EllaOne – działanie, stosowanie, sposób użycia

Pigułki „po” są coraz częściej stosowane przez Polki. Niejednokrotnie w wypadku przypadkowych zbliżeń lub stosunków bez zastosowania antykoncepcji. Niestety wiele kobiet nie do końca zna sposób działa czy nawet zażycia pigułek uniemożliwiających zajście w ciążę. Na rynku jest wiele środków, które gwarantują uniknięcia ciąży po seksie bez zabezpieczeń, oto jeden z nich.

                EllaOne to tak zwana pigułka „po”. Zapobiega ona zajściu w ciążę po stosunku bez zabezpieczenia lub w wypadku, kiedy antykoncepcja po prostu zawiodła.

Właściwości EllaOne

                Producenci produktu zapewniają, że ich tabletka działa nawet wtedy, gdy oczekujesz na owulację – a wtedy prawdopodobieństwo zajścia w ciążę wzrasta wielokrotnie.

                Po spożyciu pigułki opóźniamy uwolnienie się komórki jajowej. Zapobiega to dojściu do zapłodnienia, ponieważ plemniki, które znajdują się w organizmie kobiety podczas owulacji przestają być aktywne.

                Metoda EllaOne to jedna tabletka, która zawiera 30 mg octanu uliprystanu, który zapobiega zajściu w ciążę. Należy ją przyjąć jak najszybciej po odbytym stosunku bez użycia antykoncepcji lub w wypadku, kiedy owa zawiodła ( nie później niż pięć dni po). Pigułka jak twierdzi producent jest odpowiednia dla każdej kobiety w wieku rozrodczym i można ją zastosować w dowolnym dniu cyklu owulacyjnego.

Działanie EllaOne

                Pigułka działa jak blokada dla aktywnych w organizmie kobiety plemników. Oznacza to, że blokuje uwolnienie komórki jajowej, dopóki wszystkie aktywne dotychczas plemniki nie ulegną obumarciu. Powoduje to brak możliwości zapłodnienia. W związku z tym, komórka jajowa zostaje uwolniona i dochodzi do krwawienia miesiączkowego.

Przeciwskazania w stosowaniu EllaOne

                Produkt jest polecany wszystkim kobietom, które uprawiały seks bez zabezpieczenia lub, w wypadku, gdy antykoncepcja okazała się wadliwa. Producent zaznacza jednak, że wystrzegać się jej powinny panie, które mogą mieć alergię na octan uliprystanu bądź jakąkolwiek inną substancję zawartą w kapsułce. Dlatego przed zażyciem należy uważnie przeczytać ulotkę, a w razie jakichkolwiek wątpliwości skonsultować się z farmaceutą, który je rozwieje. Ponadto nie powinno się stosować EllaOne przy schorzeniach takich jak:

  • Problemy z wątrobą
  • Przewlekła astma
  • Padaczka
  • AIDS lub zakażenie wirusem HIV ( niektóre leki stosowane przy ich leczeniu mogą kolidować z działaniem pigułki)
  • Infekcje bakteryjne (również leki stosowane przy takich problemach mogą zaburzyć działanie EllOne)
  • Również lewonorgestler zawarty w niektórych tabletkach antykoncepcyjnych działa niekorzystnie na zapobieganie ciąży przez EllOne


EllaOne
Kliknij i sprawdź ceny!

Stosowanie EllOne

                Sposób zażycia produktu jest dziecinnie prosty. W wypadku podejrzenia zajścia w ciąże należy jedynie połknąć kapsułkę, zapijając ją wodą. Wszystko, o czym trzeba pamiętać, to fakt, że nie może upłynąć więcej niż 120 godzin czyli 5 dni od podejrzanego stosunku. Tabletkę można zażyć zarówno przed posiłkiem, w trakcie jak i po, nie ma to żadnego znaczenia.

                Warto pamiętać, że nie jest to metoda regularnej antykoncepcji, a jedynie awaryjny sposób zapobiegnięciu ciąży. Należy również wiedzieć, że pigułka ta działa jedynie wstecz, co oznacza, że nie zapobiegnie niechcianej ciąży w przypadku kolejnego stosunku bez użycia antykoncepcji. EllaOne nie wpływa na stosowanie tabletek antykoncepcyjnych, w przypadku ich używania należy postępować wedle zaleceń na ulotce.  Warto pamiętać, że EllaOne nie wpływa na zapłodnienie, które doszło już do skutku – nie ma właściwości poronnych, a jej zażywanie nie wpływa na płodność kobiety.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.