Pielęgnacyjne maseczki do twarzy – rodzaje, właściwości i zastosowanie

 
 

Maseczki do twarzy są doskonałym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji. Powinny być wykonywane przynajmniej raz w tygodniu w celu odnowy naskórka, dogłębnego nawilżenia lub w formie wspomagania w walce z danym problemem skóry. Rynek kosmetyczny oferuje wiele rodzajów maseczek – o różnym przeznaczeniu, w zależności od właściwości oraz ze względu na sposób, w jaki powinny być aplikowane i stosowane.

Właściwości i działanie maseczek do twarzy

Maseczki do twarzy w swoim składzie zawierają większą ilość składników aktywnych, niż kremy. Właśnie z tego powodu są dodatkowym, uzupełniającym krokiem podczas pielęgnacji – szczególnie wieczornej. Wpływają nie tylko na stan i kondycję naszej cery, ale są również sposobem na relaks, chwilę dla siebie. Zastrzyk składników odżywczych i nawilżających niezbędny jest w przypadku każdego rodzaju cery. Obecnie, na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele rodzajów maseczek (zobacz maseczki do twarzy tutaj) – wszystko po to, aby dostosować ich działanie do konkretnych potrzeb i indywidualnych preferencji.

Maseczki klasyczne

Najpopularniejszym rodzajem są maseczki w formie tradycyjnej. Posiadają kremową lub żelową konsystencję i są produktem gotowym do użycia – bez konieczności łączenia składników. Mogą przyjmować formę maseczek całonocnych i zastępować krem na noc. Z reguły jednak, producent zaleca, aby aplikować maskę na 10-15 minut, a następnie nadmiar usunąć wacikiem lub zmyć. Klasyczne maseczki są bardzo łatwe w użyciu, są również szybkim sposobem, aby natychmiastowo poprawić wygląd skóry. Występują w większych pojemnościach – np. 50 ml oraz w formie jednorazowych saszetek. Bardzo często używane są przed ważnym wydarzeniem, ślubem, przed spotkaniem biznesowym lub towarzyskim. Do najpopularniejszych właściwości maseczek klasycznych należą: właściwości oczyszczające (np. Bielenda Carbo Detox Maska Węglowa), nawilżające (np. Apis Hydro Evolution Nawilżająca Maska Żelowa) i rozświetlające (np. stosunkowa nowość na rynku kosmetycznym – Honey Face Mask od marki Nacomi). Maski oczyszczające sprawdzą się w szczególności w przypadku posiadania skóry trądzikowej, zanieczyszczonej lub problematycznej. Maseczki nawilżające powinny być wybierane przez posiadaczki skóry suchej lub odwodnionej, kosmetyki rozświetlające – dla osób o cerze szarej i matowej, a maseczki liftingujące – tworzone są z myślą o kobietach dojrzałych.

Maseczki w płachcie

Taka forma maseczek stała się popularna dzięki pielęgnacji Azjatyckiej. To właśnie Koreańskie maseczki do twarzy są najbardziej pożądane. Wśród przodujących marek, należy wymienić markę Beauty Kei, Mizon, Holika Holika, Missha oraz Mediheal. Forma bawełnianej płaty jest niezwykle praktyczna. Nie wymaga zmywania esencji, nakładania jej i brudzenia dłoni. Nadmiar produktu, bogatego w liczne składniki aktywne najlepiej wklepać opuszkami palców w twarz, szyję i dekolt. Ciekawym dodatkiem jest nakładka na maski w płachcie – Hydra Silicone Mask marki Missha. Zakłada się ją na maskę właściwą. Wzmacnia przywieranie maseczki do naskórka i zapobiega odparowywania produktu z płachty. Ponieważ maseczka nie zsuwa się z twarzy – Hydra Silicone Mask umożliwia jednocześnie wykonywanie innych zajęć.

Maseczki algowe i glinkowe

Najbardziej wymagającą czasu propozycją wydają się być maski algowe i glinkowe. W większości wymagają one łączenia je z wodą (w odpowiednich proporcjach). Maseczki algowe (np. marki Apis) bazują na roślinach wodnych, które słyną z licznych właściwości odżywczych, łagodzących i nawilżających. Maseczki glinkowe bogate są w fosfor, krzem, azot, żelazo, magnez. Absorbują zanieczyszczenia, wpływają na jędrność i elastyczność cery, wykazują działanie przeciwzapalne. Wśród marek glinkowych najpopularniejsze są: glinki czerwone, różowe, zielone i białe.

Każdy rodzaj maseczki dostosować można do własnych potrzeb i problemów skóry. Maseczki klasyczne preferowane są przez tradycjonalistki, maseczki w płachcie – są najszybsze w aplikacji, natomiast to właśnie maski algowe i glinkowe zyskują coraz większą popularność. Niezależnie od formy aplikacji – każdy rodzaj jest odpowiedni, aby uzupełnić codzienną pielęgnację i zaserwować skórze dodatkowe składniki aktywne.

 

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.