Depilator laserowy – jak działa, jak używać depilatora i jaki depilator wybrać?

Która z kobiet nie chciałaby móc zawsze pochwalić się pięknymi, gładkimi nogami bez konieczności spędzania czasu na ich goleniu i nie martwić się o to, czy eksponując swoje wdzięki nie zapomniałyśmy przypadkiem o niewielkim fragmencie skóry lub czy plaster nie odkleił się niefortunnie i nie odkrył zacięcia po golarce? Z pewnością każda kobieta, która szanuje swój czas a jednocześnie dba o względy estetyczne. W tym celu z pomocą przychodzi depilator laserowy.

Depilator laserowy działa na zasadzie promieniowania wiązkami światła, które przenika przez skórę, dostaje się do wnętrza włosa i uszkadza jego cebulkę. Celem  naświetlenia jest uszkodzenie komórek odżywczych włosa i sprawienie, że włos nie odrośnie.  To wysoce skuteczny sposób na pozbycie się raz na zawsze zbędnego owłosienia. Warto wykonać taki zabieg w gabinecie kosmetycznym, jednak coraz więcej firm zajmujących się produkcja małego agd wprowadza na rynek domowe depilatory laserowe.

Jak działa depilator laserowy?

Światło pokonujące barierę naskórka dostaje się do głębszych warstw skóry, gdzie  w mieszkach włosowych wiązka łączy się z melaniną i w procesie termolizy niszczy cebulki włosów. Termoliza ma charakter fototermiczny. Zasięg lasera nie szkodzi człowiekowi, gdyż dociera tylko do warstwy skórnej, nie uszkadzając głębiej umiejscowionych tkanek ciała. Warto wiedzieć, że depilacja laserowa wymaga cyklicznych zabiegów, aby uzyskać efekt stuprocentowej skuteczności.

Jak używać depilatora laserowego?

Jest to urządzenie, które nie wiąże się z większym wysiłkiem. Zasada jego działania nie wymaga specjalnych warunków. Depilacja odbywa się w czysty sposób, „na sucho”. Dlatego miejsce , w jakim wykonujemy zabieg nie ma większego znaczenia. Równie dobrze możemy robić to w łazience jak i w pokoju.

Przed zabiegiem należy ogolić nogi, tak aby włoski nie były widoczne. Następnie dobiera się odpowiednią moc lasera w zależności od  depilowanego miejsca. Zbyt niska moc nie przyniesie pożądanego efektu, dlatego warto wykonać próbę na małym kawałku skóry. Dobrana moc zależy również od grubości skóry, koloru włosków i karnacji. Przykładamy depilator do skóry i naciskamy. Powoduje to wypuszczenie wiązki lasera. Należy powtarzać tę czynność stopniowo przesuwając się po skórze tak, aby nie ominąć żadnego miejsca. Żeby zapewnić długotrwały efekt bez owłosienia zabieg należy powtórzyć kilka razy w odstępach kilkutygodniowych.

Ważne jest, aby przed zabiegiem:

 • Nie opalać się w solarium ani na słońcu
 • Nie robić peelingu chemicznego ani mechanicznego depilowanej skóry
 • Nie stosować leków sterydowych
 • Nie usuwać włosków depilatorem czy woskiem
 • Nie pić herbaty z dziurawca i nagietka (zioła fotoczułe)

Czy depilacja laserem boli?

W porównaniu do tradycyjnych metod usuwania owłosienia tj. plastry z woskiem  można powiedzieć, że depilacja jest bezbolesna. Jednak jak każda ingerencja w ciało powoduje dyskomfort. Uderzanie wiązek lasera powoduje lekkie mrowienie, co jest niecodziennym uczuciem. Odczucia zależą od indywidualnej reakcji na bodźce z otoczenia oraz progu bólu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu depilacji laserowej:

 • Ciąża
 • Siwe włosy
 • Cukrzyca
 • Epilepsja
 • Nowotwory
 • Ciemna skóra
 • Bielactwo
 • Tendencja do blizn i przebarwień

Depilacja laserowa u kosmetyczki a depilacja laserem w domu

Jeśli wybierzemy się na zabiegi do kosmetyczki musimy liczyć się z cyklicznością zabiegu, a co za tym idzie, relatywnie większą opłatą za usługę. Zaoszczędzamy jednak czas oraz mamy pewność poprawności przeprowadzonego zabiegu przez osobę z kwalifikacjami. Jeśli zdecydujemy się na depilację w domu musimy liczyć się z ceną, którą zapłacimy za urządzenie. Wydatek jest jednak jednorazowy i gwarantuje możliwość ponownego używania depilatora.  Również czas zabiegu będzie dłuższy, gdyż domowe depilatory to urządzenia zminiaturyzowane. W obydwu przypadkach depilacja jest zabiegiem bezpiecznym ale wymaga powtórzeń.

Warto pamiętać, że każda kobieta ma inny typ włosów, które nie zawsze dadzą się usunąć za pierwszym razem, a jeśli stanie się to po kilku cyklach zabiegów, bardzo prawdopodobne, że za jakiś czas nadejdzie potrzeba powtórzenia zabiegu.  Przy wyborze miejsca zabiegu trzeba mieć na uwadze, że urządzenia stosowane przez kosmetyczki mają większy obszar i moc działania. Z drugiej strony ewentualna potrzeba powtórzenia zabiegu skłania do kupna własnego depilatora, który będzie służył bez ograniczeń.

i-philips-lumea-sc2005-00-ipl

Depilatory laserowe
Kliknij i sprawdź ceny!

Jaki depilator wybrać?

Powszechnie wiadomo, że jeśli oczekujemy od sprzętu wysokiej skuteczności i wielu możliwości konfiguracji funkcji, należy kierować się ceną. Renomowane marki wprowadzają depilatory o wyższych cenach, które posiadają większy obszar roboczy i dodatkowe gadżety takie jak.: możliwość dostosowania mocy lasera w zależności od depilowanego miejsca na ciele. Ceny zaczynają się już od kilkuset złotych.

Przy wyborze depilatora warto zatem zwrócić uwagę na:

 • Powierzchnię działania – większa powierzchnia działania przyspiesza czas zabiegu; na rynku dostępne są depilatory o powierzchni ok 3 cm kwadratowych;
 • Ilość emitowanych impulsów – ta cecha również wpływa na skuteczność i czas zabiegu;
 • Funkcję regulacji mocy – pozwala na zmniejszenie mocy przy depilacji wrażliwych okolic intymnych, pach i wąsika;
 • Jakość wykonania – powiązana jest z ceną – im lepszy materiał tym większa jego trwałość a przy tym wyższy koszt;
 • Markę – warto zaufać sprawdzonej firmie, które mają zazwyczaj dobre warunki gwarancji na sprzęt;
 • Ergonomię urządzenia – to, jak poręczny jest uchwyt rzutuje na stopień precyzji w wykonywaniu zabiegu;

Depilacja depilatorem laserowym zapewnia długo utrzymujący się efekt gładkiej skóry. To urządzenie stosunkowo droższe od zwykłych depilatorów, ale  wiąże się to z charakterystycznymi funkcjami i zasadą działania. Depilator laserowy działa cicho, nie sprawia bólu, gdyż włoski nie są wyrywane tylko wypalane. Dodatkowym atutem jest niewątpliwe bezpieczeństwo zabiegu.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.