Pomysł na prezent. Handmade bransoletki z gumek – DIY krok po kroku

Pewnie większość z dziewcząt w wieku gimnazjalnym nie raz spotykała się z koleżankami i wymyślała przeróżne sposoby na zabijanie nudy. Wiadomo, przecież trzeba robić wszystko, żeby tylko nie musieć się uczyć. Skakanie przez gumę, malowanie paznokci, plecienie warkoczy a także osławione już plecienie bransoletek z gumek. Czy nie przyjemnie byłoby odczuć nutkę sentymentalizmu i powrócić do szkolnych czasów? Lata 90. z wielkim hukiem powracają w modzie. Czemuż by nie dopełnić imidżu poprzez noszenie kultowych ozdób, jakimi są bransoletki z  gumek?

Poza tym, jeśli jesteś matką (lub nią będziesz) na pewno nie chcesz rozczarować swojej córeczki, która poprosi Cię o zrobienie bransoletki z gumek. Dlatego warto przypomnieć sobie tajniki tej dziewczyńskiej zabawy i zaimponować kiedyś córce. Ten niezwykły rodzaj biżuterii dodaje kolorystyki w ubiorze i jest podmiotem pożądania każdej młodej damy.

Bransoletka z gumek to również wspaniały pomysł na prezent np. dla chrześnicy czy bratanicy. Prezenty handmade są obecnie w cenie. Taki drobny upominek od serca wprawi je w dobry nastrój, sprawi, że będą czuły się unikalnie wśród koleżanek. Może on służyć jako bransoletka ale również jako elastyczny brelok ożywiający szkolny plecak.

Jak wykonać bransoletkę  z gumek?  DIY Krok po kroku

Let’s do it yourself! Poniżej znajdziesz instrukcję wykonania oryginalnej ozdoby bez potrzeby użycia specjalnych przyrządów. Wystarczy masa kolorowych gumeczek i zwinne palce a także dobry gust. Gumeczki bez problemu kupisz w internecie.

Będziesz potrzebować również zacisku „S”.

Instrukcja krok po kroku:

 1. Przygotuj sobie kolory gumek, jakie chcesz wykorzystać. Pierwszą gumkę załóż na środkowy i wskazujący palce na lewą rękę jeśli jesteś praworęczna. Skręć gumkę w znak nieskończoności (obrócona poziomo ósemka).
 2. To samo wykonaj z dwoma kolejnymi gumeczkami.
 3. Wyciągnij dolna pętelkę i owiń ją na palcu wskazującym nad dwiema kolejnymi gumkami na tym samym palcu. Wpuść ja w szczelinę między dwoma palcami aby zaczepiła się na tych gumeczkach.
 4. Na środkowym placu wykonaj tę samą czynność tak, aby pierwsza gumka zupełnie oplotła dwie pozostałe.
 5. Dodaj kolejne gumki na palce. Dolna gumkę przeciągnij nad palcem wskazującym i nad środkowym i upuść – na tym etapie bransoletka powinna wyglądać jak poplątany węzeł.
 6. Powtarzaj czynności 1- 5 z kolejnymi gumkami.
 7. Jeśli wykonujesz bransoletkę dla dziecka, będziesz potrzebowała ok 40 gumeczek. Tyle wystarczy, aby swobodnie opleść nadgarstek i nie uciskać go.
 8. Na koniec załóż zacisk S aby połączyć obydwa końce. Gotowe!

pol_pl_loom-bands-rainbow-gumki-do-robienia-bransoletek-300szt-8061_1

Kolorowe gumki
Kliknij i sprawdź ceny!

Pomysł na prezent

Jeśli już opanowałaś sztukę wykonywania bransoletek, na pewno zechcesz obdarować takim drobiazgiem bliskich. Możesz  zatem pokusić się o odrobinę szaleństwa w kolorystyce, wzornictwie i sposobie wykonywania. Poniżej podsuwam kilka pomysłów, które mogą zainspirować w tworzeniu małych ozdóbek:

 • Możesz wykonać bransoletkę „rasta” przeplatając kolory: żółty, czerwony i zielony. Wtedy bez wstydu możesz założyć ją sama na festiwal lub koncert ulubionego zespołu reggae.
 • Drugim pomysłem jest przeplatanie koloru czarnego z żółtym co przywiedzie na myśl ubarwienie osy.
 • Możesz też wykonać bransoletkę z odcieni pastelowych, jeśli robisz ją dla swojej córeczki księżniczki.
 • Jeśli chcesz wykonać bransoletkę, która będzie wyglądała na masywniejszą możesz splatać po kilka gumek a nie po jednej.
 • Jeśli robisz bransoletki hurtowo na pewno znane jest ci pojęcie krosna, na którym szybciej wykonasz dużą ilość bransoletek.
 • Istnieją specjalne zestawy tkackie do wykonania bransoletek, tzw. loomy, które pozwolą na wykonanie bransoletki w wymyślnych wzorach.
Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.