Brak czasu na ćwiczenia – co robić?

Regularne uprawianie sportu staje się coraz bardziej powszechne. Niestety aktywność fizyczna jest czymś, na co nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć czas. Zobacz, co i jak ćwiczyć kiedy czasu brak.

Szczupła sylwetka, umięśnione ciało i dobra kondycja to coś, co każdy chciałby mieć. Niestety aby osiągnąć zamierzone efekty potrzeba nie tylko wysiłku, ale także czasu. Jak wiadomo, realia współczesnego świata powodują, że doba zdaje się być za krótka abyśmy mogli zrobić wszystko to, co zamierzyliśmy. Właśnie z tego względu ćwiczenia fizyczne są czymś, co wielu z nas odkłada na wieczne jutro. Na szczęście w wielu przypadkach problem jakim jest brak czasu na sport w prosty sposób można ominąć. Dowiedz się, jak i co ćwiczyć kiedy twój harmonogram dnia pęka w szwach.

Nie mam czasu na ćwiczenia – jak sobie z tym poradzić?

Planuj dzień

Wiele osób na własnej skórze przekonało się, że brak jakiegokolwiek planu dnia to prosta droga do katastrofy. Zanim zabierzemy się za regularne ćwiczenia fizyczne powinniśmy stworzyć chociażby ramowy plan dnia, w którym jasno i wyraźnie określimy czas na aktywność fizyczną. Tworząc taki harmonogram zwiększamy prawdopodobieństwo, że zaplanowany wcześniej trening się odbędzie i nie zostanie on nieopatrznie wyparty przez inne zadania, które mamy do wykonania w danym dniu.

Rób dwie rzeczy na raz

Coraz częściej mówi się, że wielozadaniowość nie istnieje. Jednak rzeczywistość niejednokrotnie pokazała iż jest to nie do końca prawda. Dowodem na to jest połączenie codziennych czynności z aktywnością fizyczną. Można jednocześnie stać w sklepowej kolejce i napinać mięśnie brzucha, ćwiczyć łydki wieszając pranie, robić przysiady myjąc zęby czy ćwiczyć na urządzeniu jakim jest stacjonarny rower treningowy podczas oglądania ulubionego serialu. Sprawdzone i przede wszystkim tanie rowerki stacjonarne znajdują się pod adresem https://specialfitness.pl/12-rowerki-treningowe.

Znajdź to, co sprawia ci przyjemność

Niektórzy uparcie podejmują takiego rodzaju aktywność fizyczną, jaka nie do końca im odpowiada i z reguły ćwiczą to, co ich przyjaciele. Jest to błąd bowiem sport, który nie sprawia nam przyjemności szybko wywołuje frustracje, a ta z kolei prowadzi do zaniechania jakiejkolwiek aktywności fizycznej zarówno teraz, jak i w najbliższej przyszłości. Jeśli nie masz czasu na ćwiczenia znajdź to, co lubisz robić, a zamiast obowiązkiem, trening stanie się twoim priorytetem.

Upraszczaj sobie życie

Jeśli często podróże do siłowni na drugim końcu miasta są czymś, czego nawet nie chcesz sobie wyobrażać, znajdź inne rozwiązanie. Nie wymagaj od siebie zbyt wiele. Jeśli chcesz, na początek możesz ćwiczyć w domu, a same ćwiczenia nie muszą trwać godziny. Półgodzinny, a niekiedy nawet piętnastominutowy acz intensywny trening jest lepszy, niż nic nie robienie. Aktywność fizyczna jest ważna, ale nie kosztem komfortu psychicznego. Jeśli musisz, na początku idź po linii najmniejszego oporu, z czasem pokochasz sport i sam z siebie będziesz chciał sięgać po nowe wyzwania.

Brak czasu na ćwiczenia – co robić?
1 (20%) 1 vote
Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.