Co na zmarszczki mimiczne?

Istnieje powiedzenie, że mężczyzna jest jak wino, im starszy tym lepszy. Adekwatnego powiedzenia wśród kobiet brak i dobrze wiemy co jest tego przyczyną. Przybywa nam mądrości, doświadczenia, ale przede wszystkim zmarszczek, które odbierają młodzieńcze piękno. Ale przecież nie chodzi nam o dosłowne ukazywanie wieku na twarzy, ona niech nie zdradza ile naprawdę mamy lat, bo ważniejsze jest to na ile się czujemy. Te porady pomogą ci odnaleźć sposób na zmarszczki mimiczne i odzyskanie młodo wyglądającej skóry. Sprawdź sama co na zmarszczki mimiczne działa najlepiej.

Rodzaje zmarszczek

Nie wszystkie zmarszczki powstają jednakowo. Niektóre pojawiają się z niedostatecznego nawilżenia skóry i takie stosunkowo najłatwiej się usuwa dostarczając wodę z kremu nawilżającego, pijąc ją w większych ilościach, przyjmując olej z wiesiołka czy olej lniany. W rzeczywistości zdecydowana większość kremów przeciwzmarszczkowych działa właśnie na tej zasadzie i dlatego ich rezultaty są tak zadowalające. Jeśli nasza skóra dobrze i szybko reaguje na takie kremy, oznacza to, że prawdopodobnie powinnyśmy przeskoczyć do kolejnego etapu pielęgnacji i postawić na składniki aktywne, które będą w stanie naprawić uszkodzenia przepuszczalnej warstwy naskórka i działać długoterminowo. Udowodniono, że takie działanie można przypisać peptydom miedzi, które wzmacniają barierę skóry, co oznacza tyle, że głębsze warstwy będą w stanie utrzymać wodę wewnątrz. Na podobnej zasadzie działają olejki uzupełniające płaszcz lipidowy hamujący wysychanie skóry.

Sposoby na zmarszczki mimiczne

O ten rodzaj zmarszczek martwimy się najbardziej, ponieważ świadczą o utracie elastyczności. W młodości nasza skóra wydaje się być elastyczna i naciągnięta, dlatego też możemy śmiać się i wyrażać wszystkie grymasy bez obaw. Gdy dorastamy nasze mięśnie stają się coraz silniejsze a skóra wręcz przeciwnie – wtedy formują się właśnie zmarszczki mimiczne. Powstają wokół ust, na czole i przy nosie czyli tam, gdzie nasze mięśnie pracują najsilniej. Peptydy poprawiają elastyczność skóry i nie zaburzają twojego wyrazu jak botoks. Tylko regularna i stopniowa odbudowa skóry może sprawić, że twarz nabierze elastyczności bez skutków ubocznych.

Kolejnym problemem starzejącej się twarzy jest nadmiar skóry, która wraz z grawitacją ciążenia opada w dół. Niewiele jesteśmy na to w stanie poradzić i choć przekonują nas, że operacja liftingu może w tym względzie zdziałać cuda, to rzeczywiście nie zmieni struktury powierzchni cery, nie stanie się ona jędrniejsza czy gładsza. To mogą sprawić tylko kremy naprawcze zawierające białka i kolagen. Utrata elastyczności skóry postępuje powoli, ale zaawansowane skutki tego procesu jest bardzo ciężko zatrzymać czy odwrócić. Pojawienie nadmiaru skóry przyspieszają także promienie UV, dlatego tak ważne jest używanie kremu z filtrem tak często jak za oknem świeci słońce. Te wszystkie wymienione elementy starzejącej się skóry prowadzą w końcu do uformowania głębokich zmarszczek mimicznych jak te nosowo-wargowe nadające nam smutnego wyrazu twarzy. Dlatego same nawilżanie skóry nie wystarcza, bo nie jest w stanie naprawić uszkodzeń, przeciwdziałać starzeniu i utracie elastyczności za sprawą ubywającego kolagenu. Gdy tylko przestaniesz nakładać krem nawilżający sama zobaczysz, że twoja skóra stanie się na powrót pokryta zmarszczkami a przecież nie o to w tym chodzi?

f-ava-aktywator-mlodosci-kolagen-morski-30-ml

Kolagen morski do twarzy ze zmarszczkami
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Zabiegi na zmarszczki mimiczne

Tak jak było wspomniane wcześniej, posiadamy zmarszczki, które nie powstały jednakowo, a wszystkie potrzebują odpowiedniej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. Nie istnieje jedna sprawdzona metoda na zapobieganie zmarszczkom, ale tutaj skupimy się na tych, które sprawiają nam najwięcej problemów, bo zajmują praktycznie całą powierzchnię twarzy. Zmarszczki mimiczne znajdziemy na czole, wokół ust, na policzkach i przy oczach, tzw. kurze łapki. Koncentrujmy się na przyczynach jakie je wywołały – brak elastyczności, rozluźnienie wiązań kolagenowych i postępująca wiotkość. Na początek proponujemy złuszczanie kwasami raz w tygodniu, ponieważ ich zdecydowana większość na rynku kosmetycznym pobudza komórki do produkcji kolagenu i elastyny.

Kwasy AHA w dużym stężeniu będą dawały szybsze rezultaty, ale czasami warto postawić na produkt delikatniejszy, a działający długofalowo, w końcu powinno ci zależeć na solidnym wzmacnianiu, a nie sztucznym efekcie jak po kremach nawilżających. Peelingi z kwasami AHA wywołują delikatne mrowienie, ale ty możesz się spokojnie relaksować, podczas gdy skóra odmłodnieje na twoich oczach. W pewnym wieku unikaj natomiast peelingów mechanicznych, które mogą dodatkowo uszkodzić już delikatną i coraz cieńszą powierzchnię twarzy. Aby wzmocnić podskórne wiązania zafunduj sobie kolejny trwający nieco proces pielęgnacji – maseczkę. Maseczki z kwasem hialuronowym i kolagenem zadziała na dwa obszary jednocześnie, dlatego jego skuteczność będzie bardziej widoczna już po pierwszym użyciu. Sama wybierz co na zmarszczki mimiczne sprawdza się najlepiej w twoim przypadku i nie bój się sięgać po nowe rozwiązania. Wbrew powielanym opiniom twoja skóra nie przyzwyczai się do zbyt wczesnego aplikowania substancji czynnej, a tylko wzmocni, by po latach wyglądać najlepiej jak to możliwe.

Co na zmarszczki mimiczne?
5 (100%) 1 vote
Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.