Czy czystek można pić w ciąży? Przewodnik dla przyszłej mamy

Napar przygotowywany z zioła czystka ma działanie, które wpływa na ludzki organizm w sposób oczyszczający, poprawiając jego odporność, a także działając na niego przeciwzapalnie. Najlepsze rezultaty można osiągnąć pijąc herbatę z czystka przez minimum sześć tygodni, co najmniej trzy razy w ciągu jednej doby. Wiele osób zastanawia się czy czystek można pić w ciąży? Do niedawna nie mieliśmy wystarczającej ilości badań, które potwierdzałyby, że picie czystka w ciąży nie ma negatywnego wpływu na organizm kobiety. W chwili obecnej jednak okazuje się że picie czystka w ciąży jest w pełni dozwolone ponieważ ma on szereg właściwości, które uprawiają pracę całego organizmu. Ciekawych rozwinięcia tego tematu, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

Picie czystka w ciąży jest zatem dozwolone, tak samo jak bicie innych ziół takich jak pokrzywa, rumianek, melisa czy też mięta. Poszczególne zioła muszą być stosowane w bardzo ostrożny sposób przez kobietę, która jest w ciąży. Niektóre zioła nie powinny być pite przez kobiety ciężarne. Wśród nich warto wymienić przede wszystkim napar z rozmarynu, tymianku, chmielu, aloesu czy też chmielu.

Jakie są właściwości czystka i w jaki sposób działa on na organizm człowieka?

Działanie jakie czystek ma na organizm człowieka ma wiele wymiarów. Wśród najważniejszych z nich warto wymienić silne działanie przeciwzapalne, działanie oczyszczające oraz to, które wspomaga detoksykację organizmu. Czystek ma także silne właściwości ochronne. Dla przykładu, stosowanie go może zapobiegać możliwości zachorowania na boreliozę, która jest groźną chorobą przenoszona przez kleszcze. Spożywanie czystka sprawia, że skóra człowieka ma nieprzyjemny zapach dla kleszczy, poprzez co eliminuje się możliwość ukąszenia.

Czy czystek można pić w ciąży?

Spora ilość osób zastanawia się nad tym czy istnieją jakieś przeciwwskazania do picia zioła czystka oraz czy powoduje on jakiekolwiek skutki niepożądane. Otóż picie naparu z czystka w trakcie ciąży lub przez matki karmiące, a nawet dzieci które ukończyły trzeci miesiąc swojego życia jest w pełni bezpieczne. Przeciwwskazania do picia czystka praktycznie nie istnieją. Dotyczy to każdej grupy wiekowej, w tym osób starszych oraz cierpiących na rozmaite choroby. Picie czystka nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Jednak należy wiedzieć, że  zioło to nie zostało przebadane pod kątem interakcji z różnymi lekami. Z tego też powodu przyjmując niektóre leki warto skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym lub farmaceutą w aptece. Prawdopodobnie ziele czystka można stosować jako wspomagać nawet podczas przechodzenia ciężkich chorób, w tym nawet niektórych nowotworów. Zioło czystka może być spożywane również przez dzieci w celu leczenia infekcji górnych dróg oddechowych.

Herbatę z czystka można pić bez ograniczeń.

Czystek kreteński jest ziołem o bardzo łagodnym działaniu, a jego właściwości powodują że jest tą polecany przez wielu specjalistów kobietom, które są w ciąży. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że stosowanie czystko bo mimo wszystko powinno być poprzedzone konsultacje ze swoim lekarzem.

Jakie jest zastosowanie czystka?

Napar z czystka możemy przygotować zalewając jedną dużą łyżeczkę suszu gorącą wodą i parząc go przez nie mniej niż 10 minut. Smak herbatki możemy polepszyć poprzez wciśnięcie do niej soku z cytryny oraz osłodzenie jej miodem lub syropem daktylowym. Kobiety w ciąży mogą także stosować czystek zewnętrznie. Mowa tutaj o przyjmowaniu go formie inhalacji lub okładów bezpośrednio na skórę. Inhalacje  mogą okazać się nieocenione jeżeli chodzi o leczenie infekcji, do których doszło w górnych drogach oddechowych. Aby poddać się inhalacji wystarczy do głębokiego naczynia wsypać kilka łyżeczek zioła, a następnie zalać gorącą wodą. Parę należy wdychać ustami i wdychać nosem. Takie działanie może być pomocne w zwalczaniu objawów przeziębienia lub grypy. Okłady z czystka mogą mieć dobry wpływ na gojenie się ran powstały w wyniku np. drobnych skaleczeń.

Jakie są właściwości czystka?

Czystek ma wiele właściwości o działaniu prozdrowotne. Z tego też powodu poleca się jego zażywanie kobietom, które są w ciąży. Picie naparu z czystka lub poddawanie się inhalacji ziołem może mieć pozytywny skutek jeśli chodzi o wyeliminowania objawów przeziębienia oraz grypy. Warto również wiedzieć, że czyste korzystnie wpływa na stan kondycji naszych włosów oraz skóry. Działanie czystko jest silnie przeciw zapalne przeciwwirusowe i w wpływa na nasz układ immunologiczny. Nie trzeba zatem mówić, Że każda przyszła mama powinna pić czystek po to aby uchować swój organizm w pełni zdrowia.

Czystek wykazuje także dużo właściwości z antyalergicznych. Wszystko dzięki temu, że jego działanie jest mocno antyhistaminowe. Jeśli kobieta w ciąży, musi zmagać się z silnym działaniem alergii na jej organizm, a nie chce narażać siebie oraz swojego dziecka na działanie leków farmakologicznych, to może postawić na naturalne rozwiązanie w postaci wypicia naparu z czystka.

Dawkowanie naparu z czystka, czyli jak go stosować?

Herbata z czystka jest bardzo zdrowa i jak już zostało wspomniane wcześniej zaleca się jej picie kobietą będąc w ciąży oraz matką karmiącą. Nie ma górnej granicy ilości tego napoju, którą można up spożyć w ciągu doby. Jednak kobiety w ciąży powinny skonsultować tę kwestię ze swoim lekarzem prowadzącym. Jedynym ograniczeniem, które dotyczy picie naparu z czystka jest zachowanie umiaru. Czystek to doskonały przykład rośliny, których stosowanie nie wywołuje absolutnie żadnych skutków ubocznych, nie stwierdzono także żadnych działań niepożądanych, będących wynikiem picia napoju przygotowanego z czystka. Po upływie kilku miesięcy regularnego picia herbaty z czystka powinno się zrobić sobie przerwę, która powinna trwać około kilku tygodni. Po upływie tego czasu można wrócić do kontynuowania swojego zdrowego nawyku.

Czystek tą jednym z najzdrowszych ziół jakie są dostępne na naszej planecie. Warto włączyć go do swojej codziennej diety ponieważ ma on cały szereg korzystnych wpływów na nasz organizm.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.