Co stosować na suche i łamliwe włosy?

Włosy codziennie narażone są na zmianę temperatur, suszenie przy użyciu suszarki, prostowanie oraz malowanie. To powoduje, że stają się łamliwe i rozdwajają się. Warto wiedzieć czym w ogóle są włosy. Są one martwym tworem, który zbudowany jest głównie z kreatyny.

Co powoduje, że włosy są suche i łamliwe?

Przyczyną przesuszenia zazwyczaj jest nieodpowiednia pielęgnacja. Skutkuje to łamliwymi końcówkami. Najczęstszym powodem jest brak odpowiednio funkcjonującej gospodarki gruczołów łojowych, co sprawia, iż niedostatecznie spełniają one swoją funkcję. Kolejną istotną sprawą jest brak odpowiedniej, zdrowej diety i pasożyty, które zadomowiły się w naszym organizmie. Włosom nie sprzyja też klimatyzacja, suche powietrze oraz silna ekspozycja włosów na słońce.

Artykuły dla Ciebie

Włosy, które są suche i łamliwe włosy charakteryzują się szorstkością i wypadaniem podczas szczotkowania. Jeśli włosy są już w tak słabej kondycji są trudne do odratowania i często wymagają ścięcia. Takie włosy jest ciężko ułożyć i wymodelować. Zanim zaczniemy walkę z przesuszonymi włosami musimy określić czy włosy są przesuszone przez czynniki zewnętrzne czy nie.

Jak pielęgnować suche i łamliwe włosy?

Przy pielęgnacji włosów polecany jest olejek rycynowy. Jego właściwości są widoczne już przy pierwszym użyciu. Przy regularnym stosowaniu i podcięciu włosów dość szybko mogą odzyskać swój dawny blask.

Warto na jakiś czas zrezygnować z malowania włosów oraz trwałej. Takie zabiegi bardzo osłabiają włosy. Dobrze jest unikać także suszarki, lokówki i prostownicy.

W drogeriach i aptekach można zaopatrzyć się w odpowiednie specyfiki, które wzmocnią włosy:

Specyfiki do włosów powinny zawierać biotynę, kreatynę oraz roślinne komórki macierzyste. Należy pamiętać o ich regularnym stosowaniu – tylko wtedy osiągniemy upragniony efekt. Konieczne jest także częste podcinanie końcówek.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.