Cudowne właściwości mydła Aleppo

Mydło Aleppo jest trudno dostępne, bo na rynku z dużym prawdopodobieństwem znajdziemy tańsze zamienniki, oraz co z tego wynika, ma także wygórowaną cenę. Pomimo tych wad pokochały je tysiące współczesnych kobiet zmagających się z trądzikiem i innymi problemami skórnymi. To prawdziwy fenomen na skalę światową, bo ta kostka myjąca jako jedyna może poszczycić się własną tradycją oryginalnego wyrobu sięgającą 13 stuleci. Oczywiście nie za to jest tak cenionym składnikiem pielęgnacji twarzy, w końcu chodzi przede wszystkim o jej działanie, a te jest rzeczywiście imponujące.

Historia Aleppo

Mydło Aleppo to wyrób o najczystszym składzie, niezmiennym od setek lat historii mydlarskiej. Produkowane wyłącznie z naturalnych składników, w których znajdziemy wysokiej jakości oliwę z oliwek, olej laurowy, wodorotlenek sodu i wodę. To skład podstawowy, choć na rynku znajdziemy także te z dodatkiem miodu, olejków eterycznych, czerwonej glinki, soli morskiej i wielu innych. Przygotowanie takiego mydła zajmuje naprawdę sporo czasu zważając na fakt, że jest produkowane ręcznie a następnie jest poddawane leżakowaniu, by dojrzeć do postaci gotowej do użytku.

Sposób produkcji mydła

Pierwszy etap polega na gotowaniu oliwy z olejem laurowym. Najważniejsza wartość procentowa dotyczy tego drugiego składnika i to na niego zwracaj uwagę przy zakupie. Od kilku do nawet 40% – to przybliżona zawartość oleju laurowego w mydle. Oliwa z oliwek stanowi pozostałą część, z 2 % zapasem na pozostałe składniki. Im wyższa koncentracja oleju laurowego, tym droższa cena mydła.

Mydło jest wykonywane metodą tradycyjną, następnie cięte na bloki i oznakowane według zawartości poszczególnych składników. Wysychają przez okres od 6 do 9 miesięcy, co możemy odkryć przekrajając nasze mydło ? im ciemniejszy środek, tym dłuższemu leżakowaniu zostało poddane. Z początku mydło jest barwy oliwkowej, a dopiero później przybiera złotawego, po brązowy odcień.

W mydle Aleppo nie znajdziemy typowych składników mydeł, do których zdążyliśmy się przyzwyczaić: sztucznych barwników, aromatów, konserwantów, tłuszczów zwierzęcych? To dlatego mydło w kostce za kilka złotych wysusza i często wywołuje podrażnienie. Korzystając z mydła Aleppo mamy pewność, że za jego właściwości odpowiada natura. Ta nigdy się nie myli i stworzyła składniki bardzo sprzyjające naszej skórze. Nazwa mydła pochodzi od miasta Aleppo położonego w byłej Mezopotamii.

Właściwości mydła Aleppo

Właściwości mydła Aleppo są naprawdę niezwykłe. Przede wszystkich mydło jest tak delikatne i łagodne dla skóry, że może być używany w kąpieli niemowląt, dzieci, osób dorosłych, zdrowych jak i chorujących na różne przypadłości skórne jak egzema, łuszczyca, wszelkie stany zapalne, trądzik, opryszczka, grzybica. Oryginalne mydło Aleppo przychodzi do nas w dużej kostce, dlatego warto je podzielić (dla ułatwienia zadania rozgrzanym nożem) i używać jako osobiste, by nie dzielić z innymi domownikami. Oliwa z oliwek odda nam właściwości nawilżające. Po połączeniu z wodą zmieni konsystencję na bardzo kremową i gładką. Oliwa posiada naturalne własności dezynfekujące, pomagające ukoić wrażliwą skórę. Podobno mydło nadaje się także do odświeżenia włosów i zapobiegania ich wypadaniu.

f-e-fiore-aleppo-tradzik-egzema-luszczyca-mydlo-oliwkowo-laurowe-50-200-g

Mydło Aleppo oliwkowo-laurowe na problemy skóry
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Zastosowanie mydła Aleppo

Mydło Aleppo może być używane do wszystkich rodzajów cery, choć przed zakupem należy uwzględnić procentową ilość oleju laurowego. Wyższe stężenie będzie służyło cerze tłustej i mieszanej, zaś niższe skórze suchej i wrażliwej. Oliwa jest bogata w witaminę E odpowiadającą za zachowaniu młodego wyglądu. Dodatkowo mydło tonizuje, doskonale oczyszcza z sebum, obumarłego naskórka i zanieczyszczeń oraz posiada właściwości antyseptyczne. Może być z powodzeniem używany do demakijażu twarzy metodą OCM. Nie powoduje wysuszenia czy podrażnienia, dlatego może być używane w stanach nadmiernej reakcji uczuleniowej skóry.

Jego zastosowań jest dużo więcej, bo sprawdzi się jako odżywka do włosów czy produkt do golenia. Na rynku znajdziemy mydło w kostce (najbardziej popularne), ale także w płynie, płatki mydlane i maseczki z jego zawartością. W mydle można uprać bieliznę, jeśli mamy skłonność do nawracających infekcji intymnych, ponieważ mamy pewność, że te nie wywoła żadnych reakcji alergicznych. Wszystkie rodzaje mydła Aleppo są importowane z Syrii. Cudowne właściwości mydła Aleppo są nie do przecenienia. Warto choć raz wypróbować jego działanie i przekonać się na własnej skórze dlaczego o tym produkcie jest tak głośno. Przyjemność ze stosowania z dużym prawdopodobieństwem zrekompensuje nam jego cenę.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.