Bio – oil – skład, właściwości, działanie i zastosowanie

Bio – oil jest wielo – składnikowym preparatem stosowanym w profilaktyce pielęgnacyjnej skóry. Zaleca się używanie go zwłaszcza na blizny pozostałe po trądziku, rozstępy skórne, w przypadku nie równomiernego kolorytu skóry, oraz skóry odwodnionej i starzejącej się.

Co wchodzi w skład bio – oil?

  • Olejek z nagietka: wykazuje właściwości regeneracyjne, w związku z tym pomaga skórze szybciej powrócić do zdrowego stanu, przyczyniając się do wytwarzania się nowych komórek przyspiesza te procesy. Łagodzi stany zapalne, oraz poprawia ukrwienie skóry. Wygładza również skórę w miejscu, w którym występują blizny.
  • Olejek lawendowy: uczestniczy w procesie gojenia się rozstępów (zwłaszcza tych czerwonych i różowych), oraz zapobiega ich ponownemu powstawaniu. Zaleca się go do stosowania kobietom, które są w czasie ciąży, ponieważ łagodzi on podrażnienia przy rozciągającej się skórze, oraz zapobiega powstawaniu rozstępów po urodzeniu. Ponad to olejek lawendowy działa łagodząco na blizny po trądzikowe, ponieważ wygładza je i rozjaśnia.
  • Olejek rozmarynowy: stosowany głównie przy leczeniu blizn po trądzikowych, ale również świeżo powstałych rozstępów. Wykazuje on działanie łagodzące i rozjaśniające, niestety jednak kobietom w ciąży nie zaleca się jego stosowania, oraz osobom, które mają nadwrażliwą skórę, dzieciom poniżej 12 roku życia i osobom, które są uczulone na rozmaryn. Jednak w trosce o dobro klientów firma wytwarzająca preparat bio – oil zadbała o to, aby olejku z rozmarynu było na tyle mało, żeby kobiety w ciąży mogły bez obaw używać tego preparatu.
  • Olejek rumiankowy: pomaga w łagodzeniu obrzęków skóry, ma działanie kojące. Zaleca się stosowanie go w szczególności dla osób, które mają skórę wrażliwą.

Witaminy w bio – oil:

  • Witamina E wpływa na proces szybszego gojenia się skóry, potocznie nazywa się ją „witaminą młodości”, ponieważ zalicza się ona do przeciwutleniaczy, które chronią przed powstawaniem i uwalnianiem się wolnych rodników. Dzięki swojemu działaniu zapobiega uszkodzeniom skóry, oraz zapobiega powstawaniu i utrwaleniu się blizn.
  • Witamina A natomiast niszczy wolne rodniki, które powodują starzenie się skóry, oraz wpływa na produkcję włókien kolagenowych i elastyny. Wpływa również na poprawę kolorytu skóry, rozjaśnia ją przez co skóra wydaje się być młodsza i zdrowa. Staje się ona również elastyczna, co chroni ją przed powstawaniem rozstępów.
  • PurCellin Oil zmniejsza uczucie tłustości olejku, oraz wpływa na jego szybkie wchłanianie się, dzięki czemu nie pozostawia wrażenia tłustego filmu na twarzy i nie brudzi pościeli.

Dla jakiego rodzaju skóry zaleca się stosowania olejków?

Olejki pochodzenia roślinnego są rekomendowane dla osób, które posiadają skórę suchą, wrażliwą, oraz odwodnioną. Ich działanie nawilżające i regenerujące pozytywnie wpływa na poprawę kondycji skóry. Sprawia, że staje się ona nawodniona, odżywiona, miękka i pełna blasku.

Jak stosować bio – oil?

Olejek należy aplikować na zmienione miejsca dwa razy dziennie przez okres około 3 miesięcy, wtedy jego skuteczność będzie pewna i widoczna. Kobiety w ciąży mogą zacząć stosować preparat już od drugiego trymestru ciąży, w miejscach które szczególnie narażone są na powstawanie rozstępów. Należy wziąć pod uwagę fakt, że powstałe na ciele blizny są trwałym uszkodzeniem skóry. Bio – oil nie spowoduje ich całkowitego zniknięcia, ale może je rozjaśnić, dzięki czemu nie będą, aż tak mocno widoczne. Olejku Bio – oil nie powinno się stosować na uszkodzoną skórę, ponieważ mogłoby dojść do podrażnienia miejsca uszkodzenia, a w konsekwencji do wywołania stanu zapalnego.

Olejek pielęgnacyjny bio – oil
Kliknij i sprawdź ceny! 

Bio – oil – a badania:

Bio – oil został przebadany przez kilkanaście niezależnych od siebie ośrodków badawczych, wszystkie wyniki badań potwierdzają jego wysoką skuteczność i możliwość stosowania w wielu różnych przypadkach. Bio – oil nie powoduje reakcji alergicznych dzięki czemu może być stosowany przez osoby, które posiadają cerę wrażliwą, zostało również potwierdzone iż nie zatyka on porów, co oznacza, że nie przyczynia się do powstawania trądziku, a wręcz go zwalcza.U 92% osób po czasie 8 tygodni stosowania Bio – oilu zauważono poprawę w wyglądzie blizn, stały się one bledsze i gładsze. W podobnym czasie stosowania, u 100% z badanych osób stwierdzono poprawę w zwalczaniu rozstępów. U osób, u których wystąpił problem z kolorytem skóry (nierównomierny koloryt skóry może być spowodowany przez zaburzenia w wydzielaniu hormonów) poprawę zaobserwowano już po czasie 6 tygodni. Pozytywną zmianę zaobserwowano u 93% z badanych osób. Bio – oil poddawany był ocenom bezpieczeństwa, które wystosowane są zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) w sprawie produktów kosmetycznych. Oceniony został poziom toksyczności produktu, oraz jego budowa i możliwe zagrożenia dla zdrowia i życia. Został on uznany za bezpieczny do stosowania, oraz nie zagrażający dla osób o szczególnie wrażliwej cerze, oraz dla kobiet w ciąży.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.