Dlaczego warto pić kozie mleko?

Mleko jest podstawowym składnikiem w kuchni każdego z nas i znajduje szczególne zastosowanie, jeśli chodzi o kulinarną sferę naszego życia. Popularne mleko krowie jest bogate w wapń, który jest budulcem kości i pomaga nam w utrzymaniu ich odpowiedniej gęstości. Mówi się również o tym, że picie mleka pomaga w odpowiedniej koncentracji i w szczególnie dużych ilościach powinno być podawane dzieciom w okresie dorastania. Ciekawym, smacznym i znacznie zdrowszym zamiennikiem mleka krowiego jest mleko kozie, które często jest niedoceniane z powodu braku wiedzy na temat właściwości oraz zawartości witamin i minerałów w tej odmianie mleka, które pozytywnie wpływają na nasz organizm. Dziś przyjrzymy się bliżej mleku koziemu – jego cudownych właściwościach i zastosowaniu.

Właściwości mleka koziego:

Dzis coraz częściej sięgamy po produkty, które wykazują znacznie więcej właściwości pro-zdrowotnych, niżeli te obecne od wielu lat w naszej codziennej diecie. Mleko kozie jest zdrową alternatywą mleka krowiego i zawiera znacznie więcej minerałow i witamin, które pozytywnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Dużo mówi się również o tym, że ten rodzaj mleka jest znacznie uboższy w laktozę, której nietolerancja jak wiemy jest problemem dużego odsetku społeczeństwa i w skutkach prowadzi do poważnych nieprzyjemności trawiennych. Ci z nas, którzy cierpią na nietolerancję laktozy często sięgają po mleka o jej obniżonej zawartości, a warto wiedzieć, że mleko kozie posiada niewielkie ilości laktozy.

Ponadto warto wspomnieć o tym, że mleko kozie zawiera wiele witamin z grupy A, C czy D i dzięki temu pomaga w zachowaniu prawidłowej kondycji naszego organizmu i pozytywnie wpływa na naszą odporność. Ciekawym jest również, że naukowcy uznali mleko kozie za produkt funkcjonalny, który każdy z nas powinien wprowadzić do swojego codziennego jadłospisu w celu poprawy jakości naszego życia i funkcjonowania organizmu. Powinniśmy pamiętac jednak, aby przed stałym wprowadzeniem mleka koziego do naszej codziennej diety sprawdzić, czy produkt ten nie wywołuje u nas reakcji nieporządanych.

Mleko kozie – antidotum na dobry sen:

Warto wspomnieć również o tym, że mleko kozie ma znakomity wpływ na cykl naszego snu i poziom szczęścia i zadowolenia w naszym codziennym życia. Ciekawym jest również, że składniki zawarte w tej naturalnej odmianie mleka wpływają na poziom szczęścia, gdyż odpowiadają za produkowanie serotoniny, która popularnie nazywana jest również hormonem szczęścia. Jeśli więc chcemy zachować wspaniałe samopoczucie i nie narzekać na przygnębienie i depresję, szczególnie w okresie jesiennym powinniśmy wykorzystywać mleko kozie w naszej codziennej, zbilansowanej diecie.

Mleko kozie – recepta na mocne kości:

Podobnie jak najpopularniejsze mleko krowie, ten rodzaj mleka wpływa bardzo pozytywnie na procesy prawidłowego rozwoju i gęstości kości, dlatego też odpowiednie ilości mleka koziego w codziennej diecie są szczególnie ważne u dzieci w okresie dojrzewania oraz u osób starszych cierpiących na problemy w obrębie układu kostno – stawowego. Ciekawą alternatywą wyrabiania dobrych nawyków u najmłodszych z nas jest przygotowywanie ich ulubionych dań na bazie mleka, zastępując mleko krowie tym kozim. Z pewnością ulubione danie naszych pociech, jakim są bez wątpienia słodkie naleśniki zastąpione w składzie mlekiem kozim posmakują im równie mocno, jak te zrobione na bazie mleka krowiego.

Kulinarne zastosowania mleka koziego:

Jak już wspomnieliśmy, mleko kozie jest znacznie zdrowszym zamiennikiem stosowanego przez nas na co dzień mleka krowiego, a jego regularne stosowanie pomaga zapobiegać wielu nieprzyjemnym chorobom i schorzeniom. Mleko kozie jest idealnym zamiennikiem mleka krowiego i sprawdzi się fantastycznie przy słodkich wypiekach, daniach na bazie produktów mlecznych, czy jako dodatek do różnego rodzaju dań obiadowych. Należy jednak pamiętać o tym, że ten rodzaj mleka wyróżnia się charakterystycznym, słodkawym posmakiem, przez co nie będzie komponował się z każdą potrawą.

mlekokozieceneo-300x300 Dlaczego warto pić kozie mleko?

Mleko kozie UHT 0.5l

Kliknij i sprawdź ceny! 

Kosmetyczne zastosowania mleka koziego:

Kozie mleko znajduje swoje zastosowanie również jeśli chodzi o kosmetycznę sferę naszego życia. Regularne stosowanie okładow z mleka koziego na naszą cerę sprawi, że będzie ona wolna od wszelkiego rodzaju niedoskonałości i przebarwień. Mleko kozie sprawdza się również jako tonik, który pozwala na oczyszczanie twarzy i pozbycie się makijażu. W połączeniu z odrobnią olejków eterycznych pomoże stworzyć ciekawą płukankę do włosów, która sprawi, że będziemy cieszyć się zdrową i piękną kondycją naszych kosmyków. Warto wspomnieć również o tym, że mleko kozie sprawdzi się jako dodatek do codziennej, relaksującej kąpieli, która pozwoli nam się w pełni odprężyć. Należy jednak pamiętać o tym, że przed włączeniem mleka koziego do naszej codziennej pielęgnacji skóry i włosów powinniśmy sprawdzić, czy produkt ten nie wywoła u nas reakcji nieporządanych, jakimi mogą być uczulenia, zaczerwienienia czy świąd skory.

Dlaczego warto pić kozie mleko?
4.9 (97.14%) 7 votes
Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.