Całkowita regeneracja włosów w zaledwie jedną noc? Teraz to możliwe!

Cykl życia włosa wynosi, w zależności od indywidualnych predyspozycji naszego organizmu od 2 do 7 lat. Podstawowym budulcem włosów jest keratyna, która odpowiada za ich zwartą strukturę, odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także gładki wygląd pasm. Codzienna stylizacja, ekspozycja na szkodliwe promienie słoneczne, a także wpływ czynników atmosferycznych powodują osłabienie, a nawet zerwanie wiązań kolagenowych, co może prowadzić do pogorszenia kondycji naszych pasm.
Drogeryjne kosmetyki do pielęgnacji co prawda zawierają witaminy i składniki mineralne, które doraźnie odżywiają włosy, jest ich jednak stanowczo za mało, by w pełni zregenerować i naprawić zerwane wiązania. Mocno zniszczone, przesuszone, łamliwe włosy wymagają ekstremalnego wzmocnienia i skoncentrowanego działania. W takich sytuacjach z pomocą mogą przyjść profesjonale kosmetyki Montibelllo, dostępne na https://www.gobli.pl/ które stworzone zostały właśnie z myślą o regeneracji i pielęgnacji włosów mocno zniszczonych.

Wspomagaj swoje włosy w procesie regeneracji.

Nie bez znaczenia dla ogólnej kondycji włosów są oczywiście nawyki pielęgnacyjne. Warto przyjrzeć się im z bliska i uzupełnić codzienną pielęgnację o takie składniki, czy zabiegi, które pomogą nam głęboko zregenerować włosy. Już nasze babki chętnie sięgały po domowej roboty maseczki, czy ekstrakty z roślin – warto zwrócić się ku naturze, by w ten ekologiczny, łatwo dostępny i tani sposób widocznie poprawić kondycję swoich włosów.

Jeśli nasze pasma są matowe, pozbawione połysku i energii, zastosujmy domową płukankę z pokrzyw. Roślina ta uznawana przez wiele osób za problematyczny chwast ma doskonałe działanie wzmacniające – zapobiega wypadaniu włosów i redukuje ilość wydzielanego sebum. Do sporządzenia płukanki potrzebujemy suszonych liści pokrzyw i odrobiny wrzątku. Liście zalewamy wodą i odstawiamy do zaparzenia, następnie czekamy aż napar ostygnie. Tak powstałym płynem płukamy umyte wcześniej włosy. Kurację można powtarzać bez ograniczeń, aż do uzyskania zadowalającego efektu.

Inną niezwykle popularną maseczką jest ta wykonywana z jajek. Wystarczy zmieszać jedno jajko z dwiema łyżeczkami dobrej jakości oliwy z oliwek, a powstałą miksturę nałożyć na całą długość włosów i pozostawić na 20-30 minut. Kurację można powtarzać 2-3 razy w miesiącu. Aminokwasy zawarte w jajku odbudowują zerwane wiązania, wzmacniają włosy i dodają im energii. Oliwa zaś zmiękcza pasma i przywraca im utracony blask.
Oprócz domowych specyfików warto oczywiście po każdym myciu stosować wysokiej jakości odżywki wzmacniające, a 1-2 razy w tygodniu także maskę odżywczą. Jeśli jednak wszystkie te zabiegi nie przyniosą upragnionych rezultatów, a nasze włosy wciąż będą wydawały się osłabione, matowe i pozbawione energii, zanim zdecydujemy się na obcięcie zniszczonych pasm, sięgnijmy po ekspresową, regenerującą kurację Montibello. Elixir No 50 to w wielu przypadkach ostatnia deska ratunku dla silnie zniszczonych włosów.

Ekstremalna regeneracja w jedną noc.

Wyjątkowym produktem w ofercie Montibello wydaje się być Elixir No 50 – serum silnie regenerujące włosy. Ten innowacyjny kosmetyk w zaledwie jedną noc całkowicie odmieni wygląd naszych włosów. Czy to możliwe? Okazuje się, że tak! Eksperci Montibello przez długi czas pracowali nad odżywczą formułą do włosów osłabionych, cienkich i łamliwych. Elixir jest jedynym takim dostępnym na naszym rynku kosmetykiem silnie oczyszczającym włosy. Usuwa pozostałości po maskach, odżywkach, zabiegach keratynowych – przywracając włosom świeżość i naturalną lekkość. Zawarte w serum aktywne składniki przenikają do wnętrza włosa, silnie go odżywiają i regenerują. Naprawiają zerwane wiązania, wzmacniając pasma i zapewniają im skuteczną ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych. Serum w zaledwie jedną noc przywróci włosom piękny, zdrowy wygląd. Produkt może być stosowany również jako kuracja wzmacniająca po zimie, dla włosów osłabionych przez działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Serum zostało oparte na opatentowanej, unikatowej formule opracowanej w laboratoriach Montibello – SILAMIN RE·BOND, której zadaniem jest wyselekcjonowanie i naprawa zerwanych wiązań kapilarnych. Dzięki temu włosy stają się na powrót silne i odporne na uszkodzenia. Unikatowy ekstrakt z halofitów pomaga włosom zmierzyć się z szkodliwymi substancjami pochodzącymi z otoczenia – ekstrakt działa jak filtr, pomaga włosom odbić szkodliwe cząsteczki, by rdzeń włosa pozostał nienaruszony. Serum Montibello spośród innych, drogeryjnych produktów wyróżnia się natychmiastowym działaniem. Już po jednej kuracji zauważymy znaczną poprawę kondycji naszych pasm. Zabieg wykonywany regularnie pomoże nam odbudować zniszczone pasma i przywrócić włosom nienaganny wygląd.

Jak mądrze dbać o włosy? Nie ma na to pytanie prostej recepty. Duże znaczenie ma codzienna pielęgnacja – jakość stosowanych kosmetyków, rodzaj szczotki, której używamy do stylizacji, ale także wpływ warunków atmosferycznych, czy ekspozycja na promienie słoneczne. Zniszczone pasma oczywiście wymagają skoncentrowanego działania, by odzyskać swój naturalny i piękny wygląd. Gdy jedyną opcją wydaje się ścięcie zniszczonych, pozbawionych blasku i energii włosów, wstrzymajmy się na chwilę z tym radykalnym krokiem i sięgnijmy po nowoczesne produkty, umożliwiające głęboką regenerację. Najnowsze, skoncentrowane formuły uzupełnione wysoką dawką witamin i minerałów umożliwiają bowiem dzisiaj nieinwazyjną kurację, która w krótkim czasie pomoże naszym włosom odzyskać zdrową kondycję.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.