Czym jest i jakie właściwości wykazuje czarci pazur?

Czym jest i jakie właściwości wykazuje czarci pazur?
5 (100%) 5 votes

Od wiek wieków rośliny uchodziły za symbol zdrowia i witalności i były receptą na długowieczność. Już tysiące lat temu nasi przodkowie dzięki znajdowaniu coraz to nowszych właściwości roślin używali ich jako naturalnych antybiotyków na różnego rodzaju schorzenia, a często nawet za ich pomocą łagodzili poważne stany zapalne, zwichnięcia i złamania.

Do dziś rośliny cieszą się ogromną popularnością w dziedzinie leczenia wielu schorzeń, a kosmetyki na bazie naturalnych, roślinnych ekstraktów zyskują coraz większe zastosowanie i są produktami nieraz wyższej jakości niż te z wyższej półki, które możemy znaleźć na drogeryjnyh półkach. Rośliną, która znajduje swoje zastosowanie w zdrowotnym i kosmetyczym aspekcie naszego życia jest czarci pazur. Czym tak naprawdę jest i jakimi właściwościami cechuje się kryjąca się pod tą tajemniczą nazwą bylina?

Czym jest czarci pazur?

 

Czarci pazur jest mówiąc najprościej rośliną, która zamiennie nazywana jest diabelskim pazurem tudzież hakoroślą rozesłaną. Mówiąc krótko, czarci pazur jest byliną, która jest zaskakująco rozłożysta, gdyż osiąga długość nawet do 1.5 metra. Ciekawym faktem jest, że bylina, jaką jest czarci pazur zawiera ogromny korzeń, który jest głównym źródłem wielu substancji, które mają pro-zdrowotny wpływ na nasz organizm oraz prawidłowe funkcjonowanie wielu ważnych narządów. Ówcześnie diabelski pazur uprawiany jest na obszarach Afryki Południowej – jest to roślina wymagająca, jeśli chodzi o odpowiedni klimat i rodzaj gleb, na których występuje.

Właściwości czarciego pazura:

 

  • Przeciwbólowe i przeciwzapalne – ekstrakty zawarte w korzeniu czarciego pazura wpływają pozytywnie na wszelakiego rodzaju dolegliwości bólowe i są naturalnym antidotum, które pomoże nam w banalny sposób uśmierzać ból. Ta forma naturalnego antybiotyku polecana jest szczególnie osobom, które ograniczają suplementacje leków do minimum i szukają w pełni naturalnych sposobów na obniżenie lub zniwelowanie dolegliwości bólowych.

 

  • Niwelowanie i uśmierzanie bólu kręgosłupa – suplementacja tej naturalnej formy swoistego antybiotyku wpływa pozytywnie również na bóle kości, mięśni i stawów, a szczególnie polecana jest w nieustających bólach kręgosłupa, który dotyka najczęściej osoby wykonujące fizyczną, ciężką pracę, oraz osoby starsze. Regularna suplementacja ekstraktów z korzenia czarciego pazura wpłynie na częściowe lub całkowite załagodzenie dolegliwości bólowych.

 

  • Oczyszczenie organizmu – diabelski pazur znany jest również ze swoich właściwości oczyszczających i regularna suplementacja tego naturalnego antidotum na różne schorzenia pomoże nam w całkowitej detoksykacji naszego organizmu, oczyszczenie go ze zbędnych toksyn i niebezpiecznych substancji, które często zalegają w naszym organizmie chociażby wskutek stosowania nieodpowiedniej diety.
    Pobudza procesy trawienne – mówi się również, że wprowadzenie elementu czarciego pazura do naszej codziennej diety skutkuje znaczną poprawą funkcji trawiennych naszego organizmu i polecane jest szczególnie osobom, które uskarżają się na problemy związane z brakiem regularnego wypróżniania się, częstymi wzdęciami, czy chociażby pojawiającymi się po każdorazowo posiłku biegunkami.

 

Zastosowanie czarciego pazura:

 

Korzeń czarciego pazura najczęściej wykorzystywany jest jako baza do różnego rodzaju herbat i naparów, które z dodatkiem cytryny, miodu, czy różnego rodzaju syropów owocowych staną się ciekawym, smacznym, a przede wszystkim zdrowym sposobem na poprawę funkcjonowania naszego organizmu. Innymi z form przyjmowania tej zdrowej i pozytywnie wpływającej na nasz organizm substancji jest klasyczna suplementacja tabletek na bazie składników z korzenia czarciego pazura.

Ciekawostką jest również, że coraz powszechniej na rynku kosmetycznym, szczególnie jeśli chodzi o koncerty kosmetyczne specjalizujące się w tworzeniu unikatowych i w pełni ekologicznych produktów, które w swoim składzie stawiają tylko i wyłącznie na naturalne produkty, nie wywołujące reakcji alergicznych. Kosmetyki na bazie czarciego pazura polecane są szczególnie osobom, które skarżą się na problemy skórne związane z alergiami, oraz dla tych z nas, którzy w kosmetykach stawiają przede wszystkim na naturalne ekstrakty, które pochodzą wprost z natury.

fr-213x300 Czym jest i jakie właściwości wykazuje czarci pazur?

Czarci pazur BIO 100g

Kliknij i sprawdź ceny! 

Komu nie zaleca się suplementacji czarciego pazura?

Mimo swojego naturalnego składu, ze względu na brak odpowiednio rozszerzonych badań laboratoryjnych suplementacji czarciego pazura nie poleca się szczególnie kobietom, które spodziewają się potomstwa, oraz tym z kobiet, które karmią swoje pociechy piersią, gdyż brak odpowiednich badań nie wyklucza skutków ubocznych, jakie może przynieść stosowanie tego naturalnego produktu. Należy uważać również, jeśli jesteśmy w grupie osób chorujących na cukrzycę, otyłość, czy nadciśnienie tętnicze, gdyż zbyt duża dawka czarciego pazura może spowodować poważne objawy chorobowe, które w połączeniu z chociażby nadciśnieniem tętniczym mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia, a nawet życia.