Wybieramy podkład do cery jasnej i porcelanowej

O tym, że kolor podkładu powinno się dobrać do odcienia cery, wie każda kobieta. Niestety to zadanie nie zawsze jest łatwe. Problemy z nim mają przede wszystkim panie, które mogą pochwalić się bardzo jasną, porcelanową skórą. Wynika to z tego, że na tym odcieniu cery wiele podkładów przybiera różowy lub żółty kolor. Jest to efektem utleniania się kosmetyku. Zmiana koloru przez podkład niekorzystnie wpływa na urodę, utrudnia wykonanie perfekcyjnego makijażu i utrzymanie go w nienagannym stanie przez cały dzień. Jaki podkład wybrać, aby uniknąć jego utleniania się?

Jasny podkład za cenę złota!

Mimo że marki kosmetyczne proponują coraz szerszą gamę produktu, to zakup podkładu do twarzy o jasnym odcieniu nadal bywa problematyczny. Drogeryjne półki zwykle świecą pustkami i posiadaczkom słowiańskiego kolorytu cery i nie proponują żadnych interesujących kosmetyków. Wiele z nich to kiepskie produkty, które szybko ulegają utlenieniu, a więc zmieniające swój kolor. Na szczęście panie o alabastrowej cerze mogą skorzystać z pomocy e-drogerii.  W nich znaleźć można całe mnóstwo dobrych jakościowo jasnych fluidów, które nie zmieniają koloru, a jednocześnie doskonale ukrywają niedoskonałości cery. Podkłady do twarzy alabastrowej, które cieszą się dobrą opinią to Revlon, Colorstay dla cery mieszanej i tłustej, L’Oreal, True Match, NARS, Sheer Glow Foundation, Bourjois, Healthy Mix, Astor, Skin Match.

Jak wybrać podkład o jasnym odcieniu?

Jasny podkład do twarzy to ten oznaczony symbolem 0 lub 01. Fluid do cery alabastrowej znaleźć można zarówno pod znaczkiem ivory (to te z żółtymi tonami), jak i porcelain (te z tonami różowymi). Jeśli po dany fluid sięga się po raz pierwszy, warto zorientować się, czy producent umożliwia zakup mniejszych próbek. Jeśli tak będzie to dobry sposób sprawdzenia, że kosmetyk spełnia nasze wymagania. W przypadku, gdy zakup próbki nie jest możliwy, to należy wykonać standardowe sprawdzenie odcienia. Polega ono na roztarciu niewielkiej ilości kosmetyku na policzku i żuchwie, a następnie sprawdzeniu, czy dobrze współgra z cerą i odpowiednio maskuje niedoskonałości. Należy podkreślić, że podkład do twarzy zawsze należy testować w świetle dziennym. Wybierać należy ten odcień, który będzie najlepiej wtapiał się w cerę i zespalał z jej naturalnym kolorytem.

Jakie tony podkładu wybrać?

Wielu kobietom z jasną cerą problem sprawia wybranie tonu podkładu. W tej kategorii wybór zawęża się zazwyczaj do dwóch możliwości. Pierwszą z nich są podkłady o tonach ciepłych, czyli te oznaczone symbolem ivory. W ich składzie znajduje się żółty pigment. Idealne odcienie dla cery alabastrowej to kość słoniowa lub wanilia. Drugim typem tonacji jest porcelain. Znaleźć tu można pigment różowy, chłodniejszy niż ten poprzedni. Odcienie rekomendowane do alabastrowej cery to np. jasna porcelana.  

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.