Co kupić małemu dziecku na święta – zabawki, które dobrze wpływają na rozwój dzieci

Szeleszczące uszka królików, kojący dźwięk pluszowej pozytywki, mięciutkie, delikatne w dotyku kocyki przytulanki oraz przykuwające wzrok grzechotki – to zabawki, które stymulują zmysły malucha, wspierając jego rozwój. Na co zwrócić uwagę, gdy wybieramy prezent dla małego dziecka?

Poczucie bliskości i bezpieczeństwa to najważniejsze potrzeby każdego maluszka, niezbędne do prawidłowego rozwoju emocjonalnego. Miękki kocyk, do którego dziecko może przytulić się w każdej chwili – na przykład gdy mamy nie ma w pobliżu – będzie idealnym świątecznym podarunkiem dla noworodka lub niemowlęcia. Ozdobione główkami zwierząt kocyki przytulanki z kolekcji The Happy Family, wykonane ręcznie, z milutkiego pluszu niepowodującego uczuleń, znaleźć możemy w magicznej krainie pluszowego misia, Galerii Bukowski. Wszystkie kocyki przytulanki posiadają odpowiednie certyfikaty potwierdzające, że są w pełni bezpieczne dla noworodków i niemowląt. Możemy mieć więc pewność, że nasz prezent będzie najwyższej jakości.

Zabawki stymulujące słuch i wzrok dziecka

Pozytywny wpływ muzyki na rozwój maluchów potwierdzony został przez liczne badania naukowców. Dodatkowo przeprowadzony w amerykańskim szpitalu eksperyment pokazał, że dzięki słuchaniu muzyki aż 94% płaczących dzieci zasnęło bez smoczka lub butelki. Ze świątecznego prezentu w postaci pięknej pluszowej pozytywki Viggo & Maria on the Moon ucieszy się nie tylko maluszek, ale również jego bliscy. Wystarczy pociągnąć za wiszącego pod księżycem misia, aby w pokoju dziecka rozległa się melodia „La vie en rose” lub „Padam Padam”.

Podarunkiem wspaniale aktywizującymi słuch dziecka będzie także Baby Bibi Pillow – miękki króliczek w formie płaskiej poduszeczki, również zamieszkujący w magicznej krainie, Galerii Bukowski. Baby Bibi Pillow ma uszka, które wystarczy lekko potarmosić, aby usłyszeć delikatny szelest. Maluszkowi spodoba się także z całą pewnością grzechotka Kwa Kwa Rattle, również z szeleszczącymi uszkami i dodatkowo o podłużnym kształcie, dopasowanym w sam raz do małych rączek.

Wybierając świąteczny podarunek dla dziecka, warto również zwrócić uwagę na zabawki stymulujące wzrok malucha. Dla noworodka, który widzi obrazy oddalone od jego twarzy o 30-40 cm, wybierzmy zabawkę o wyrazistej barwie. Niech nie będzie jednak zbyt kolorowa – maluch nie odróżnia bowiem wielu odcieni. Warto postawić na przytulankę Viggo & Maria Baby Rug z Galerii Bukowski, która powstała w aż sześciu odmianach kolorystycznych.

Podarunek dla dużych „maluchów”

W pogoni za świątecznymi prezentami nie zapominajmy oczywiście o sobie. Dopieśćmy nasze wewnętrzne dziecko i podarujmy sobie pod choinkę na przykład Guardian Angels – misia aniołka z gustowną kokardką na głowie lub uroczym szaliczkiem w kolorze niebieskim. Niech za każdym razem przypomina nam o tym, że my też kiedyś byliśmy małymi dziećmi, które z utęsknieniem czekały na świąteczne podarunki od najbliższych.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.