BMI, czyli wskaźnik prawidłowej masy ciała. Sprawdź, jak łatwo utrzymać wagę w ryzach!

Czujesz się dobrze, na pierwszy rzut oka nie jesteś ani otyły, ani zbyt szczupły. Ale czy Twoja waga utrzymuje się w przyjętej normie? Z łatwością obliczysz to samodzielnie! Dowiedz się, co wskaźnik BMI mówi o Tobie i Twoim zdrowiu, a jeśli okaże się, że powinieneś nieco przytyć lub schudnąć, zrobisz to bez wysiłku z dietą pudełkową od Nice To Fit You.

Z tekstu dowiesz się:

 • jak obliczyć wskaźnik BMI i prawidłowo odczytać wynik,
 • jak dopasować dzienne zapotrzebowanie na kalorie do swoich potrzeb,
 • jakie wyjątkowe możliwości zyskujesz z cateringiem dietetycznym NTFY.

Szykujesz się do diety? Wspaniale – mocne postanowienie to pierwszy krok do sukcesu. Pamiętaj jednak, że dobry plan żywieniowy powinien być jak najlepiej dopasowany do Ciebie i potrzeb Twojego ciała, bo tylko wtedy będzie naprawdę skuteczny. Odchudzanie lub przybieranie na wadze koniecznie poprzedź obliczeniem swojego wskaźnika BMI.

Wskaźnik BMI – co mówi o Twoim ciele?

Kalkulator BMI (body mass index), czyli indeksu masy ciała, to narzędzie, dzięki któremu samodzielnie sprawdzisz, czy Twoja waga jest prawidłowa. Zostało opracowane w 1832 r. przez belgijskiego matematyka Adolfa Queteleta i do dziś używa się go w przypadku obliczeń dla osób dorosłych.

Aby poznać Twój wskaźnik BMI, skorzystaj z dostępnych w internecie gotowych kalkulatorów lub… wróć na chwilę na lekcje matematyki i oblicz go samodzielnie według wzoru:

BMI = masa (w kilogramach) / (wzrost)(w metrach).

Prawidłowe BMI to wynik w okolicach 18,5-24,99. Im wynik jest bardziej oddalony od normy, tym większe ryzyko wystąpienia chorób. Wyniki odczytuj więc następująco:

 • wygłodzenie – < 16,0,
 • wychudzenie – 16,0-16,99,
 • niedowaga – 17,0-18,49,
 • pożądana masa ciała – 18,5-24,99,
 • nadwaga – 25,0-29,99,
 • otyłość I stopnia – 30,0–34,99,
 • otyłość II stopnia (duża) – 35,0-39,99,
 • otyłość III stopnia (chorobliwa) – ≥ 40,0.

BMI sprawdzone – co dalej?

Obliczone? Świetnie! Wiesz już, ile wynosi Twój wskaźnik BMI. Teraz dobierz dietę, która będzie odpowiadała Twoim potrzebom. Jeśli masz mało czasu lub brak Ci ochoty na codzienne gotowanie, zdecyduj się na catering dietetyczny z wyborem menu Nice To Fit You. To wygodna i wyjątkowo smaczna opcja z wyborem konkretnych posiłków, które dostarczamy prosto pod Twoje drzwi. Ale po kolei.

Skorzystaj z kalkulatora diet, który obliczy Twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Wystarczy, że w formularzu wpiszesz kilka danych – wiek, wzrost, wagę – oraz określisz, co chcesz osiągnąć przy pomocy nowego jadłospisu. I tak:

 • jeśli Twoje BMI wskazuje na niedowagę, wybierz opcję „chcę budować masę mięśniową”,
 • jeśli według wskaźnika powinieneś zrzucić kilka kilogramów, wybierz „chcę schudnąć”,
 • jeśli Twoja waga jest w normie, ale chcesz zachować zdrowie, a także spróbować wygodnej diety ze smacznymi posiłkami, wybierz „chcę zdrowo się odżywiać”.

Narzędzie w kilka sekund wskaże, ile kalorii dziennie potrzebujesz, aby Twoje BMI (i samopoczucie!) były na jak najlepszym poziomie.

Catering dietetyczny dostosowany do Twoich potrzeb

W NTFY kalkulator oblicza Twoje zapotrzebowanie na kalorie, ale to Ty decydujesz, co jesz. Swobodnie manewrujesz między 5 rodzajami diet, w tym m.in. wegetariańskiej (Veggy) i o zmniejszonej zawartości glutenu oraz bez laktozy (Less Gluten & Dairy Free). Co więcej, w ramach pakietów Basic, Plus oraz Super Plus masz możliwość swobodnego miksowania dań z różnych diet – wybierasz więc tylko te posiłki, które naprawdę chcesz zjeść.

Pamiętaj, że jeśli chcesz, w swoim panelu klienta możesz zmienić też liczbę posiłków. Jednak aby utrzymać odpowiedni wskaźnik BMI i osiągnąć wymarzoną sylwetkę, potrzebujesz regularnych zastrzyków energii. Dlatego jeśli kalkulator wskaże, że Twoje dzienne zapotrzebowanie wynosi 1800 kalorii, a Ty zrezygnujesz z jednego posiłku, który dostarcza ich 200 – zdecyduj się na dietę 2000 kalorii (rozłożą się one na pozostałe posiłki danego dnia).

Diety NTFY to łatwy, wygodny i smaczny sposób na osiągnięcie odpowiedniego wskaźnika BMI, a co za tym idzie – pięknej sylwetki. Wypróbuj sam!

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.