Jak to się dzieje, że przybieramy na wadze, chociaż jesteśmy na diecie odchudzającej? Co powoduje nadwagę i nabieranie zbędnych kilogramów? Jakie są powody nadwagi, które powodują, że nabieramy zbędnych kilogramów? Powody tycia są bardzo złożone. Czasem przybieramy na wadze bez żadnych konkretnych przyczyn.
Dlaczego tyjemy?
Każda kobieta marzy o tym, by mieć idealną, szczupłą sylwetkę, wąską talię i oczywiście zgrabne uda. Niestety nie każdy może to osiągnąć, mimo stosowania cudownych diet odchudzających. Co jest tego przyczyną? Dlaczego nie chudniemy mimo tylu starań? Przyczyną tycia są bez wątpienia czynniki genetyczne. Szacuje się, że genetyka odpowiada za około 40% przypadków nadwagi.
Naukowcy nie opisali dotychczas dokładnego związku między genami a tyciem. Jest pewne jednak to, że zależność ta odpowiada ona za procesy przyjmowania pokarmów i wydalania energii. Ustalono, że choroby, które dziedziczymy sprzyjają wystąpienia otyłości wtórnej, czyli np. cukrzycy bądź hiperlipoproteinemii rodzinnej. Przyczyną otyłości może być również wiek Im człowiek jest starszy, tym ośrodki nerwowe tracą sprawność. Owe ośrodki odpowiedzialne są za uczucie głodu oraz sytości.
Żeby sprawdzić ceny, z uwagi na częste ich zmiany, należy kliknąć w obrazek lub nazwę producenta znajdującą się poniżej.
Foto: |
Właściwość: |
Rozmiar: |
Producent: |
![]() |
suplement diety wspomagający odchudzanie |
50 ml | Zobacz więcejThermline |
|
Preparat wspomaga pracę wątroby oraz ułatwia odchudzanie |
30 kapsułek |
Stres może prowadzić do otyłości
Za jedną z przyczyn nadwago należy wymienić również stres oraz długotrwałe napięcie. Nerwy często sprawiają, iż jemy zbyt szybko przez co gryziemy niedokładnie. Połykamy zbyt duże kawałki i organizm potrzebuje dużo większej ilości energii, by je stawić. Gdy jesteśmy zdenerwowani, często rozładowujemy stres nadmierne objadając się. Mamy złudzenie, że jedzenie pozwala chociaż na chwilę zapomnieć o problemach.
Przyczyną tycia są też choroby somatyczne m.in. cukrzyca czy tarczyca. Zaburzenia pracy hormonów, powodują, iż znacznie przybieramy na wadze, chociaż nie zmieniamy porcji naszych dotychczasowych posiłków. Warto wiedzieć, iż wahania hormonów w przypadku kobiet znacząco wpływają na przybieranie na wadze.
Przyczyny tycia
Wyróżnia się dwie główne przyczyny bardzo szybkiego tycia, są to złe nawyki żywieniowe oraz brak aktywności fizycznej. Złe żywienie, czyli:
- jedzenie dużej ilości wysokokalorycznych i tłustych potraw, głównie Fast foodów i słodyczy.
- złe przygotowywanie potraw – głównie smażenie
- picie napojów gazowanych zawierających sztuczne barwniki
- podjadanie w nocy – bardzo niezdrowe dla naszego organizmu
Zazwyczaj złe nawyki żywieniowe idą w parze z brakiem jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Wiele osób dużo i długo pracuje w pozycji siedzącej. Wówczas najlepsza dieta nie będzie skuteczna.
Frazy które wpisali użytkownicy:
- przyczyny tycia
- przyczyny szybkiego tycia
- dlaczego tyję
- tycie przyczyny
- tycie bez przyczyny
- szybko tyje przyczyny
- co jest przyczyna tycia
- tycie bez powodu odchudzanie
- tycie bez powodu
- tycie

Jakie kosmetyki na rozszerzone pory?
Dlaczego tyjemy? Jakie są przyczyny tycia?
Co na zaskórniki otwarte i zamknięte na nosie?
Bruksizm czyli szczękanie zębami. Jak go leczyć?
Jak usunąć kobiecy wąsik?
Wpływ obuwia na zdrowie stóp
Właściwości dobrego masażu
Techniki dobrego masażu
Jak leczyć grzybicę stóp?
Domowa pielęgnacja stóp