Czym są lakiery hybrydowe?

Lakier hybrydowy to obecnie najczęściej wybierany sposób na efektowną i trwałą stylizację paznokci. Tak wykonane manicure potrafi utrzymać się nawet kilka tygodni. Jest również odporne na wszelkie zarysowania i nie odpryskuje. Nie bez znaczenia pozostaje ogromny wybór spośród różnorodnych marek i kolorów tych lakierów. Czym są lakiery hybrydowe?

Lakier hybrydowy – co warto wiedzieć?

Lakier hybrydowy to preparat będący połączeniem tradycyjnego lakieru do paznokci i specjalistycznego żelu do manicure. To polimerowa wersja tradycyjnego lakieru, która powoduje, że w taki sposób pomalowane paznokcie, stale wyglądają na mokre i świeże, jak gdyby właśnie pomalowane. Takie połączenie gwarantuje przede wszystkim trwałość. Dodatkowo tak wykonane manicure utwardza się jeszcze lampą LED lub UV. Jednak w przeciwieństwie do paznokci żelowych hybrydy wyglądają bardzo naturalnie, zwłaszcza że nakłada się je bezpośrednio na płytce paznokcia bez tipsów czy paznokci żelowych.

Bardzo ważna jest również konsystencja lakieru hybrydowego. Aby mógł być z łatwością nakładany, nie może być zbyt gęsty, ani za rzadki. Taka formuła zapewnia bardzo wygodną aplikację bez smug, zgrubień i zacieków.  Umożliwia nakładanie lakieru bez obaw o zabrudzenie skórek. Dokładny skład tego preparatu może różnić się w zależności od producenta, ale żadna hybryda nie składa się z rozpuszczalników, które mogą uszkodzić paznokcie. W tym wypadku utwardzaczem jest jedynie lampa. Nowością na rynku są lakiery 3w1, które mają w swoim składzie również top i bazę, które znajdziesz na lakieryhybrydowe.pl. Dzięki temu na płytkę paznokciową nakładamy tylko jeden preparat.

Jak wykonać perfekcyjny manicure hybrydowy?

Podstawą do wykonania takiego manicure jest perfekcyjne przygotowanie do tego paznokci. Oprócz nadania kształtu i wycięcia skórek należy przede wszystkim odtłuścić płytkę. Następnie nałożyć bazę oraz dwie warstwy lakieru hybrydowego. Na końcu stosuje się top. Każdą z warstw musimy utwardzić lampą LED.

Warto wiedzieć, że najpiękniejsze efekty osiągniemy, wybierając się na manicure hybrydowe do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Niezawodny sprzęt i najlepsze marki kosmetyków pozwolą osiągnąć zadowalające efekty. Tak pomalować paznokcie można jednak również w domu. Trzeba jednak zainwestować wcześniej w niezbędne narzędzia, jak lakier, top i baza lub lakier 3w1 oraz wysokiej jakości lampę do utwardzania.

Przede wszystkim kolor

Oczywiście kluczem do perfekcyjnej stylizacji paznokci jest wybór pięknego oraz modnego koloru. Różnorodne marki wychodzą jednak na przeciw oczekiwaniom swoich klientów proponując pełną gamę różnorodnych wersji kolorystycznych. Wśród lakierów hybrydowych można zatem wybrać, spośród eleganckich i ponadczasowych kolorów nude albo romantycznych i dziewczęcych odcieni różu. Dostępne są również bardziej zdecydowane wersje, jak głębokie, wyraziste i zwracające uwagę, mocne kolory lakierów oraz popularne zwłaszcza w okresie letnim – lakiery neonowe. Manicure może również lśnić i błyszczeć dzięki kolorom z biżuteryjnym oraz takim z opalizującymi drobinkami. Manicure hybrydowy nie musi być jednak oczywisty. Z powodzeniem możemy łączyć ze sobą kolory, faktury i wykonywać oryginalne wzory, aby osiągnąć jeszcze bardziej spektakularny efekt.

Rozwiązaniem, jakim jest lakier hybrydowy to idealny sposób na zadbane paznokcie dla zapracowanych pań, lub takich, które nie lubią zbyt wiele czasu spędzać na manicure, a jednocześnie zależy im na perfekcyjnym wyglądzie. To również duża oszczędność pieniędzy. Raz pomalowane paznokcie utrzymują się w perfekcyjnym stanie nawet do 3 tygodni. Można więc wsunąć wniosek, że lakier hybrydowy to nie tylko nowoczesna, polimerowa formuła, ale przede wszystkim wygoda, oszczędność pieniędzy i piękne paznokcie.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.