tej rośliny, łatwo pozbędziesz się tłuszczu!

Program motywacyjny – to dieta kurczakowa, karczkowa, rybna i sojowa. Poleca się stosowanie tego programu w okresie motywacyjnym diety oraz podczas wystąpienia tak zwanych momentów kryzysowych.  Program charakteryzuje się utratą zbędnych kilogramów w ilościach od 4 do 9 kg na twa tygodnie.

Program mieszany – to połączenie dwóch programów: program „metabolizm” oraz program diety tłuszczowej. Charakteryzuje się pobudzeniem metabolizmu i utratą zbędnych ilości tłuszczu. Stosowanie tego programu pozwala na spadek wagi od 2,5 do 4,5 kg w ciągu dwóch tygodni.

Program szybki – jest to połączenie programu tłuszczowego z programem metabolicznym. Pacjent może wybierać spośród czterech rodzajów diet. Program szybki to 8 dni diety tłuszczowej i 6 dni diety metabolicznej. Waga spada w tym przypadku od 3,5 kg do 5,5 kg w ciągu 14 dni.

Dieta Gacy – nowe przepisy

 • Omlet z czosnkowym sosem serowym

Składniki: 2 jajka, 2 łyżki wody, 125 g chudego sera o rzadkiej konsystencji, 1 łyżka jogurtu, kilka plasterków świeżego ogórka lub pora, koperek, 1 ząbek czosnku, pieprz ziołowy

Przygotowanie: Ubij jajka z wodą i wylej na beztłuszczową patelnię.  Biały ser utrzyj z łyzką jogurtu, tak by powstała gładka masa, dodaj rozgnieciony ząbek czosnku i pieprz ziołowy. Tak powstały sos wylej na jajeczny spód. Na górze ułóż kilka plastrów ogórka lub pora i posyp koperkiem dla dekoracji. Zamiast warzyw można do masy dodać rozpuszczony słodzik i cynamon.

 • Serowy koktajl energetyczny

 Składniki: 160 g sera chudego, 100 g jogurtu naturalnego, 100 g różnych świeżych owoców np. kiwi, brzoskwinie, truskawki 1 łyżeczka miodu, bakalie do dekoracji Przygotowanie: Ser chudy i jogurt naturalny zmiksuj z łyżeczką miodu na jednolitą masę. Ulubione świeże owoce pokrój i ułóż  na dnie przezroczystego pucharka. Następnie nałóż warstwę przygotowanej masy i udekoruj wierzch bakaliami.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.