Gabinet masażu – świetny pomysł na biznes!

Gabinety masażu są w naszym kraju coraz to popularniejsze, jak sam zawód masażysty, który również jest coraz częściej wybierany przez młode osoby. Otwierając gabinet masażu, należy jednak pamiętać o kilku ważnych szczegółach, tak by wszystko było już wcześniej przygotowane na przyjście pierwszego klienta.

Jak przygotować się do otwarcia gabinetu masażu?

Przede wszystkim na samym początku należy zacząć od znalezienia odpowiedniej lokalizacji na taki gabinet. Musi on być położony w takim miejscu, gdzie zarówno będzie wielu klientów, jak i również osoby dojeżdżające nie będą miały problemu z tym, aby się do niego dostać. Warto zadbać o jakieś miejsce parkingowe, czy nawet kilka miejsc. Najlepiej jest wybierać spośród lokali położonych w cichych i spokojnych okolicach. Bardzo ważne jest to, by wybrany lokal posiadał co najmniej kilka pomieszczeń, to znaczy poczekalnię, gabinet, garderobę i toaletę. Jeśli chodzi o garderobę i toaletę, to ewentualnie mogą one być oddzielone parawanem. Po znalezieniu odpowiedniego lokalu i odpowiednim przygotowaniu go, chociaż w stopniu podstawowym, należy zadbać o to, by SANEPID, wyraził zgodę na wykonywanie w nim określonej działalności.

Aranżacja i wyposażenie wnętrza

Kolejnym elementem, o jaki należy zadbać, to wyposażenie. Oczywiście podstawą w takim gabinecie jest leżanka do masażu, która może być przystosowana do tego, by na stałe znajdować się w gabinecie, jak i może to być również wersja mobilna, którą można zabierać do klienta. Wybór zależy od charakteru działalności. Z przykładowymi leżankami można zapoznać się w sklepie ACTIVESHOP https://activeshop.com.pl/urzadzenia-kosmetyczne/lampy-kosmetyczne.html , który ma sporą ofertę tego typu sprzętu. Leżanka ta musi być wygodna dla klienta, a leżenie na niej powinno być komfortowe. Należy więc zadbać o jej odpowiednią jakość, a także kolor i materiał, z którego będzie się składać. Jeśli będzie ona na stałe wkomponowana w wystrój gabinetu, to można wybierać spośród leżanek drewnianych, lecz jeśli będzie ona pełniła funkcję mobilną, to należy zdecydować się na leżankę składaną, zazwyczaj wykonaną z metalu.

Gabinet masażu powinien być on dobrze naświetlony i sprawiać przyjemne oraz miłe wrażenie. Bardzo ważne jest to, by zadbać o miły nastrój. Kolory muszą być stonowane i należy unikać sterylności, a lepiej jest iść w stabilne kolory drewna, może też nieco egzotyczne. Do wystroju można dołączyć różne sztuczne kwiaty, obrazy i tym podobne. W takim gabinecie ważne są również zapachy, które sprawiają, że klient wpada w jeszcze lepszy i spokojniejszy nastrój. Zapachy powinny kojarzyć się z wystrojem, a więc jeśli zastosowano kwiaty, to należy zastosować zapachy kwiatowe i tak samo, jeśli panuje w gabinecie kolor pomarańczowy, to warto właśnie zastosować pomarańczowe nuty zapachu.

Im lepiej będzie się czuć klient w gabinecie, tym lepiej dla masażysty, ponieważ będzie to działało również na sferę psychiczną klienta, a więc i masaż będzie skuteczniejszy, a jak wiadomo, zadowoleni klienci lubią wracać. Otwierając gabinet masażu, warto dbać o każdy szczegół.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.