Zdrowsze zamienniki w kuchni – czym zastąpić proszek do pieczenia?

Pomimo tego, że sklepach mamy do swojej dyspozycji bardzo wiele różnego rodzaju produktów i właściwie są one dostępne na wyciągnięcie naszych rąk, i tak czasami zdarza się tak, że dość ciężko jest nam mieć wszystko w swojej kuchni. Dlatego istnieje bardzo wiele miejsc w Internecie, które mogą nam pomoc w zastąpieniu tego, czego akurat brakuje w kuchni czymś zupełnie innym. Jest to właściwie nie tylko kwestia zastąpienia aktualnych braków, ale również można w ten sposób zamieniać coś niezdrowego czymś zdrowszym. Nie zawsze więc zamiennik jest wynikiem aktualnych braków, gdyż bardzo często jest to wynik zdrowszej opcji. Koniecznie należy się tym mocniej zainteresować, gdyż dla bardzo wielu osób takie zamienniki będą oznaczały zmiany w diecie, które spowodują automatyczny spadek wagi. Warto jest więc pomyśleć nad zmianami już w najbliższym czasie.

Zamienniki

Czasami zmiany w diecie są konieczne by można było zrzucić nadprogramowe kilogramy. Dlatego nawet jeśli na samym początku nie do końca komuś takie podejście odpowiada, to jednak w późniejszym czasie można będzie całkowicie zmienić swoje podejście, jak i również przekonać się o tym, jak wiele korzyści może to mieć dla samopoczucia, jak i również figury. Zwłaszcza gdy dana osoba ma skłonności do spożywania nadmiaru niezdrowych dodatków w daniach, zamiana będzie mogła okazać się zbawienna, jak i również wpłynie pozytywnie na wagę i samopoczucie. Jakie zmiany można wprowadzić do diety, by móc zauważyć poprawę wagi?

  1. Bułka tarta, mąka- to właśnie w nich bardzo często obtaczany jest schab do obiadu. O ile jajko jest zdrowym składnikiem, to już bułka tarta i mąka nie bardzo. Nasi rodacy uwielbiają schaby z ziemniakami i surówkami, dlatego tak trudno jest sobie wyobrazić inne opcje na obiad. Ciekawa alternatywą, która również będzie mogła idealnie się sprawdzić, a co najważniejsze będzie o wiele bardziej zdrowa to: płatki kukurydziane. Są one dostępne właściwie w każdym domu i bardzo wiele osób zjada je na śniadanie. Wystarczy pokruszyć je tłuczkiem lub przewałkować by były mniejsze i doskonale zastąpić bułkę tartą. Najważniejsze jest to, że znacznie obniżą kaloryczność potrawy, a tym samym ulubiony schab będzie mógł stać się zdrowszy.
  2. Majonez- zawiera bardzo wiele tłuszczu, dlatego warto jest poszukać zamienników. Niestety w bardzo wielu przepisach jest on głównym składnikiem sosów, czy tez sałatek, dlatego tak trudno jest nam wyobrazić sobie dania bez niego. Okazuje się, że bardzo dobrym zamiennikiem wydaje się jogurt grecki, który jest gęsty, a jednocześnie zawiera o wiele mniej kalorii. Warto jest więc zwrócić na to swoją uwagę, a można będzie przekonać się o tym, jak bardzo odchudzimy dana potrawę.
  3. Kostka rosołowa- bardzo wiele osób wrzuca ją do sosów i właściwie każdej zupy. Tłumaczenie zawsze jest podobne, że do smaku. Jednak prawdą jest, że kostka rosołowa zawiera tak naprawdę sól, składniki sztuczne i odrobinę ziół i warzyw. Niestety nie jest zbyt zdrowa, jest ciężkostrawna, a co najgorsze wpływa źle na samopoczucie, jak i trawienie, bardzo często powoduje zgagę. W jaki sposób można ją zastąpić? Wystarczy ugotować rosół z dużą ilością warzyw, następnie odcedzić wywar i wlać w torebki na lód. Dzięki temu zawsze w razie konieczności użycia kostki, można będzie wyjąc z zamrażalnika zdrową wersję. Co więcej można będzie również dodać tam ziół czy też pokroić warzywa w bardzo drobną kostkę co tez będzie w stanie wzbogacić smak.
  4. Proszek do pieczenia – pomimo tego, że wydaje się problemem zupełnie nieszkodliwym, to jednak czasami może powodować zgagę. Dlatego warto jest zastanowić się nad tym, czym zastąpić proszek do pieczenia? A być może rozwiązanie przyjdzie o wiele szybciej niż komuś się wydaje. Otóż proszek do pieczenia można zastąpić sodą oczyszczoną. To właśnie ona doskonale będzie w stanie zastąpić proszek, a co więcej wiele pań domu uważa, że dzięki niemu ciasto zawsze jest piękne i wyrośnięte.
  5. Soki- wiele osób kupuje gotowe soki ze sklepu. Jednak nie zawsze płacimy tylko i wyłącznie za sok. Bardzo często jest to sok z soków zagęszczonych soków, jak i również dodatki takie jak barwnik czy chemiczne dodatki. Dlatego warto jest zastanowić się nad tym, w jaki sposób można będzie je zastąpić. Do tego celu można będzie wykorzystać sezonowe owoce. Wystarczy kupić wyciskarkę do soków i można będzie korzystać z tego, co daje nam natura. Dlatego jeśli do tej pory ktoś tego nie zrobił, warto jest postawić na to, co zdrowe.
  6. Zimne napoje- uwielbiamy te schłodzone ze sklepowych lodówek. Zapominamy o tym, jak duże konserwantów i dodatkowych składników się w nich znajduje. Herbata na zimno ze sklepu być może smakuje dobrze, jednak zawiera cukier jak i inne substancje słodzące i konserwujące. Dlatego alternatywą będzie mogło okazać się tutaj samodzielne przyrządzenie herbaty. Można przechowywać ja w lodówce, a w razie konieczności wrzucić do niej kostki lodu. W upalny dzień będzie się to mogło okazać wspaniałym rozwiązaniem gaszącym pragnienie. Zwłaszcza gdy ktoś zdecyduje się na zaparzenie mięty, która nie tylko koi pragnienie ale również orzeźwia. Dlatego tak mała zmiana może spowodować ogromny efekt, jeśli ktoś będzie tego sobie życzył.

Zdrowie na wagę złota

Zdrowie jest najważniejsze, mamy je tylko jedno, dlatego tak ważnym jest by właściwie o nie dbać. Bardzo często zmiana drobnych przyzwyczajeń ma szansę stać się ważna dla wagi. Szczególnie dla osób, które mają nadwagę i chciałyby coś zmienić. Należy wziąć pod uwagę, że właściwie dla każdego będzie się to mogło okazać zbawienne, dlatego jeśli do tej pory ktoś jadał tłusto, bądź też szuka zdrowszych sposobów odżywiania, będzie mógł przekonać się o tym, że czasami potrzeba niewiele by móc zauważyć zmiany. Zdrowie jest tylko jedno, dlatego małe zamiany będą mogły mieć bardzo duże znaczenie dla samopoczucia, zdrowia jak i figury. Czasami zmiany wymusza choroba, bardzo często jest to efekt wieloletnich zaniedbań jeśli chodzi o dietę.Warto jest tego spróbować.

 

 

 

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.