Chlorofil właściwości i efekt na zdrowie

Chlorofil kojarzy ci się głównie z szkolnym przymusem nauki schematu fotosyntezy? Czas to zmienić, bo ten cenny składnik biorący udział w wytwarzaniu energii przy udziale światła ma nam wiele do zaoferowania. Czy wiedziałeś, że nie tylko rośliny, ale także ludzie potrzebują go do życia? Spożywaj chlorofil na zdrowie i ciesz się z jego wspaniałych korzyści profilaktycznych oraz leczniczych.

Dlaczego go potrzebujemy?

Uwielbiamy wygrzewać się w słońcu a przez większą część roku tęsknimy do pierwszych oznak wiosny. Nawet pomimo wielu kontrowersji wokół skutków ubocznych wpływu cząstek ultrafioletowych na nasze ciało, promienie słoneczne przynoszą ukojenie, podnoszą nastrój i nadają skórze zdrowego rumieńca. Chlorofil bierze udział w licznych procesach chemicznych zachodzących w ludzkim organizmie tak jak jest obecny w organizmach roślinnych od zarania dziejów. Trudno wyobrazić sobie powstanie życia bez słońca a chlorofil od początku temu towarzyszył. Jego głównym źródłem są oczywiście zielone rośliny. Co ciekawe chlorofil przypomina budową hem płynący w naszych żyłach z krwią. I tak jak krew oczyszcza nasze ciało z toksyn, przenosi tlen i dwutlenek węgla, tak chlorofil odpowiada za utrzymanie homeostazy organizmu niszcząc patogeny, oczyszczając narządy, zapobiegając poważnym chorobom. Chlorofil zalecamy osobom, które odczuwają skutki niedoboru słońca: apatię, depresję sezonową, przemęczenie i stres.

Jedz zielone rośliny

Chlorofil czyli zielony barwnik obecny w roślinach pochłania dwutlenek węgla i absorbuje światło po czym zamienia je w energię. W procesie fotosyntezy powstają węglowodany, a więc cukry roślinne a obok nich gromadzą się witaminy, enzymy, minerały, białka a nawet tłuszcze (np. w awokado) a także spore ilości odżywczej wody. Chlorofil bierze pośredni udział w tym całym procesie i tak samo powtarza to przedostając się do ludzkiego organizmu.

Chlorofil znajdziesz przede wszystkim w zielonych roślinach, które oprócz bogactwa składników odżywczych cechują się zasadowym odczynem bardzo sprzyjającym naszemu zdrowiu. Zasadowe pH ciała decyduje o ogólnym zdrowiu i jego sprawności. Dieta większości z nas opiera się na pożywieniu o kwaśnym pH, które spowalnia procesy metaboliczne czy zwiększa podatność na rozwój choroby.

Najlepszymi źródłami chlorofilu są zielone części porów, naci pietruszki i selera, ogórek, liście młodych buraków, koparek, brokuły, liście kalafiora, liście rzepy, liście kalarepy, liście rzodkiewek, jarmuż, szpinak, liście kapusty włoskiej, pekińskiej, rzeżucha, mniszek lekarski, pokrzywa. babka i inne zioła, lucerna, trawy pszeniczne i jęczmienne. Warto zaznaczyć, że picie soków przynosi więcej pozytywnych efektów niż jedzenie ich na surowo bądź ugotowanych.

Co zyskujesz

Ogromną zaletą zielonych warzyw, owoców i zieleniny jest ich moc oczyszczająca. Tak jak w przypadku fotosyntezy, podobnie w naszym organizmie zachodzą procesy usprawniające wiele układów i to już na poziomie wewnątrzkomórkowym. Spożywając codziennie świeżo wyciskane zielone soki oczyszczasz i odżywiasz ciało a także czujesz wiele innych pozytywnych zalet:

  • Przypływ energii i wigoru
  • Poprawia się wygląd cery, włosów i paznokci dzięki związkom żelaza
  • Przeciwdziałasz objawom anemii – bólom głowy, przemęczeniu
  • Zmniejszasz negatywne skutki stresu dzięki zawartości magnezu
  • Wzmacniasz odporność dzięki witaminom A, B, C, E i K
  • Dzięki solom potasu poprawiają się funkcje serca i neutralizują kwasy w mięśniach
  • Zwiększasz obronę przed nowotworami
  • Detoksykujesz organizm z pozostałości przemiany materii i innych szkodliwych związków
  • Obniżasz zapotrzebowanie na insulinę

Chlorofil to chelator, a więc substancja bogata w cząsteczki tlenu niezbędnego do życia ludzi. Niektóre patogeny nie są w stanie rozwijać się a nawet zostają zniszczone w tak niesprzyjających warunkach jak zasadowe i dotlenione środowisko wewnętrzne organizmu. Spożywając ten cenny dla twojego zdrowia składnik odkażasz ciało i wspierasz je na wszystkich poziomach.

f-nature-s-sunshine-chlorofil-w-plynie-476ml Chlorofil właściwości i efekt na zdrowie

Chlorofil w płynie na wszelkie dolegliwości
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Soki na lepsze trawienie

Jelita to istotny przystanek na drodze trawiennej organizmu. Od ich funkcjonowania zależy nasze zdrowie, ponieważ trawią, odrzucają zbędne i wchłaniają pożyteczne związki dostarczane z jedzeniem. Bakterie jelitowe mogą wspierać bądź utrudniać te działania. Wszystko będzie zależało od ich ilości i jakości. Dobre bakterie rozwijają się w obecności tlenu i zasadowym środowisku. Wtedy produkują witaminę K, witaminy z grupy B oraz enzymy. Beztlenowce niszczą dobre bakterie i jak nie trudno się domyślić rozwijają się tam, gdzie brakuje czystego tlenu. Efektem są częste infekcje i choroby brzucha, ale także ból, gazy i niestrawność występujące po niezdrowym posiłku. W dzisiejszym świecie pełnym stresu (zwiększającego produkcję kwasów żołądkowych) i pośpiechu (ułatwiającemu błędy żywieniowe) musimy szczególnie zadbać o to, by nie zanieczyszczać ciała dodatkowymi toksynami i odpadami. Ich namnożenie i trudność z samooczyszczeniem może prowadzić do chorób dużo cięższych niż dolegliwość gastryczna. Zasada jest prosta – im więcej chlorofilu w naszym ciele, tym lepsza kondycja flory jelitowej a tym samym nasze ogólne samopoczucie.

Chlorofil na zdrowie posiada właściwości lecznicze, regenerujące, oczyszczające przeciwzapalne i kosmetyczne. Dzięki niemu wpłyniesz na ogół wszystkich funkcji organizmu, dlatego zalecamy go dosłownie wszystkim osobom.

Chlorofil właściwości i efekt na zdrowie
2.1 (42.25%) 71 votes
Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.