Poznaj zbawienne właściwości olejku arganowego dla Twoich włosów!

Olejek arganowy ma bardzo rozległe zastosowanie w kosmetyce przez jego zbawienne działanie na urodę.  Może być używany do pielęgnacji skóry, rzęs, brwi, paznokci, ale nie tylko. Stosując olejek arganowy do włosów również można uzyskać świetne efekty upiększające i zdrowotne. Włosy dla każdego to pewnego rodzaju wizytówka, która nie tylko ma wpływ na to, jak widzą nas inni, ale znacząco wpływa także na nasze dobre samopoczucie i większą pewność siebie, niezależnie od wieku czy sytuacji w jakiej się znajdujemy.

Ten naturalny kosmetyk pozyskiwany jest z drzewa o nazwie argania żelazna w Afryce, które owocuje raz na 2 lata, a pestki z owoców przerabiane są na olejek. Skład olejku przedstawia się następująco witamina E, minerały oraz tłuszcze i kwasy tłuszczowe ( w tym Omega – 6 i Omega – 9, kwas oleinowy, kwas linolowy i kwas arachidowy) Kosmetyk zawiera antyoksydanty, chroniące przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, a także filtr UV.

Olejek arganowy sprawi, że kosmyki będą nie tylko wyglądały na zdrowe, czy błyszczące, ale właśnie rzecz w tym, że staną się zdrowe, a przez to pełne blasku, miękkie w dotyku, o zwiększonej objętości, a końcówki nie będą się rozdwajały. Jest do ogromna moc dla włosów, które jak wiadomo potrzebują odżywiania, aby rosły szybko i pięknie wyglądały. Tak samo jak dba się o skórę twarzy, skórę dłoni, czy paznokcie, nie należy zapominać o włosach, a w tym także często pominiętej skóry głowy. Skóra głowy to podstawa, gdyż w końcu to w niej umieszczone są mieszki włosowe i cebulki, dlatego trzeba o nią dbać, bo jeśli skóra głowy będzie zdrowa to i włosy będą bardziej zachwycać swoją kondycją. Stosując ten olejek, co ważne efekt nie będzie chwilowy w poprawieniu wyglądu, a długotrwały.

Ważne jednak, żeby olej arganowy wdrożyć w swój plan pielęgnacji włosów oraz skóry głowy i stosować regularnie, oczywiście częstość w zależności od efektów jakie planuje się osiągnąć. Długość, gęstość, a także kondycja włosów i skóry głowy ma znaczenie w ilości stosowanego specyfiku, choć jest on bardzo wydajny.

Jak działa olejek arganowy na włosy?

Do jakich zabiegów nadaje się olejek arganowy do włosów? Jest kilka możliwości, które daje nam ten naturalny kosmetyk, choć cel jest jeden – uzyskanie pięknych i mocnych włosów. Olejek ten może pomóc w codziennej pielęgnacji i problemach, takich jak:

  • Odbudowa i wzmocnienie włosów
  • Uzyskanie blasku i elastyczności
  • Wyeliminowanie puszenia
  • Porost i szybszy wzrost
  • Wypadanie
  • Rozdwajanie końcówek, w tym także zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi
  • Zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi
  • Zabezpieczenie podczas używania suszarki lub prostownicy

Dlaczego jest tak skuteczny?

Dlaczego aż tak świetnie wpływa na formę włosów? Ponieważ olej wnika w strukturę włosa, inaczej mówiąc dostaje się do wewnątrz, docierając przez łuski włosa, a nie oblepiając tylko na zewnątrz dając złudne efekty odbudowy. Dzięki temu możliwa jest odbudowa zniszczonych i suchych kosmyków.

Przez to, że włosy są odbudowane, łuski zamknięte i zmniejszona jest ich porowatość, można zauważyć diametralną różnicę w wyglądzie, a dokładniej więcej blasku i elastyczności oraz brak puszenia. Istnieją dwa sposoby nakładania oleju – mianowicie na suche włosy oraz na mokre. Najlepiej spróbować obydwa i zobaczyć, który przepis sprawdzi się najlepiej. Po nałożeniu oleju na włosy pozostawić na minimum 30 min, a następnie umyć.

Olej arganowy to prawdziwa bomba odżywcza dla skóry głowy. Dzięki składnikom jakie posiada ten specyfik, pomoże zarówno zwalczyć wypadanie włosów, jak i poradzi sobie z porostem włosów nowych oraz przyspieszy wzrost. Żeby uzyskać takie efekty, można nałożyć go na skórę głowy bezpośrednio lub dodać do maski/odżywki, którą używamy. Jednocześnie sprawdzi się tutaj świetnie masaż głowy wykonany opuszkami palców ruchami kolistymi, który dodatkowo zwiększy krążenie krwi i wchłanianie składników odżywczych do wewnątrz. Ważne w tym przypadku jest porządne umycie skóry głowy, żeby olej nie zalegał za długo i nie zapychał mieszków włosowych, które potrzebują dostępu do tlenu. Przy częstym stosowaniu oleju na skórę głowy, dobrze jest używać peelingi mające za zadanie złuszczenie martwego naskórka oraz pozbycie się łoju w tym olejku.

Zarówno pogoda zimowa jak i letnia nie wpływają obojętnie na stan naszych włosów. Po pierwsze w lecie dochodzi do przesuszenia włosów słońcem oraz uszkodzenia ich. Tutaj świetnie sprawdzi się olejek arganowy, ponieważ nawilży włosy, ochroni przed działaniem wysokiej temperatury, a także posiada w swoim składzie naturalny filtr przeciwsłoneczny, chroniący przed naruszeniem ich struktury. Ze względu na niską temperaturę zimą, specyfik ten stworzy barierę ochronną. Podczas noszenia czapki, czy szalika może dość do uszkodzeń mechanicznych włosa –otarć, złamań, które prowadzą niestety również do rozdwajania końcówek. Wystarczy nałożyć olejek arganowy na włosy lub tylko na końcówki przed wyjściem z domu. Te same wskazówki tyczą się osób używających suszarki, prostownicy lub innych urządzeń narażających włosy na wysoką temperaturę. Tutaj również warto zastosować niewielką ilość kosmetyku, rozprowadzić po włosach i dopiero przystąpić do suszenia.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.