Brwi szeroki i gęste czy cienkie i wyprofilowane? – Brwiowe trendy 2017

Brwi należą do oprawy oczu, znacząco podkreślającą naszą urodę. Od wielu sezonów można zauważyć natężone zainteresowanie rynku kosmetycznego i rozwój trendów w stylizacji brwi. Jakie trendy przeważały w tym roku? Jaki kształt i kolor brwi jest obecnie najbardziej pożądany? Oto zestawienie.

Kolorowe lub rozjaśniane

W tym roku hitem są kolorowe brwi! Choć pomysł wydaje się szalony i z pewnością ciężko będzie przenieść ten trend z wybiegów na ulicę to jeśli masz w sobie choć odrobinę szaleństwa możesz spróbować postawić na kolorowy makijaż brwi na specjalne okazje. Zielone, niebieskie czy różowe brwi mogą okazać się przesadą, ale już rozjaśnione czy pofarbowane pod kolor włosów brwi (np. rude) już nikogo nie dziwią. Jeśli więc masz bardzo jasne platynowe włosy możesz zastanowić się nad pofarbowaniem brwi również na ten kolor.

Gęste i grube

Brwi cienkie jak przecinek dawno przestały się nam podobać. Teraz królują brwi mocne, gęste, niekiedy zaczesane szczoteczką i utrwalone specjalnym żelem do brwi. Jeśli właśnie takie brwi marzą Ci się to czas odstawić pęsetę – aby cieszyć się takimi brwiami należy pozwolić działać naturze. Jeśli masz naturalnie cienkie i rzadkie brwi wspomóż się odżywkami do brwi i makijażem. Przykładem takich brwi XXL może pochwalić się np. znana modelka Cara Delevnigne czy aktorka Emma Watson.

Idealnie wyprofilowane

Mocnym trendem są idealnie wyregulowane i symetryczne brwi. W tym celu wiele kobiet korzysta z usług kosmetyczek, stosuje hennę czy wykonuje zabiegi makijażu permanentnego. Mniej kosztownym rozwiązaniem jest codzienne podkreślanie brwi odpowiednimi produktami, takimi jak np. krem definiujący do brwi marki Pupa. Na instagramie znajdziesz tysiące filmików instruktażowych, które pokierują Cię jak depilować i malować brwi aby uzyskać idealnie symetryczny kształt.

Pierzaste brwi

Kolejnym silnym trendem są Feathered brows czyli „pierzaste brwi”. To kolejny przykład na to, że moda na naturalność nigdy nie przeminie. Trend ten polega na podkreśleniu naturalnie gęstych brwi wspomnianym już zaczesywaniem do góry i delikatnym rysowaniem pojedynczych włosków. Jeśli Twoje brwi mają długie włoski to tym lepiej – zaczesane do góry będą wyglądać jak zmierzwione – i o to właśnie tu chodzi!

Brwi falowane i podwójne

W ostatnich miesiącach można było zaobserwować kilka dziwacznych trendów w stylizacji brwi. Na pewno kojarzysz zdjęcia idealnie ułożonych brwi na kształt warkocza, podwójnych brwi czy pomalowanych i przypominających fale. Takich stylizacji oczywiście nikt nie bierze na serio, a mają one raczej na celu pokazanie potęgi makijażu i pomysłowość twórców.

Przerywane brwi

Kojarzycie poprzecinane brwi gangsterów w latach 90 – tych? Ten trend powraca i bynajmniej nie w wykonaniu dresów i raperów. Przerywane brwi od czasu do czasu pojawiają się na zdjęciach na Instagramie i coraz większa rzesza kobiet zaczyna eksperymentować z przecinaniem brwi, zazwyczaj wykonując jedno przecięcie na jednej brwi, ale zdarza się, ze niektóre kobiety odważają się na większą ilość „przerw” i wykonują je na obu brwiach.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.