Pielęgnacja anti-aging do twarzy

Wiele kobiet zastanawia się czy już przyszedł ten czas, gdy należy przeciwdziałać starzeniu skóry. W zbiorowej świadomości pokutuje opinia, że pielęgnacja anti-aging do twarzy nie powinna być wprowadzana zbyt szybko, by nie przyzwyczaić skóry do kremów i nie rozleniwiać jej. Ile w tym prawdy i kiedy zacząć stosować pielęgnację anti-age?

Po co nam pielęgnacja anti-age?

Gdy jesteśmy młode nasza skóra promienieje. Co prawda każda z nas posiada mankamenty urody i jest świadoma swoich niedoskonałości, ale to przywilej wieku, z którym nie walczymy. Trądzik wycisza się, wydzielanie sebum normuje, ale jednocześnie nasza skóra nieustannie starzeje się. Starzenie się skóry twarzy to proces ciągły, który postępuje z dnia na dzień, a nie, jak wiele z nas uważa, rozpoczyna po 25, 30 czy 40 roku życia. Jeśli chcesz oddalić oznaki wieku z twarzy, musisz pomyśleć o właściwej pielęgnacji już dziś.

Kiedy stosować krem przeciwzmarszczkowy?

W pielęgnacji, podobnie jak w medycynie, lepiej zapobiegać niż leczyć. Skóra w każdym wieku potrzebuje pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. Zasadnicza różnica polega na odpowiednim dobraniu kosmetyków i zabiegów kosmetycznych, które będą sprzyjały potrzebom twarzy w konkretnym wieku.

 • Skóra 20-latki – nawilżenie, natłuszczenie
 • Skóra 30-latki – głębokie nawilżenie i natłuszczenie
 • Skóra 40-latki – stymulacja, odnowa
 • Skóra 50-latki – regeneracja i cofanie oznak starzenia

Szybkie starzenie skóry

Kolejne błędne założenie kobiet zgłaszających się po poradę do kosmetyczki lub dermatologa to opinia, jakoby ich skóra starzała się dużo szybciej niż powinna. Zmarszczki u 20-latki będą miały inne podłoże niż kurze łapki i bruzdy kobiety w wieku jej matki.

Przyczyny powstawania zmarszczek:

 • Wiek
 • Mimika
 • Promieniowanie słoneczne
 • Palenie papierosów
 • Dieta

Czynniki wpływające na szybsze pojawienie się zmarszczek mogą pogłębić widoczność linii nadmiernie do wieku. I choć z naszym wiekiem biologicznym nie zrobimy nic, to możemy wprowadzić taką pielęgnację anti-aging, która będzie w stanie poprawić jędrność, elastyczność i gęstość skóry właściwej oraz naskórka powodując efekt odmłodzenia, na którym tak bardzo nam zależy. Pamiętajmy także, że na nasz wygląd skóry wpływają nałogi, tryb życia i ilość snu, sposób odżywiania mogący nasilać problemy z cerą lub je łagodzić a przede wszystkim stosowanie kosmetyki.

Jak walczyć ze zmarszczkami?

Po pierwsze – reaguj szybko na zmiany zachodzące na twojej skórze twarzy. Z wiekiem komórki skóry dzielą się wolniej i szybciej obumierają. Wewnętrzna warstwa skóry staje się mniej zbita, włókna kolagenowe i elastyna osłabiają swoje wiązania. Naskórek traci zdolność do zatrzymywania wilgoci wewnątrz skóry, co tylko pogłębia widoczność zmarszczek. Rozwiązanie to krem nawilżający i regenerujący do stosowania na dzień, np. Nuxe Creme Prodigieuse. Jeśli uznasz, że skóra potrzebuje czegoś silniejszego, postaw na krem na noc z tej samej serii.

Duży błąd popełniany przez wiele kobiet to rezygnowanie z filtra przeciwsłonecznego w codziennej pielęgnacji twarzy. Promieniowanie UV jest najintensywniejsze w godzinach od 10 do 16, a to właśnie wtedy wychodzimy z domu i przebywamy na świeżym powietrzu w piękną pogodę. Zbyt częste i intensywne opalanie jest przyczyną szybszego powstawania zmarszczek. Aby temu zapobiegać używać filtrów przeciwsłonecznych.

Zdaje się, że na pewne czynniki mamy większy, na inne mniejszy wpływ. Przykładowo mimika utrwalająca linie na twarzy jest nieuniknioną koleją rzeczy, ale istnieją sposoby jej zapobiegania, np. poprzez ćwiczenia mięśni twarzy. Duży wpływ mamy na swoją dietę i styl życia, dlatego warto mieć świadomość wpływu papierosów, ilości snu i jedzenia na nasze zdrowie i wygląd.

f-sesderma-retises-05-regenerujacy-krem-przeciwzmarszczkowy-40-30-ml

Regenerujący krem do twarzy Sesderma
Kliknij i znajdź najlepsze ceny!

Składniki anti-age kosmetyków do twarzy

Kremy i sera anti-aging mają za zadanie nawilżyć, rozjaśnić i wygładzić zmarszczki, a także poprawić elastyczność i gęstość skóry oraz stymulować ją do regeneracji. Główną bronią w walce ze zmarszczkami są antyoksydanty takie jak:

 • witamina A, C, E
 • koenzym Q10
 • kwasy i ekstrakty roślinne
 • kolagen
 • elastyna
 • kwas hialuronowy
 • aminokwasy

Nie zapominaj, by zabezpieczyć skórę przed słońcem odpowiedzialnym za przedwczesne starzenie się skóry. Pielęgnacja anti-aging do twarzy może być wzbogacana maskami i peelingami a także zabiegami kosmetycznymi, wszystko po to, by uzyskać jak najlepsze rezultaty. Raz rozpoczęta kuracja nie powinna być przerywana, a co jakiś czas powtarzana.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.