Zmarszczki na twarzy – dlaczego powstają?

Zmarszczki tworzą się na naszej twarzy wraz z wiekiem. Głównym winowajcą takiego stanu rzeczy jest zanikający w skórze kolagen. Ten proces jest naturalny, choć to nie jedyna przyczyna, dla której na naszej twarzy zaczynają pojawiać się wgłębienia, a skóra traci jędrność i nawilżenie. Dlaczego powstają zmarszczki i jak je usunąć?

Powstawanie zmarszczek

Zmarszczki powstają na skutek ubytków w włóknach kolagenowych, które znajdują się w naszej skórze. Te włókna zanikają z czasem, choć nie tylko wiek ma tutaj znaczenie – istnieje także szereg innych przyczyn, na które mamy wpływ, a które mogą ten proces przyspieszać. Zatem, jak ustrzec się zmarszczek na twarzy?

Przede wszystkim, nie powinniśmy zapominać w naszej pielęgnacji o nawilżaniu skóry twarzy. To bardzo ważny krok, a warto go wdrażać już w młodym wieku, gdy skóra jest jeszcze jędrna i gładka. Każdy rodzaj cery potrzebuje nawilżenia, także skóra tłusta. Warto dokładnie zrozumieć potrzeby naszej skóry (jej typ, problemy czy skłonności) i odpowiednio dobrać pielęgnację. Krem nawilżający powinniśmy stosować rano oraz wieczorem. Bardzo ważnym jest również stosowanie kremów z filtrem! Słońce to zabójca włókien kolagenowych, dlatego codziennie rano powinniśmy przed wyjściem z domu nałożyć na twarz warstwę kremu z SPF50. Dobre kremy z filtrem zapewniają naszej skórze ochronę przez kilka godzin, dlatego warto pamiętać o tym, iż krem taki powinniśmy aplikować kilka razy w ciągu dnia (jeśli przebywamy w bezpośrednim nasłonecznieniu).

Źródło: https://drmarcinnowak.pl/oferta/usuwanie-zmarszczek/

Kolejnym ważnym czynnikiem, który wpływa na kondycję naszej skóry są nasze wybory, jeśli chodzi o żywność. Jedzenie niezdrowych, przetworzonych fast foodów w dużych ilościach, wybieranie produktów z dużą ilością cukru, a także częste spożywanie alkoholu i palenie papierosów przynoszą katastrofalne skutki dla kolagenu w naszej skórze. Nie dbając o dietę, możemy nabawić się zmarszczek nawet 10 lat szybciej! Dlatego, warto jeść dużo zielonego, warzyw i chudego mięsa, a także nie rezygnować z aktywności fizycznej.

Jak wypełnić zmarszczki?

Wypełnianie zmarszczek to jeden z popularniejszych sposobów pozbycia się ich. Zabiegów, które możemy wykonać w gabinecie medycyny estetycznej, by pozbyć się bruzd na twarzy, a także poprawić jej owal i dodać jędrności, jest naprawdę wiele. Dzisiejsza medycyna estetyczna oferuje nam zabiegi mało inwazyjne, mało bolesne, których efekty są w pełni odwracalne. Do takich zabiegów należą: wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym czy botoksem, lifting wolumetryczny, mikrodermabrazja oraz peelingi chemiczne. Jeśli szukamy permanentnych sposobów na pozbycie się zmarszczek, możemy wykonać lifting twarzy operacyjny, który podniesie nam policzki i wymodeluje owal twarzy. Z takim zabiegiem idzie jednak większe ryzyko powikłań oraz dłuższy czas rekonwalescencji.

Przy odpowiedniej prewencji oraz z rozwiązaniami, które oferuje nam medycyna estetyczna, możemy przez długi czas cieszyć się gładką skórą pełną blasku.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.