5 sposobów jak szybko wysuszyć paznokcie

Właśnie wróciłaś z pracy bo szef poprosił cię żebyś została godzinę dłużej? Nie planowałaś tego, a wcześniej umówiłaś się na ważną randkę albo wyjście z koleżankami. Wybrałaś już sukienkę i wyprostowałaś włosy, ale twoje paznokcie są w opłakanym stanie. Zostało ci tylko pół godziny a na wizytę w salonie kosmetycznym nie masz co liczyć. To nic! Jeśli masz pod ręką lakier, którego bardzo chciałabyś użyć ale boisz się że nie zdąży wyschnąć do czasu twojego wyjścia, nie masz się co martwić. Z pomocą bieży 5 znanych kobiecemu światu zasad, które uchronią cię przed spektakularnym zepsuciem wizerunku tym jednym małym detalem jakim są niezadbane paznokcie.

A więc do dzieła! Szybko odtłuść płytkę paznokcia wacikiem ze zmywaczem, odtłuszczaczem czy spirytusem salicylowym, a w zasadzie czymkolwiek alkoholowym, co masz pod ręką. Ładnie dotnij paznokcie do jednej linii, żeby nadać im pozory wystylizowanych. Przygotuj swój ulubiony lakier i do dzieła. Najtrudniejsze będzie zachowanie opanowania przy dokładnym malowaniu paznokci tak, aby nie wyjechać poza linię płytki paznokcia. Zależnie od sposobu, który wybierzesz, dowiesz się jak szybko wysuszyć paznokcie.

Cieniutkie warstwy

Pamiętaj, że jeśli nakładasz bazę pod lakier, musi być ona nałożona cieniuteńką warstwą. Inaczej jej działanie będzie miało odwrotny efekt od zamierzonego! Wcale nie utrwali lakieru, ale ułatwi jego szybkie odpryśnięcie. Następnie, jeśli nakładasz warstwy lakieru, również oszczędzaj go jak najmocniej możesz. Wówczas, kiedy skończysz już malować drugą dłoń, będziesz mogła od razu przystąpić do nakładania drugiej warstwy na pierwszą dłoń. Doskonałym sposobem będzie tez użycie lakieru szybkoschnącego jeśli akurat posiadasz taki w swojej kosmetyczce.

Suszarka

Kolejnym starym jak świat sposobem jest suszenie paznokci suszarką. Uważaj jednak, aby nie kierować gorącego strumienia na paznokcie i nie robić tego zbyt blisko wylotu suszarki do włosów. Nawiew powietrza musi być ustawiony na zimny. Jeśli zrobisz inaczej – twoja wina- na lakierze powstaną nieestetyczne pęcherze. Zupełnie jak w przypadku malowania paznokci latem na otwartym powietrzu. Przyjemnie na zewnątrz, ale efekt beznadziejny, choćbyś nie wiem jak bardzo się starała.

Przyspieszacz wysychania

Potrzeba matką wynalazku. Na szczęście pochylono się nad dramatem kobiet jakim jest trudność w usiedzeniu w miejscu po pomalowaniu paznokci i postanowiono skrócić  ten czas ich męki. Przyspieszacze mają formę bezbarwnego lakieru do paznokci w szklanym pojemniczku z pędzelkiem. Zazwyczaj ich konsystencja jest o wiele rzadsza niż zwykłego lakieru. Nakłada się go na świeżo pomalowane paznokcie, a w zasadzie na ich ostatnią warstwę. Zależnie od użytej marki, paznokcie wysychają w 30 sekund, maksymalnie minutę. Dodatkowo przyspieszacze mają właściwości nabłyszczające i utwardzające.

i-eveline-lakier-odzywka-3w1-wysuszacz-utwardzacz-i-nablyszczacz-12-ml

Przyspieszacz wysychania
Kliknij i sprawdź ceny!

Zimna woda

To dobry sposób, jeśli nie pomyślałaś wcześniej o zakupie przyspieszacza, a czas goni nieubłaganie. Wlej do miseczki zimną wodę, dodaj kilka kostek lodu i po każdej nałożonej warstwie lakieru mocz paznokcie przez kilka minut w zimnej wodzie. Po wyjęciu odczekaj, aż paznokcie wyschną z wody i nakładaj kolejną warstwę lakieru. Nie obawiaj się , że lakier rozmaże się w wodzie. Ma on zupełnie inną konsystencję a między jego cząsteczkami rządzą siły kohezji (wzajemnego przyciągania) przeważające nad siłami adhezji (przylegania do cząsteczek ośrodka, w którym się znajdują).

Lampa UV

Teraz najlepsze- lampa samoutwardzająca. No może nie tak do końca sama, bo utwardzanie lakieru odbywa się za pomocą promieni ultrafioletowych. Twoje zadaie polega na pomalowaniu paznokci, podłączaniu lampy do prądu i wsunięciu dłoni do jej wnętrza a następnie włączenie lampy. Po 90 sekundach lakier jest suchy i utwardzony. Nieważne czy używasz lakieru zwykłego czy hybrydowego, lampa doskonale poradzi sobie z wysuszaniem lakieru. Zostało jeszcze parę minut do wyjścia? Świetnie. Możesz jeszcze nałożyć top coat i utwardzić. W kilkanaście minut masz paznokcie w pięknym kolorze i do tego lśniące jak diament. Jedyny minus to koszt takiej lampy. Ale czy twój czas nie jest bezcenny?

Myśl  „ na zaś” ! Kiedy już wiesz, że nie wyrobisz się z dokładnym malowaniem paznokci, w trakcie gdy wykonujesz masę innych czynności, włóż lakier do zamrażarki. Kiedy nadejdzie chwila malowania paznokci będzie on miał lepszą konsystencję i szybciej wyschnie. Kilkanaście minut  w zamrażarce nie zamrozi lakieru, ale sprawi, ze po pomalowaniu nim płytki wyschnie on zdecydowanie szybciej niż gdybyś malowała paznokcie lakierem w temperaturze pokojowej.

Teraz już nie masz prawa się martwić, że lakier niespodziewanie nabierze nowej tekstury identycznej jak twoje dżinsy czy wełniane rękawiczki.

Może ci się spodobać również
1 komentarz
  1. mela mówi

    Szczerze to nie próbowałam suszarka jeszcze:)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.