Akcesoria do paznokci – bez tych produktów nie uda się żaden manicure

Manicure or pedicure tools scattered on a pink and blue background.

Manicure to nie tylko dobór odpowiedniego koloru i pomalowanie płytki! Mimo że to najczęściej z tym kojarzy się proces stylizacji paznokci, tym, co w nim najważniejsze, jest przygotowanie płytki! Do tego niezbędne są już akcesoria do paznokci – głównie łopatka, cążki, nożyczki czy radełka. Bez nich żaden manicure nie będzie wyglądał dobrze! Jeżeli pominiesz proces nadania paznokciom kształtu czy usunięcia skórek, Twoja płytka – nieprzygotowana do stylizacji – nawet pomalowana najpiękniejszym kolorem lakieru będzie nieestetyczna! Jeżeli zależy Ci na osiągnięciu spektakularnego efektu na paznokciach, łopatka, cążki, nożyczki i radełka powinny się koniecznie znaleźć w Twoim niezbędniku! Do czego one służą? O tym poniżej!

Akcesoria do paznokci, które trzeba mieć!

Łopatka, cążki, nożyczki i radełka to tylko kilka spośród narzędzi do paznokci, w które warto się zaopatrzyć. Dzięki nim przygotowanie płytki jest nie tylko skuteczne, ale i bardzo proste!

Łopatka

Łopatka jest jednym z akcesoriów, które powinna mieć w swoim niezbędniku nie tylko stylistka paznokci, ale i kobieta, która samodzielnie wykonuje manicure. Najczęściej stanowi ona jedną z dwóch części przyrządu do przygotowania płytki (drugim jest natomiast nożyk lub kopytko). Jeżeli wybierzesz takie właśnie dwustronne narzędzie, przyspieszysz i ułatwisz sobie jeszcze pracę z płytką! Odpychanie i usuwanie naskórka będzie dzięki niemu banalnie proste! Kopytko najczęściej służy właśnie do odsuwania skórek, natomiast rzeczona łopatka – do pozbywania się ich z paznokcia. Podczas wyboru łopatki koniecznie zwróć uwagę na to, żeby wyróżniała się ona wyprofilowaną rączką oraz najwyższym wykonaniem. Wiele paznokciomaniaczek twierdzi, że najlepiej zainwestować w akcesoria wyprodukowane ze stali chirurgicznej z uwagi na ich najwyższą trwałość.

Cążki

Nie tylko łopatka służy do usuwania zbędnego naskórka. Kolejnym must have każdej paznokciomaniaczki są cążki (cęgi). Ten kompaktowy przyrząd służy do precyzyjnego cięcia skórek. Czym kierować się przy jego wyborze? Przede wszystkim – sposobem wykonania. Cążki ze stali chirurgicznej są najbardziej trwałe i wytrzymałe. Warto decydować się na sprzęty, które można poddawać procesowi sterylizacji. Niezmiernie istotne jest także to, by zwrócić uwagę na wyprofilowanie narzędzia. Idealne cążki nie ślizgają się podczas pracy i pracują niezwykle płynnie. Takim sprzętem szybko i w prosty sposób usuniesz każdy zbędny naskórek, przygotowując tym samym płytkę do procesu malowania!

Nożyczki

Nożyczki to chyba pierwszy sprzęt, który przychodzi na myśl, gdy chce się przygotować płytki do malowania! Nadanie kształtu paznokcia to sprawa najwyższej wagi i tak też powinno się ją postrzegać! Jak mówią – nożyczki nożyczkom nierówne i na rynku znajdziesz wiele ich rodzajów. Najbardziej popularne są te, które zostały przeznaczone jednocześnie do paznokci i skórek. Charakteryzują się półokrągłą końcówką. Z ich pomocą nadasz kształt paznokciom, ale i skutecznie usuniesz zbędny naskórek. Ważne, by były wykonane ze stali chirurgicznej i mogły być poddawane wielokrotnej sterylizacji. Odpowiednie ich wyprofilowanie ma także niebagatelne znaczenie. To właśnie odpowiednia jakość wykonania wpływa bezpośrednio na skuteczność i szybkość pracy ze sprzętem. Warto zainwestować w dobre, profesjonalne nożyczki, ponieważ to zaprocentuje w trakcie wykonywania manicure!

Radełko

Wiele paznokciomaniaczek twierdzi, że to właśnie radełko jest najprostszym w użyciu sprzętem do wycinania skórek. Podobnie jak łopatka, najczęściej występuje “w parze”, zwykle z kopytkiem, które służy do odsuwania naskórka. Radełko ma solidne ostrze, które szybko i skutecznie radzi sobie ze skórkami. Podobnie jak przy pozostałych akcesoriach do paznokci, warto wybierać takie, które jest wykonane z metalu wysokiej jakości. Gwarantuje to, że sprzęt będzie trwały i nie trzeba go będzie wymieniać już po kilku użyciach!

Jakie inne akcesoria do paznokci warto jeszcze kupić?

Wszystkie akcesoria do paznokci znajdziesz w jednym miejscu https://allepaznokcie.pl/pl/c/AKCESORIA-POMOCNICZE/5065. Ale czy to wszystkie akcesoria, które warto posiadać w swoim niezbędniku? Oczywiście, że nie! Nie można zapominać chociażby także o pilniku, dzięki któremu nadasz kształt płytce oraz polerce, która pięknie ją wygładzi i przygotuje do dalszych zabiegów. Jeżeli na co dzień, zawodowo zajmujesz się stylizacją paznokci, doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że prawdopodobnie niemal wszystkie wymienione przez nas sprzęty możesz zastąpić frezarką, która, dzięki różnym frezom, ma kompleksowe działanie. Warto jednak pamiętać, że tak zaawansowane urządzenie niekoniecznie jest użyteczne dla osób, które manicure wykonują jedynie sobie, w warunkach domowych. Paznokciomaniaczkom, które dopiero zaczynają przygodę ze stylizacją, spokojnie wystarczą akcesoria wymienione przez nas w tekście. Dzięki nim idealnie przygotujesz płytkę do dalszych zabiegów i następnie będziesz mogła się cieszyć z pięknych, estetycznie wyglądających paznokci! Najważniejsza jest precyzja i staranność, pamiętaj o tym. Powodzenia!

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.