Utrzymanie wagi bez efektu jojo – czyli dieta pudełkowa i jej zalety

Naprawdę wiele osób próbuje schudnąć, ale bezskutecznie. Często biorą się za to nieodpowiedzialnie i nie dostarczają swojemu organizmowi odpowiedniej ilości wartości odżywczych.  A co ze szczęśliwcami, którzy podeszli do tematu poważnie i udało im się zrzucić zbędne kilogramy? Odpowiednim wsparciem może być dla nich dieta pudełkowa.

  • Catering dietetyczny a efekt jojo

Efekt jojo to prawdziwa zmora tych, którzy pozbyli się nadmiaru tkanki tłuszczowej i wysmuklili swoje ciało. Ciężka praca, którą w to włożyli nie może pójść na marne. To przecież tygodnie, lub nawet miesiące, wyrzeczeń i walki o lepsze życie. Niestety stosując bardzo restrykcyjne diety, łatwo narazić się na powrót poprzedniej wagi. Często nawet wraca ona z nawiązką, więc nie tylko cały wysiłek przestał być widoczny, ale wręcz wygląda się gorzej niż przed. Bardzo ważne jest to, by odchudzanie przebiegało w zdrowym tempie, dlatego warto robić to z dietą pudełkową. Jeśli jednak  ktoś osiągnął wymarzoną wagę w inny sposób, to może właśnie teraz skorzystać z tego rozwiązania. Catering dietetyczny dostosowany jest bezpośrednio do użytkownika. Odpowiednia kaloryczność i smaczne posiłki pomagają utrzymać sylwetkę, bez katowania się i tracenia czasu na zakupy i gotowanie. Dzięki temu łatwiej powoli wychodzić z diety i zachować efekty, które zostały uzyskane, a nawet je wzmocnić.

  • Dieta pudełkowa przy zdrowej sylwetce

Niektórym dieta kojarzy się tylko z odchudzaniem. W rzeczywistości to po prostu sposób odżywiania, który stosowany jest na co dzień. Osoby, które są szczęśliwymi posiadaczami szczupłej figury, czy to dzięki diecie, ćwiczeniom, czy  też po prostu mają dobry metabolizm, powinny nadal dbać o utrzymanie swojej wagi. Niestety ktoś, kto ma tendencję do tycia, będzie miał ją zawsze i wystarczy chwila nieuwagi, by nadrobić stracone kilogramy. Ważne jest, żeby dbać o siebie nie tylko ze względu na wygląd, ale głównie na zdrowie. Szczupłe ciało nie ma takiego znaczenia, gdy wyniki badań wciąż są kiepskie. Warto dbać o siebie i wciąż walczyć o lepsze zdrowie. Fit catering z https://bedietcatering.pl/katowice/ pomaga w smaczny sposób utrzymać wagę. Nie oznacza to kompletnie ograniczania się. Nawet w diecie pudełkowej serwowane są słodkie, ale zdrowe przekąski. Poza tym wybierając wariant z mniejszą ilością kalorii można dorzucać sobie dowolny posiłek w ciągu dnia, choć wiadomo, wszystko z umiarem.

  • Fit catering – radość z jedzenia

Wcale nie trzeba ciągle się umartwiać, by uniknąć efektu jojo. Wiadomo, że każdy ma czasem ochotę na drobne odstępstwa i nie ma co sobie ciągle żałować. Jedzenie ma dawać radość i być przyjemne. Ciężko o pozytywne emocje związane z posiłkami, gdy przygotowywanie ich zabiera dużo czasu i dodatkowo trzeba liczyć każdą spożytą kalorię. Na szczęście dzięki diecie pudełkowej można bez strachu korzystać z dobrodziejstw pysznej kuchni. Eksperci dbają o to, by dostarczona ilość kalorii była odpowiednia. To sprawia, że znikają zmartwienia i można spokojnie oddać się przyjemności płynącej z jedzenia smacznych posiłków. 

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.