Dieta BeBio – na czym polega i czy rzeczywiście jest skuteczna?

Od kilku lat za sprawą mediów społecznościowych zapanowała międzynarodowa moda na bycie „FIT”. Aktorki, piosenkarki, celebryci, modelki wszyscy oszaleli na punkcie zdrowego odżywiania i regularnych ćwiczeń na siłowni, których efektami chętnie dzielą się ze swoimi śledzącymi na Instagramie. W ten zdrowy trend wpisała się również jedna z najsłynniejszych polskich trenerek fitness – Ewa Chodakowska. Gwiazda i genialna bizneswoman w zaledwie kilka miesięcy podbiła serca Polek w każdym wieku pokazując im, że konsekwencją i ciężką pracą możemy osiągnąć wszystko czego zapragniemy. Cieszące się ogromną popularnością zestawy ćwiczeń Ewy Chodakowskiej to nie wszystko. Jej fanki dobrze wiedzą, ze składnikiem sukcesu jest również odpowiednia dieta, którą możemy zamówić na stronie trenerki. Jednak co wiemy o diecie BeBio?

Dieta BeBio – skąd się wzięła?

Niniejszy plan dietetyczny promowany przez Ewę Chodakowską został stworzony w odpowiedzi na potrzeby rynku. Skoro Ewa zachęciła już miliony Polek do ćwiczeń, czemu nie miałaby ich namówić do zmiany nawyków żywieniowych? Okazuje się bowiem, że efektywność podejmowanych ćwiczeń w połączeniu ze stosowaniem niniejszej diety przynosi zachwycające wręcz skutki, które każdego dnia możemy obserwować na profilu Trenerki. Dieta BeBio przeznaczona jest dla wszystkich kobiet, nie tylko tych, które walczą z problemem nadwagi. Plan posiłków dostosowany do indywidualnego klienta ma wpłynąć na jego lepsze samopoczucie i poprawić stan jego zdrowia. Ponadto, dieta Ewy Chodakowskiej otwiera nas na zmianę naszych dotychczasowych nawyków żywieniowych, ucząc tym samym nowych smaków i właściwego podejścia do kwestii jedzenia.

Dieta BeBio – na czym polega?

Kto zna Ewę Chodakowską wie, że jest ona stanowczą przeciwniczką restrykcyjnych diet i głodówek. Dlatego też, dietę BeBio można określić jako racjonalny plan żywieniowy, który dostarczy nam niezbędną ilość składników odżywczych i energii dostosowaną do naszego trybu życia. Do głównych zasad diety BeBio należą:

 • spożywanie 5 pełnowartościowych posiłków dziennie (jeden posiłek co 3-4 godziny);
 • jedzenie pożywnego śniadania, które dostarczy nam energię na cały poranek (Trenerka, zaleca spożywanie bogatej w składniki odżywcze owsianki, której przepis możemy znaleźć na stronie Ewy);
 • jedzenie dużej ilości warzyw, ze szczególnym uwzględnieniem jarzyn w kolorze zielonym (tj. szpinak, brokuły, brukselka, szparagi);
 • przyswajanie dużej ilości białka w postaci białego mięsa (ryb i kurczaka);
 • spożywanie dużej ilości płynów (ze szczególnym uwzględnieniem wody niegazowanej), około 3 litrów dziennie.

Dieta Ewy Chodakowskiej uwzględnia codzienne treningi, dlatego też zakłada ona spożywanie około 2 500 kalorii każdego dnia. Jednak plan żywieniowy BeBio obejmują również potrzeby kobiet, które na częsty trening nie mają zbyt dużo czasu. Wówczas przygotowane posiłki złożone są z potraw o mniejszej wartości energetycznej.

Dieta BeBio – jak przebiega ten proces?

ETAP 1 – Przygotowanie jadłospisu

Zanim otrzymamy konkretne wytyczne musimy podzielić się podstawowymi informacjami na nasz temat, na przykład:

 • aktualną masą ciała;
 • preferencjami żywieniowymi;
 • ewentualnymi alergiami.

Zespół specjalistów po przeanalizowaniu naszych danych przygotuje dla nad indywidualny program żywieniowy na siedem dni, do którego dołączona zostanie niezbędna lista zakupów. Jeśli zamówimy dwumiesięczny abonament, z każdym nowym tygodniem będziemy otrzymywać nowy plan, który dostosowany będzie do zmian, zachodzących w naszym organizmie.

Zamawiając dietę BeBio otrzymujemy:

 • indywidualny jadłospis przygotowany na każdy kolejny dzień tygodnia;
 • opiekę specjalisty dietetyka (z którym możemy kontaktować się za pośrednictwem maila lub specjalnego czatu);
 • oraz kontrolę masy naszego ciała i zachodzących w nim zmian.

ETAP 2 – Wprowadzenie zmian w życie

Kiedy już otrzymamy wytyczony plan musimy się go sumiennie trzymać. Nie możemy odstępować od zaleceń dietetycznych i pozwalać sobie na małe grzeszki, przynajmniej w pierwszych tygodniach diety. Musimy pamiętać o tym, że samo wykupienie diety nie spowoduje magicznego efektu zdrowej sylwetki, tylko nasza uczciwa praca i konsekwencja w realizowaniu wytyczonych celów może nas do tego doprowadzić.

Dieta BeBio – dodatkowe ćwiczenia

Pamiętajmy również o tym, że dieta to dopiero połowa sukcesu. Składnikiem dobrego samopoczucia i zdrowej sylwetki Ewy Chodakowskiej jest również wykonywanie codziennych ćwiczeń fizycznych. Programy treningowe opracowane przez Ewą cieszą się ogromną popularnością, zwłaszcza ze względu na ich łatwą dostępność. Dobrze znane zestawy ćwiczeń, takie jak „skalpel”, „turbo spalanie”, czy „killer” możemy oglądać na bezpłatnych serwisach internetowych. Programy z udziałem Ewy Chodakowskiej możemy również oglądać w telewizji oraz na nośnikach DVD. Płyty z treningami dostępne są na tej samej stronie, na której zamówiliśmy już dietę.

W diecie BeBio trenerka podpowiada nam również jak powinniśmy rozplanować posiłki, aby nie kolidowały z naszym treningiem. Należy zatem przestrzegać poniższych zasad:

 • Na godzinę przed rozpoczęciem ćwiczeń nie powinniśmy spożywać żadnych wysokokalorycznych posiłków. Możemy sobie jednak pozwolić na pełnowartościowy koktajl lub garść suszonych owoców.
 • Kolejny posiłek powinniśmy zjeść 45 minut po zakończonym treningu fizycznym.

Dieta BeBio – zadowolenie klientek

Nie trzeba wiele słów by opisać skuteczność planów treningowych oraz diet opracowanych przez Ewę Chodakowską, wystarczy spojrzeć na zdjęcia zamieszczone na stronie trenerki. Chociaż może się nam wydawać, że prezentowane tam zestawienia „przed i po” to tylko zwykły zabieg marketingowy, wiele kobiet potwierdza, że dieta trenerki naprawdę działa.

Każdy z nad pewnego dnia obudził się z myślą, że od jutra zaczyna dietę i całkowicie zmienia styl dotychczasowego życia. Niestety plany te pozostają najczęściej tylko w naszych głowach. Być może program dietetyczny, ćwiczenia oraz wsparcie trenerki sprawią, że tym razem się uda! Może w tym przypadku warto przekonać się o tym osobiście?

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.