Czesanie włosów – jak rozplątać pasma, żeby nie zniszczyć włosów?

Bezproblemowe rozczesanie włosów to sztuka, którą warto opanować. Nie wystarczy pierwszy lepszy grzebień albo szczotka i parę machnięć po włosach. Nieprawidłowe rozczesywanie może uszkadzać włosy, łamać je i wyrywać.

O włosy warto zadbać już na etapie czesania. Przestańmy traktować ten element codziennego rytuału jako konieczność, a zacznijmy dostrzegać zalety szczotkowania włosów. Grzebień lub szczotka nie tylko pozwalają nam zapanować nad plączącymi się włosami, ale również przyczyniają się do utrzymania ich prawidłowej kondycji. Jak to możliwe?

Regularne czesanie włosów ma wiele zalet:

– pomaga w oczyszczeniu włosów z kurzu, martwego naskórka itp.,
– działa jak bardzo delikatny peeling skóry głowy,
– usuwa włosy, który wypadły, ale jeszcze są gdzieś pomiędzy pasmami,
– zastępuje masaż głowy, poprawiając krążenie podskórne,
– pozwala rozprowadzić ochronne sebum na całej długości włosów,
– ułatwia rozprowadzenie kosmetyków na włosach.

Artykuły dla Ciebie

Jak widać, nasze babcie miały rację, powtarzając, że wieczorne czesanie włosów jest bardzo ważne. Ono naprawdę może przyspieszyć wzrost włosów, jeśli tylko będzie stosowane regularnie i w duecie z dobrym produktem przyspieszającym wzrost np. olejkiem.

Jak prawidłowo czesać włosy?

Przede wszystkim szczotkowanie włosów należy przeprowadzać regularnie. Traktujmy to jako chwilę relaksu dla siebie np. co wieczór. Liczy się także czas, jaki poświęcamy tej czynności. Zazwyczaj rozczesujemy włosy po łepkach, uważając to za nic nie wnoszącą czynność. Byle włosy się nie plątały. Tymczasem szczotkowanie włosów powinno trwać co najmniej minutę, a najlepiej nieco dłużej. Czas zrobić z czesania włosów swój mały rytuał.

Trick. Chcesz zapobiec plątaniu się włosów podczas czesania i ułatwić sobie szczotkowanie? Użyj olejku. Lekki i nieobciążający olejek do włosów doda pasmom miękkości i wygładzi je, dzięki czemu szczotka lub grzebień będzie się lepiej po nich „ślizgać” i będzie łatwiej je rozczesać.

Jaką szczotkę do włosów wybrać?

Oczywiście bardzo ważne są akcesoria do czesania, od których zależy, czy szczotkowanie włosów będzie przyjemne i łatwe. Od razu warto kierować się w stronę przyrządów z naturalnych materiałów, ponieważ plastik lub ostro zakończony metal mogą niszczyć włosy i pogłębiać problem elektryzowania się. Przy gęstych włosach warto zaopatrzyć się w drewniany grzebień o szeroko rozstawionych zębach (przyda się też do czesania włosów na mokro i rozprowadzania odżywek/olejków). Jeśli mamy cienkie włosy, lepsza będzie szczotka z naturalnego włosia.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.